random fps drops

Hry a problémy s nimi...
POZOR: žiadny WAREZ
stefi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Št 01. Okt, 2009, 22:01
Bydlisko: Ta Kosice. Brno.

random fps drops

Príspevok od používateľa stefi »

caute,
neviem ci je to spravna tema ale budiz. ide oto ze ked zapnem akukolvek hru, SC2, WoW, CoD:BO, Stalker tak mi po v hre random klesnu fps az na 5, asi 30 sekund to tak je a potom to zase skoci spat na normal. je to dost otravne hlavne pri multiplayerom. skusal som monitorovat grafiku aj cpu, ale nenasiel som ziadne spicky, teploty su v ramci normy. system + hra bere ramku cca 2,6 - 3 GB. Grafika je na zakladnych taktoch, jedine CPU je taktnuty na 3,6 GHz. Ovladace 10.12.
Neviete s cim moze byt problem,popripade poradit nejaky soft ktory najte bottle neck periferii pri hrani ?
Používateľov profilový obrázok
crux2005
VIP
VIP
Príspevky: 10030
Dátum registrácie: So 18. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Nové Zámky

Re: random fps drops

Príspevok od používateľa crux2005 »

rozlíšenie? a po akom čase (zhruba) ti klesnú FPS na takú hodnotu?
s pozdravom, crux.
stefi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Št 01. Okt, 2009, 22:01
Bydlisko: Ta Kosice. Brno.

Re: random fps drops

Príspevok od používateľa stefi »

crux2005 napísal:rozlíšenie? a po akom čase (zhruba) ti klesnú FPS na takú hodnotu?
1024*768, je to random. raz klesnu po 15 minutach, inokedy klesnu po 30 minutach, potom pol hodina nic a potom zase klesnu.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: random fps drops

Príspevok od používateľa Snake »

daj téme normálny názov





.
Frosty
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 42
Dátum registrácie: Št 19. Aug, 2010, 21:32

Re: random fps drops

Príspevok od používateľa Frosty »

neviem ci to je tym ale mne na BC2 (inu hru momentalne nemam) tiez obcas dost klesne FPS odkedy mam 10.12 ovladace..
Používateľov profilový obrázok
falcon
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 176
Dátum registrácie: Pi 14. Aug, 2009, 22:54
Bydlisko: Bardejov

Re: random fps drops

Príspevok od používateľa falcon »

BC2 ma nejaky problem s ATI/AMD ovladacmi, tiez som mal podobny problem, musel som pouzivat 10.4 (avsak dlhy loading), ale skusil som 10.12 a nie je to take zle.
stefi napísal:
crux2005 napísal:rozlíšenie? a po akom čase (zhruba) ti klesnú FPS na takú hodnotu?
1024*768, je to random. raz klesnu po 15 minutach, inokedy klesnu po 30 minutach, potom pol hodina nic a potom zase klesnu.
Mozem sa spytat na dovod, preco s takou zostavou hras v takom malom rozliseni? Pri sledovani teploty CPU si pozeral ktoru teplotu? U mna totiz na jadrach ukazuje o viac nez 10*C nizsiu ako senzor od dosky (pri zapnuti pc pod teplotou v izbe napr), takze v mojom pripade urcite chybna, neviem ci je to v tych X6 uz ine, ale teoreticky by to mohlo byt aj tym - porovnaj teploty cpu core a cpu od dosky pri vytazeni.
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6676
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: random fps drops

Príspevok od používateľa M1ch4l »

nestabilny system imo, hod vsetko na zakladne takty (teda ten cpu) a uvidis....nerozumiem moc naco si vobec taky procesor taktoval...

ale este jedna otazka..ako dlho zhruba tie drops trvaju?
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Razer Huntsman V2 (red linear), Razer Basilisk V3 Pro + Razer Destructor 2, Blue Snowball
stefi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Št 01. Okt, 2009, 22:01
Bydlisko: Ta Kosice. Brno.

Re: random fps drops

Príspevok od používateľa stefi »

M1ch4l napísal:nestabilny system imo, hod vsetko na zakladne takty (teda ten cpu) a uvidis....nerozumiem moc naco si vobec taky procesor taktoval...

ale este jedna otazka..ako dlho zhruba tie drops trvaju?

ahoj, skusim ich hodit na zakladne takty a uvidim. trva to cca 20 - 30 sekund a potom skocia spat.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: random fps drops

Príspevok od používateľa Snake »

opakujem, zmeň si názov témy na normálny





.
stefi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Št 01. Okt, 2009, 22:01
Bydlisko: Ta Kosice. Brno.

Re: random fps drops

Príspevok od používateľa stefi »

prosim napis ako sa to robi a ja zmenim nazov temy na normalny nazov.
dakujem.

//Snake: uprav prvý príspevok
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6676
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: random fps drops

Príspevok od používateľa M1ch4l »

um, nechapem, co je na nazve temy "random fps drops" nenormalne

pokial to trva az 20 alebo 30 sekund, tak je to fakt divne...je to trosku pridlho na softwarovu zalezitost, nijako to nekoresponduje s prehrievanim,...hmm...

jedine, co ma napada, by bol nejaky velmi hlupy software, ktory by zatazoval system natolko, ze by ti to priseklo hru...stacilo by, ak by robil nejaku velku aktivitu s HDD (um, SSD) a teoreticky by tam uz mohli byt problemy...
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Razer Huntsman V2 (red linear), Razer Basilisk V3 Pro + Razer Destructor 2, Blue Snowball

Návrat na "Hry a problémy s nimi"