Antec NSK1480 (HTPC) - skúsenosti, rady

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Antec NSK1480 (HTPC) - skúsenosti, rady

Príspevok od používateľa Gudas »

Dávnejšie som skladal jedno HTPC, "zákazníkovi" sa páčila skrinka Antec NSK1480. Je to tradičný desktop, výrobca ho dodáva aj so zdrojom (350W, 80+). Recenziu nájdete TU.

Len pár postrehov odo mňa:

• ventilátory vymenené za 80mm Noctua, dvojica na boku na odsávanie sa nedá celkom dobre namontovať cez odvibrovacie skrutky. Dve dolné som neosadil. Zregulované boli spoločne na nepočuteľné otáčky cez Zalman Fan Mate 2.
• 3,5" pevný disk som vybral WD Green s 5400rpm, na gumených podložkách, ktoré sú vo vyberateľných košoch je v podstate nepočuteľný, len pri rozbehu počuť trocha. Odvibrovanie je celkom slušné.
• cez druhý 3,5" kôš som pretiahol väčšinu kabeláže - S-ATA pre HDD, Blu-ray + napájanie. Je to skryté a nezavadzia to
• ostatná kabeláž zo zdroja je trocha nemotorná, dala sa len zviazať do klbka a umiestniť ako je na foto nižšie
• do skrinky výborne zapasoval chladič Scythe Big Shuriken, nepočuteľný chod po zregulovaní doskou
• ventilátor v zdroji je pomerne hlučný, spravil som teda modifikáciu ako na SilentPCReview - zhodil som kryt zdroja a osadil Noctua ventilátor. Pôvodne je v zdroji ventilátor s menšou výškou, preto tam klasický nevojde - treba dať dole kryt. Noctuu som potom zasadil do nalepených penových blokov, ktoré sú na skrinke, navyše som to ešte vystlal ďalšími blokmi, aby ventilátor nemal žiaden kontakt so skrinkou. Zregulované cez Zalman Fan Mate 2


Osadený HW:
Gigabyte 880GMA-UD2H
Athon II X4 @ znížené napätie
2x2GB DDR3 Kingston
LG Blu-ray
WD Caviar Green 500GB 5400rpm
3x 80mm Noctua + Zalman Fan Mate 2
1x 80mm Noctua v zdroji
Scythe Big Shuriken


Zostava bola tichá, počuť bolo len tok vzduchu cez zdroj (to sa mi nepodarilo odstrániť úplne). Chlapík neskôr napísal mail že je spokojný, takže všetko okej :-D

Nejaké foto:

Galéria: http://www.flickr.com/photos/98863699@N ... 380737610/
Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"