Pomoc s hamachi

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
skarpi

Pomoc s hamachi

Príspevok od používateľa skarpi »

caute. chcel by som vas poprosit o pomoc... Na jednej stranke som nasiel taky super program, teda aspon tak vyzeral. Vola sa hamachi, a mal by vytvorit tzv. virtualnu LAN siet, teda ak som to dobre pochopil.. Nainstaloval som si ho, pripojil sa k sieti, a potom ked zapnem hru, tak mi nenajde ziadne LAN pripojenie.. Myslim ze je problem s mojim internetom.. NEviem Mam net od T-comu, mam router a mam dynamicku IP. Teda ze po restarte routeru sa mi vzdy zmeni IP-cka.. Dakujem za pomoc
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Pomoc s hamachi

Príspevok od používateľa SurrendeR »

Nejak asi nechapem tvoj problem co sa snazis popisat...

hamachi je program na zosietovanie 2 a viacerych pocitacov cez internet a tym vytvori virtualnu LAN.
Cize PCs z dalekeho netu co su s tebou pripojeny cez hamachi tak sa tvara akokeby ste boli v LAN sieti.

Cize ak chces hrat hru cez hamachi, musi byt "server" hry s tebou na "tom istom hamachi" ako si ty, cize vo virtualnej LAN... vtedy si ale odrezany od tvojej skutocnej LAN.

Cize ak niekto vytvori hru a je s tebou na skutocnej LAN sieti, tak ho neuvidis. Uvidis iba tych co su na hamachi.

(ak sa mylim, tak ma opravte)
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
Používateľov profilový obrázok
galen
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2237
Dátum registrácie: Št 01. Jún, 2006, 02:00
Bydlisko: Zilina

Re: Pomoc s hamachi

Príspevok od používateľa galen »

1) stiahnut hamachi
2) nainstalovat hamachi
3) zapnut hamachi
4) pripojit sa do nejakej "siete"
4.1) pod sietou rozumieme zoskupenie na hamachi, zdarma su tusim skupinky max 16 ludi
4.1) dostanes IPcku, pomerne pochaaabu, ale bude asi ako: 5.67.13.199

... od tohoto momentu sa tvoje PC tvari, ako by bolo na LAN sieti, so vsetkymi v tej istej skupine, ako si sa prihlasil v bode 4) ...

PS: a ano, vytvorilo ti to osobitnu sietovu kartu, tak sa necuduj, ak mas na nej nahodou zapnuty firewall, a preto ti to nejde ...
lava, prava, lava, prava ...

Návrat na "Siete"