Potrebujem nastaviť komunikáciu vo Firewalle.

Všetko o antivírových programoch, firewalloch, víroch, spyware, ostatných aktuálnych hrozbách, názoroch a skúsenostiach, ako sa im vyvarovať...
POZOR: žiadny WAREZ
jkphoenix
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 16
Dátum registrácie: St 15. Dec, 2010, 21:54

Potrebujem nastaviť komunikáciu vo Firewalle.

Príspevok od používateľa jkphoenix »

Potrebujem pomôcť. Mám router BELKIN N+ a tlačiareň HP Deskjet s Wifi. Pomocou návodu som skúšal už viacero spôsobov, ako pripojiť tlačiareň na Wifi. Ani jeden spôsob sa nevydaril. Skúšal som aj dočasne vypnúť Firewall, ale nič. V návode sa ešte píše, že ak sa nedarí tlačiareň pripojiť na sieť tak treba Nakonfigurovať softvér brány firewall tak, aby sa umožnila komunikácia cez port UDP číslo 427.
Kde sa nastavuje komunikácia cez ten port ? Vo firewalle ? Mám Win 7 Home premium 64-bit, a ESET Smart Security 4. Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2105
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Potrebujem nastaviť komunikáciu vo Firewalle.

Príspevok od používateľa zoom »

Skus najskor overit, ci ti to blokuje firewall. Predpokladam, ze vypnut ESS firewall si skusal cez system tray ikonku. Vyskusaj ist do advanced menu (F5 v hlavnom okne) > Personalny firewall > Integracia do systemu a tam to prepni na FW uplne vypnuty. Potom vyskusaj tu tvoju tlaciaren. Ak nepojde, hladaj chybu inde a nie vo firewalle.

Ak pojde, zapni opatovne firewall a prepni ho do Uciaceho rezimu, kedy povoli kazdu komunikaciu a automaticky pre nu vytvori pravidlo. Ak sa ti to podari vytvorit, tak ho nasledne len prepni do Automatickeho rezimu s vynimkami alebo Interaktivneho rezimu.

Návrat na "Bezpečnost a zabezpečenie PC"