Batéria - HP 6735s

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
stefan-s
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 12
Dátum registrácie: Ne 28. Feb, 2010, 12:14
Bydlisko: Stará Ľubovňa

Batéria - HP 6735s

Príspevok od používateľa stefan-s »

Zdravím, mám problém s pôvodnou batériou v notebooku (HP 6735s) a to taký, že jej kapacita po dvoch rokoch používania výrazne stratila svoju výdrž. Momentálne plne nabitá vydrží tak cca. 30-45 minút (v závislosti od práce).

Notebook využívam obyčajne na internet cez wifi a na prácu s Office dokumentami. Sem-tam (1x do mesiaca) aj nejaká hra no vtedy mám zapojenú nabíjačku.

Batéria ktorú mám teraz je označená 6 Cell, a tú ktorú som našiel pre môj model notebooku má označenie 8 Cell... V čom je výhoda vyššieho počtu článkov?
Vydrží viac a dlhšie? Priamo u výrobcu HP som našiel článok a krátky popis, že táto 8 článková batéria by mala vydržať až 6 hodín... Čo si o tom myslíte?

Inak niektoré batérie v rôznych e-shopoch sa pre môj NB uvádzajú ako primárne a niektoré označenie primárne nemajú (myslím, že tie majú označenie "Series")... Vie niekto vysvetliť rozdiel? Akú si teda kúpiť?
Používateľov profilový obrázok
levi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: So 07. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Rožòava

Re: Batéria - HP 6735s

Príspevok od používateľa levi »

ano. viac clankov, vyssia vydrz. ale ani ta 8clankova nevyrdzi tych 6 hodin. mozno 4. pri normlanom uzivani.. pripominam ze na zaciatku :)
Používateľov profilový obrázok
BurnerTom
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 385
Dátum registrácie: Pi 18. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Batéria - HP 6735s

Príspevok od používateľa BurnerTom »

Pre tvoj notebook je urcena bateria KU532AA - HP 6800s/6700s Series 8-cell Primary Battery
Viac info tu.

Návrat na "Mobilné PC"