ZAPOJENIE REPRO DO TV

Všetko o monitoroch CRT, LCD paneloch...
Používateľov profilový obrázok
Joz1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 86
Dátum registrácie: Ne 18. Nov, 2007, 08:00

ZAPOJENIE REPRO DO TV

Príspevok od používateľa Joz1 »

Caute mam tuto LED TV SAMSUNG UE32B7000 http://www.alza.sk/samsung-ue32b7000-d135330.htm
Vstupy-vystupy vzadu : http://www.alza.sk/Galery/ShowImage.asp ... =wr265h-05

Chcel by som do TV nejaky sposobom zapojit tieto Creative 5.1 repraky ktore mam k PC
http://www.alza.sk/creative-inspire-5-1 ... 138536.htm
Potrebujem zapojit iba 2.1 -STEREo , cize 2x Repro a Subwoofer, 5.1 - 6 kanalov tam samozrejme nezapojim, kedze nemam receiver.

Konkretne:
Pozeram cez telku HD/FULL HD ripy, /telka ma 2x USB porty, cez ktore mozem po zasunuty USB klucka / USB HDD
pozerat filmy, ktore su na nich, teda aj .MKVčka 720p/1080p

No a okrem pekneho obrazu by som rad aj pocul trosku lepsi STEREO zvuk, repraky v TV su na slabsej urovni, tak na televizne noviny.

OTAZKA:
Cize mate nejake napady, ked si pozrete dostupne vstupy-vystupy ktore ma TV, a tie 5,1 repraky/staci teda zapojit iba 2.1/ , ktore mam, ci by sa dal nejakym sposobom, prenies zvuk z TV do tych REPRAKOV.

PS: Uz som coto poskusal, ale vysledok negativny a co ma hlavne zaraza, na telke vzadu je tam aj ten vystup na sluchatka,
no ked tam strcim JACK od hocijakych sluchatiek, zvuk v sluchatkach vobec nehraje.
Telku uz mam sice rok, ale zatial som ten problem so zapojenim samostnych sluchatok do TV neriesil, ale ak by sa
dali zapojit tie 2.1 repraky povedzme cez ten vystup na sluchatka, coz som teda skusal a neslo - zjavne preto, ze je zjavne chybny ten vystup, tak by som telku - ten vystup na sluchatka reklamoval, ake je teda v nom problem.

Diky moc zatim.
Spoiler: ukázať
Case:CoolerMaster Dominator 690 PSU:Enermax 625W 82+ MB: ASUS P6T CPU: i7 2.67 Ghz Cooler: Noctua NH-U12P RAM: A-DATA 3x2GB CL9 1600 mhz, GPU: MSI GTX 570 1.25 GB ram
LCD: Samsung SyncMaswter 2253BW 22´´
Zvukovka: Creative Soundblaster X-Fi
Repraky: Creative Inspire P-580 5.1
Sluchatka: Creative HS-800 Fatal1ty Gaming
Pad: Razer Gholiatus
Klavesnica: Razer Arctosa
Mys: Razer Diamondback Blue Diamond 1800 Dpi
WIN 7 Ultimate 64.bit
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: ZAPOJENIE REPRO DO TV

Príspevok od používateľa Ghost »

Nepripojis. Ta telka ma len cinchovy stereovystup a cez redukciu jack->cinche, by cisto teoreticky stereo mohlo ist.
Sluchadlovy vystup tam nikde nevidim teda....
Ak chces lepsi zvuk, treba ti nejake domace kino alebo reciever s repro.
Používateľov profilový obrázok
Joz1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 86
Dátum registrácie: Ne 18. Nov, 2007, 08:00

Re: ZAPOJENIE REPRO DO TV

Príspevok od používateľa Joz1 »

To stou redukciou cinche na jack skusim, myslim ze som to ale uz raz skusal a nic, ale mozem sa mylit,

No a ten vystup na sluchatka, ako som postol tie linky tak obrazok zo zadu z telky je tam konektor s napisom
PC/DVI audio IN, tam strkam tie sluchatka a takisto v popise zo stranly alza-sk : 1 x Výstup na slúchadlá (3,5 mm jack)
To by mal byt ten vystup na sluchatka, ked najdem manual od telky, tak to preverim este...

