Problem s FPS pri novych hrach

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
QuickShare
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Ne 13. Máj, 2007, 08:00

Problem s FPS pri novych hrach

Príspevok od používateľa QuickShare »

Caute.

trapi ma taka jedna zalezitost....vo win seven ak hram novsie hry ako napr. :COD black ops,splinter cell conviction,F1 2010...
proste takmer kazda hra co vyjde teraz...hry ako assassins creed 2 alebo Dirt idu v pohode....

no k problemu-proste je takmer uplne jedno ci dam vsetko na max alebo vsetko na min (ak dam vsetko max tak aj blika co je pochopitelne pri mojej zostave no problem je rovnaky)..
teda FPS v tychto hrach na win seven mam stale male okolo tych 15-21 ak nieje na obrazovke nic narocne tak viac pri niektorych hrach... pri hre napr splinter cell tam sa nad 25 nikdy nedostanem ..ani pri minimalnom rozliseni a grafickych detailoch.
co je trosku nezmysel aby hra na kazdom nastaveni bezala na rovnakom FPS....

tot moja otazka moze mi windows pripadne ovladac blokovat nastavenia?? napr automaticky spustat AA??
tusim ze tam to mam na auto...ale ma to vpliv na toto? ved hra si to nastavi sama alebo sa pletiem?
alebo je problem niekde inde?

viem PC mam poslabsie ale aj tak mi je to divne...
u XP tento problem nebol..


moja zostava:

ASUS EN9600GT TOP/HTDI 512MB DDR3 2xDVI HDMI HDTV
CPU Pentium Dual-Core E5200 BOX (2.5GHz)
2GB DDR2-800MHz Kingston HyperX Low Lat. CL 4 kit
ASUS P5QL-E Gb LAN iP43 DDR2 RAID IEEE
HDD 500GB WD5001AALS 32MB SATAII/300 7200rpm 5RZ
Fortron Blue Storm II 400W, PFC, FSP400-GLN 1 286,00
Thermaltake VG7000BWS Soprano RS 101



Vdaka kazdemu co sa mi aspon pokusi pomoct :-)
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Problem s FPS pri novych hrach

Príspevok od používateľa newmi »

sa pozri v ovladacoch ku grafickej ako to mas nastavene
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Problem s FPS pri novych hrach

Príspevok od používateľa valistar »

povedal by som ze problem bude v hrach samotnych, ze rozdiel narocnosti pri najvyssich/najnizsich detailoch je minimalny... preto hocija to nastavis tak je stale zle :) . predsa len ta 9600gt nie je najnovsi zelezo.

ale skus si nainstalovat najnovsi drivre 260.99 a v menu Manage 3D settings klikni dole na tlacitko Restore - vrati defaultne nastavenia keby si tam daco posahal...

este druha vec co by mohla vysvetlit preco sa fps nemeni ked sa hras s grafickymi nastaveniami je ze bottleneck je cpu. pochybujem ze je to tvoj pripad ale mohol by si ho skusit pretaktovat na 3.2GHz (mal by ist na stock chladici, myslim ze aj bez zvysovania napatia) - ci sa fps zlepsi (pri tych min. nastaveniach) ;)
Používateľov profilový obrázok
QuickShare
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Ne 13. Máj, 2007, 08:00

Re: Problem s FPS pri novych hrach

Príspevok od používateľa QuickShare »

diky chlapci...mal som nataktovany procak ale pomohlo to minimalne sice som ho mal len na 2,8 tusim no aj tak som mu malinko v. pridal lebo uz padal..nemam dobry kus(sice moc som mu nedaval este tak neviem ale do 3,0Ghz na default voltage mal problemi hodne...).
a vobec oplati sa mi ho taktovat? myslis ze je to brzdic zostavy?

podla mna taku grafiku zasobovat stiha sice mozno by sa jej trosku odlahcilo..neviem...

GK je OC verzia tak tu uz taktovat nebudem...sice skusal som aj to len v nejakom programe vo windowse no po minimalnom zvyseni Mhz zacala hadzat divne textury tak ju nechavam na default..

a tiez nemoze to byt RAM? neni to malo na win7? len sakra kupil som si drahe ramky a teraz mam problem dokupi dalsie..

