Zdieľanie diskov v domácej LAN sieti

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
patrikmojzis

Zdieľanie diskov v domácej LAN sieti

Príspevok od používateľa patrikmojzis »

Na obidvoch PC mám Windows 7, urobil som klasickú domácu LAN sieť. Obidva PC sú v sieti viditeľné a sieť funguje. Problém nastal pri zdieľaní diskov. Nefunguje mi to, píše mi, že nemám povolenie k prístupu, že mám kontaktovať správcu siete. Hľadal som návody ale nič som nenašiel. Viete mi poradiť??
Používateľov profilový obrázok
SurrendeR
VIP
VIP
Príspevky: 2722
Dátum registrácie: Ut 28. Sep, 2004, 14:00
Bydlisko: Stará Turá - BA

Re: Zdieľanie diskov v domácej LAN sieti

Príspevok od používateľa SurrendeR »

musis zrusit heslom zabezpecene zdielanie na oboch PC

chod do ovladacieho panelu, tam najdi "network and sharing center" (neviem ako je to po SVK ale urcite vies co myslim)
vlavo hore v tom bocnom panaly mas "change advanced sharing settings", tam si rozklikaj tie sipocky a najdi tam "turn off password protected sharing" (vypnut heslom zabezpecene zdielanie) malo by to byt takmer naspodu
daj ok(apply) a uzivaj si bezhesloveho zdielania

EDIT\\ mimochodom, 10 sekund (cas pisania do googlu) hladania a hned prvy odkaz
http://www.google.sk/search?client=oper ... el=suggest
Spoiler: ukázať
PC:Asus x99A-USB 3.1 || Intel i7 5820k 4.1GHz || Asus ROG Strux GTX 1080 8GB || 4x16 GB RAM 3200MHz CL14 G.SKILL || NVMe - 1000GB Samsung EVO 970 || RAID0 - 2x3TB WD RED || Cooler Master Centurion Silencio 452 || Seasonic Prime Ultra 750W Gold || 24" EIZO EV2436WFS3-BK EcoView ||
FOTO: Canon EOS 5D MKII || Canon 50mm F1.8II || Tamron 24-70/F2.8 VC || Canon 70-200/F4L IS || Canon EX580 MKII
Mobil: Samsung Galaxy S7
Car: BMW E36 328i Tour

Návrat na "Siete"