dik za reakciu
Používateľov profilový obrázok
Ghost
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 823
Dátum registrácie: Št 14. Sep, 2006, 02:00
Bydlisko: Krasno Nad Kysucou

Re: ZAPOJENIE REPRO DO TV

Príspevok od používateľa Ghost »

Nie, nie to je audio IN (cize vstup zvuku), aby si mohol pripojit zvuk k vedla tomu VGA vstupu k PC. Cize sluchadlovy vystup to nema, tak aby si ho potom zbytocne nereklamoval :-)
Používateľov profilový obrázok
Joz1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 86
Dátum registrácie: Ne 18. Nov, 2007, 08:00

Re: ZAPOJENIE REPRO DO TV

Príspevok od používateľa Joz1 »

http://www.samsung.com/cz/consumer/tv-a ... cification

Ked si pozres specifikaciu priamo na samsung stranke v kolonke vstupy vystupy tak je tam :
Výstup audio L-R (jack 3,5) ne
cize to je asi ten moj vystup na sluchatka ktory tam teda nieje... :rolleyes:
Používateľov profilový obrázok
Joz1
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 86
Dátum registrácie: Ne 18. Nov, 2007, 08:00

Re: ZAPOJENIE REPRO DO TV

Príspevok od používateľa Joz1 »

Caute este doplnujuca otazka, k tejto teme.

Neviem ci tu niekto ma telku LED TV SAMSUNG UEXXB7000 pripadne ine rady ktore podporuju prehravanie filmov,
.mkv bluray ripov cez USB fLASH/HDD.

Skoro vsetky .MKVčka maju audio stopu DTS bohuzial u tejto rady z roku 2009 sa SAMSUNG nechysta updatnut firmware, tak aby telka rozkodovala, dokazala prehrat DTS zvuk. Telky z roku vyroby 2010, maju na stranke samsungu update firmwaru z Decembra,
po update uz telka prehra aj DTS audio stopu, a ak je v mkvcku viacej stop, mozete si ich aj lubovolne prepinat,
To len tak na margo.

Musim to teda riesti tak, ze v konkretnom softe zkonvertujem DTS audio stopu na Dolby Digital (AC-3)

A teraz ma napadla vec, suviasiaca so zakladnou otazkou tejto temy.
Moja telka ma digitalny audio opticky vystup je prepojena cez HDMI s DVD rekorderom Panasonic DMR-EH67,
ktory takisto ma digital audio output a a je nanom nalepka DTS 2.0 audio ;)

Ked kupim nejaky audio opticky kabel, prepojim telku z DVD rekorderom a 2.1 repraky zapojim do dvd rekorderu,
vzadu tam ma tie konektory na cinche, cize donich by som nejako zapojil 2.1 repraky,
Takto by to mohlo fičať ne ?

edit: Takto nejak ma vyzerat ten kabel, ktory pripadne bude potrebovat na prepojenie digital audiou outputs - TV+RECORDER?
http://www.alza.sk/propojovaci-opticky- ... d46181.htm

edit2: nepojde to telka ma dig. audio OUT aj rekorder ma OUT
Spoiler: ukázať
Case:CoolerMaster Dominator 690 PSU:Enermax 625W 82+ MB: ASUS P6T CPU: i7 2.67 Ghz Cooler: Noctua NH-U12P RAM: A-DATA 3x2GB CL9 1600 mhz, GPU: MSI GTX 570 1.25 GB ram
LCD: Samsung SyncMaswter 2253BW 22´´
Zvukovka: Creative Soundblaster X-Fi
Repraky: Creative Inspire P-580 5.1
Sluchatka: Creative HS-800 Fatal1ty Gaming
Pad: Razer Gholiatus
Klavesnica: Razer Arctosa
Mys: Razer Diamondback Blue Diamond 1800 Dpi
WIN 7 Ultimate 64.bit

Návrat na "Monitory a zobrazovacie zariadenia"