ZyXel P-320W a Unallowed Access

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
lesomuzik

ZyXel P-320W a Unallowed Access

Príspevok od používateľa lesomuzik »

Zdravim,
asi pred 2 mesiacmi som si nechal zaviest internet od UPC, router som si od nich nebral, lebo som mal svoj (ZyXel P-320W). Vsetko som nastavil, router fungoval krasne, aj mne po kabli aj priatelke cez wifi. Po dlhsej dobe uzivavania som sa v logoch docital neprijemnu vetu (ak ma pamat neklame tak ma viedli k tomu vypadky internetu v linuxe vo win xp vsetko OK)

Unallowed acces from MAC .....

Snazil som sa to nejak vyriesit,
1. Nastavil som, aby sa siet nedala automaticky vyhladat (Hide SSID)
2. cez MAC Filter, ale hoci som vyslovene zakazal konkretnu MAC adressu blokovat
3. vybral antenku (o meter dalej bol signal len 2 palicky, v ceste ziadna stena)

Nic nepomohlo, tak som si povedal, ze asi mame sikovneho suseda, tak aby som mu prekazil radost, nechal som router bezat bez pripojenia na internet (kabel z modemu zaviedol do notebooku a nie do routera). Potom som na dlhsiu dobu opustil byt, router nechal cely cas vypnuty. Po spatnom navrate som opatovne zapol router, aby som skontroloval logy a velmi neprijemne ma prekvapilo, ked mam zrazu 30 a viac zaznamov v logoch s popisom "Unallowed access from MAC 00-....."

Problem ale nastava, ze priatelku nahodne odpojuje z wifi, neviem preco, neviem ako, ale nic nepomohlo. Nastavil som aj DHCP na nu, aj static route, aj vsetko co sa dalo a nepomaha.

Po resetovani nastaveni a odpojeni od internetu, router stale hlasi 30+krat za sekundu Unallowed access from MAC ...

Dalsie informacie:
1. Router ma rovnaku MAC adresu ako moj ntb, s ktorym je prepojeny kablom (aby som obisiel UPC a ich kontrolovanie MAC adries, neviem ci to je OK)
2. Problemy sa zacali objavovat po nainstalovani hamachi, ale po "Disable"-nuti hamachi siete problem stale pretrvaval ( neviem ci to je relevantne)
3. Kodovanie wifi je nastavene na WPA-PSK od zaciatku, k tomu je dodatocne nastaveny MAC filter, aby povolil len nase 2 adresy a nic viac.

Dakujem predom za kazdu radu, prajem prijemny zvysok dna
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: ZyXel P-320W a Unallowed Access

Príspevok od používateľa SurrendeR »

no, tak si skus zrusit klonovanie MAC adresy
UPC povoluje 3 rozne MAC adresy pripojene na jeden net.
Router moze mat svoju MAC a prihlasis ju do UPC. Ak ich mas uz moc, da sa to zamenit za inu MAC/PC
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour
lesomuzik

Re: ZyXel P-320W a Unallowed Access

Príspevok od používateľa lesomuzik »

Dakujem za odpoved, to s UPC mi je zrejme, cely den som sa s tym trosku hral a momentalne sa vsetko tvari, ze funguje...

Návrat na "Siete"