Problem s pamatou? 1 chyba vo 8 cykloch memtestu

Sekcia o pamätiach a pamäťových moduloch (DDR SDRAM, RDRAM, ...)
lamacik83
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 111
Dátum registrácie: Ne 03. Okt, 2010, 11:26
Bydlisko: Košice

Problem s pamatou? 1 chyba vo 8 cykloch memtestu

Príspevok od používateľa lamacik83 »

Zdravim. Pocas 2 cyklu memtestu sa vyskytla chyba v 5. teste. Prvy a dalsich 6 cyklov memtestu prebehlo bez chyb. Chcel by som vas poprosit o radu, ci ste sa uz s podobnym problemom stretli (chyba v jednom z X cyklov - viem, ze tolerancia na chyby by mala byt nulova). Mam pamate otestovat inym programom, pripadne pomohlo by im nastavenie podla specifikacie (7-7-7-24 - zatial je vsetko v defaultnom stave, ako si to nastavil system pri prvom spusteni 8-8-8-20). Dakujem.

Pamate:
http://www.ocztechnology.com/products/m ... md_edition

Motherboard:
Asus Crosshair IV formula

Chyba:
Obrázok

Dovod na spustenie memtestu bol BSOD. Prvy test som spustil s obidvomi modulmi. Po spusteni memtest detekoval mnozstvo chyb. Nasledovne som kazdu pamat najprv testoval zvlast. Jedna z pamati zo zaciatku robila problemy - system nenabehol ked bola vlozena v cervenom slote (vyssia frekvencia). Ked bola v ciernych slotoch system nabehol. Po viacnasobnom osadeni, sa system rozbehol s problemovou pamatou aj v cervenom slote, kedy 1 cyklus presla bez chyb. Nasledne som spustil dlhsi test s obidvomi modulmi, pocas ktoreho sa vyskytla jedna chyba v 2. cykle.

Za akukolvek radu, podelenie sa o skusenost, budem vdacny.
Mamorro
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 01:17

Re: Problem s pamatou? 1 chyba vo 8 cykloch memtestu

Príspevok od používateľa Mamorro »

Ja som nedávno robil dosť pokusov s pamäťami, až som zistil, že moje moduly na danom chipsete len tak nepobežia.Ak pobežia, je nutné zbytočné im dávať príliš vysoké napätie.Tak som sa zmieril s čím som dosiahol a už pomaly striehnem na novú dosku s lepším chipsetom.Moje ram pri oc chceli do 2000Mhz 1,65v, ale na doske, ktorú mám im pri takmer 1600 Mhz musím dávať 1,72v.Pokiaľ nemali vyššie napäte, tak memtest i mne hlásil chybu.Skús, ak budeš mať trochu času, tak si obzri ich napätie na akom by mali pracovať a jeden dva dieliky im od štandartu pridaj(neviem, ako to ináč napísať).Pamätiam sa nestane nič.Ak by si im prídaval viac, tak budú viac kúriť, ale i tak si pozri nejaké oc pokusy, kam až môžeš zájsť, lebo všetko má svoje medze.Snád ti to pomôže.

Návrat na "Pamäte RAM"