BTW-nekupi niekto grafiku? :-D
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Problem s FPS pri novych hrach

Príspevok od používateľa valistar »

ako na win 7 2gb staci ale ked je aj hra ram-narocna tak by si mohol mat problem. najlepsie keby ze to otestujes.. pusti hru nechaj chvilu bezat a skontroluj si v task manageri vyuzitie ram. dalsiu vec co by si mohol skontrolovat su teploty gpu, ked grafika throttluje pri nejakych 95 stupnoch tak jasne ze sa neda hrat.
procesor som spominal len ako alternativu, ale pochybujem ze ta brzdi prave on.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Problem s FPS pri novych hrach

Príspevok od používateľa newmi »

este jedna vec, v akom rozliseni hravas?

Inak ja mam W7 a tiez len 2GB RAM a mne idu hry v pohode
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Problem s FPS pri novych hrach

Príspevok od používateľa valistar »

ano vacsina hier v pohode, ale najdu sa aj vynimky, napriklad metro2033 oficialne poziadavky:

Optimum System Requirements:
* Core i7 CPU
* NVIDIA DirectX 11 compliant graphics card (GeForce GTX 480 and 470)
* As much RAM as possible (8GB+)
* Fast HDD or SSD
:laugh:
ide dobre aj na o dost slabsich zostavach ale toto su tie maximalne
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Problem s FPS pri novych hrach

Príspevok od používateľa newmi »

take veci aj tak nehravam. Tam sa vyvojari sustredia na super-duper grafiku a hra je potom sama o sebe slabsia :D imho ta grafika nevyzera tak super aby to malo take naroky, skor si myslim, ze dakto nevie optimalizovat kod resp seru na to. Ved co hrac si kupi nove PC, nie? :rolleyes:
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
QuickShare
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Ne 13. Máj, 2007, 08:00

Re: Problem s FPS pri novych hrach

Príspevok od používateľa QuickShare »

hm no tak ja mam dve monitory a na monitore na ktorom nehram mam stale zapnutu miniaplikaciu:merac CPU a RAM..
CPU pri hrach bezi skoro stale na 80% niekedy aj na 100% no to moze znamenat ze musi zaskakovat aj za GK.. vsak?...
no a ram tak ta sa ku 100% vyuzitia neblizi vedsinou tak nieco cez 70cca...
a teploty grafiky doplnim neskor tie neviem...no az tak vysoke iste nebudu mam dobre vetrany case

edit: hravam v 1280X1024 mam len 17"LCD....no problem ktory opisujem ja aj pri rozliseni obrazovky 800X600
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Problem s FPS pri novych hrach

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

to vypada na cistu limitaciu procesorom
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Problem s FPS pri novych hrach

Príspevok od používateľa valistar »

skus pocas hrania odpojit ten druhy monitor ci to (nahodou) nepomoze :)
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: Problem s FPS pri novych hrach

Príspevok od používateľa newmi »

Mučo Mačo napísal:to vypada na cistu limitaciu procesorom
ale preco pri vsetkych hrach mu to da aj na tych najnizsich detailoch max 25 FPS? To by chcelo podrobnejsiu analyzu, ktora hra da kolko a pri akych nastaveniach.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
Používateľov profilový obrázok
QuickShare
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Ne 13. Máj, 2007, 08:00

Re: Problem s FPS pri novych hrach

Príspevok od používateľa QuickShare »

robi to aj s jednim monitorom...to je jedno...

ale napr call of duty black ops tam to je ine...dostanem aj napr 50-60FPS no ako nahle idem do akcie padne to aj na 12 a neda sa hrat...
je normalne ze moje PC to nezvlada ani na minime pri rozliseni 800X600? ved neni az taky crep....
a windows mam udrziavany....ved crysis dam aj na medium len tie nove hry :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
Zoltan Balaton
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 13795
Dátum registrácie: Pi 13. Jún, 2008, 20:01
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Problem s FPS pri novych hrach

Príspevok od používateľa Zoltan Balaton »

Je v tomto momente hra ktora ti ide relativne normalne?
Používateľov profilový obrázok
QuickShare
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 23
Dátum registrácie: Ne 13. Máj, 2007, 08:00

Re: Problem s FPS pri novych hrach

Príspevok od používateľa QuickShare »

Mučo Mačo napísal:Je v tomto momente hra ktora ti ide relativne normalne?
jop DIRT2 napr

Návrat na "Hry a problémy s nimi"