Klavesnica

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Klavesnica

Príspevok od používateľa Warrax »

Pozna niekto nejaku dobru, kvalitnu klavesnicu, s uplne klasickym layoutom a dizajnom? Co sa tyka podsvietenia tak radsej nie.
Mam vyhrady k tomu, ze ked su znaky priesvitne, aby mohli byt presvietene, vo svetle ich zle vidno. Jedine, ze by bolo podsvietene len okolie tlacitok. (vacsinou je podsvietenie skor rusive, zle urobene, bud moc slabo alebo silno)
Proste najlepsie, keby tam nic nesvietilo, neblikalo, netrcalo, neboli tam ziadne tlacitka navyse (maximalne tak nieco na ovladanie hlasitosti velmi nenapadne schovane), uplne klasicky dizajn, avsak, kvalitne tlacitka, dobra odozva, moznost stlacit vela klaves naraz... proste kvalita. Pretoze klavesnice s klasickym dizajnom su vzdy zakonite proste velke smejdy, tlacitka nafigu, hlucne, medzernik sa po roku vychodi, atd...

Zatial jedinu, ktoru som objavil, co splna tieto podmienky je Razer Arctosa. Pozna este niekto nejaku inu klavesnicu? Najlepsie, keby bola lacnejsia, predsalen, platit tolko penazi len za to, ze to je obycajna klasicka klavesnica, co ma kvalitnejsie prevedenie, sa mi nechce. Chapem, ked to ma 20 tlacitok navyse, displej, podsvietenie a neviem co este, ale ja by som rad len uplne obycajnu klavesnicu, kde to nikto nepokazil spekulovanim a vymyslanim, co sa vzdy zakonite stane (napriklad, zuzit hornu radu tlacitok, teda ESC a F1-F12, nasledkom coho sa potom zle na ne triafa, alebo dolnu radu tlacitok urobit pod inym uhlom nez su ostatne a podobne nezmysly, ktore som nikdy nepochopil, naco niekto vymysla).
Najlepsie, keby mala velky lavy shift a nebolo tam to tlacitko nalavo vedla "Z".
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Klavesnica

Príspevok od používateľa faugusztin »

Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Re: Klavesnica

Príspevok od používateľa Warrax »

Nevadi, aj tak diky. Ta prva sa mi viac paci, akurat skoda ze ma ploche tlacitka... ja lepsie nahmatavam ak su s vyrezom. Vzdy je lepsie poznat moznosti, ved co keby ju mali niekde v akcii.
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6653
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Klavesnica

Príspevok od používateľa M1ch4l »

pripadne MS Sidewinder X4, recku najdes tuna na webe, sice to nie je uplne to, co chces, ale skvela klavesnica
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Re: Klavesnica

Príspevok od používateľa Warrax »

M1ch4l napísal:pripadne MS Sidewinder X4, recku najdes tuna na webe, sice to nie je uplne to, co chces, ale skvela klavesnica
JJ, tu som uz pozeral, ale upustil som od nej. Viem ze je lacnejsia, ale ja vzdy potrebujem presne co chcem, a u veci, s ktorymi som v kontakte casto (mys, klavesnica) nestrpim ani male odchylky. Viem ako ma vie cele roky nervovat malickost na mysi, ktora mi tam vadi, je to taka skryta nespokojnost, ktora pomaly odcerpava energiu az raz dojde trpezlivost. :-)
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6653
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Klavesnica

Príspevok od používateľa M1ch4l »

tak potom arctosa alebo pripadne lycosa mirror, tie maju aj velke F klavesy, ale su cele plastove, co je oproti sidewinderu minus

a taktiez lycosa mirror je trosku hlucna, ale nic extremne, jednoducho si viem predstavit aj tichsiu. (arctosa je lycosa mirror bez podsvietenia a par featuriek).

tvojim problemom je hlavne to, ze to, co chces, neexistuje....takze bud si zalozis firmu a urobis si svoju idealnu klavesnicu ako si Porsche zalozil firmu a urobil si svoje idealne auto, alebo sa proste prisposobis.
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Re: Klavesnica

Príspevok od používateľa Warrax »

M1ch4l napísal:tvojim problemom je hlavne to, ze to, co chces, neexistuje....takze bud si zalozis firmu a urobis si svoju idealnu klavesnicu ako si Porsche zalozil firmu a urobil si svoje idealne auto, alebo sa proste prisposobis.
Alebo si dam vyrobit na zakazku klavesnicu za 5000 eur. :-)
Nie, no vzdy treba zobrat to co je najblizsie idealu, celkom sa mi pacia tie enermaxi, co su spomenute vyssie, mne inak plastove telo zase tak nevadi.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Klavesnica

Príspevok od používateľa faugusztin »

Pripadne este http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... 68&t=67441 :). Mal to GABO v TichePC.sk, ale teraz ju nevidim. Az na ten shift no :).
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Re: Klavesnica

Príspevok od používateľa Warrax »

faugusztin napísal:Pripadne este http://www.pretaktovanie.sk/phpBB3/view ... 68&t=67441 :). Mal to GABO v TichePC.sk, ale teraz ju nevidim. Az na ten shift no :).
Nojo, ten shift sa da prepacit, ale co sa tyka estetickej stranky, strieborna farba sa mi velmi nepaci na kompe, bud biela alebo cierna, a najlepsie vsetko v jednej (case, repraky, mys, klavesnica), najradsej by som volil bielu, ale co s tymi vyrobcami, ked je skoro vsetko lepsie v ciernej, musel som volit black. :-) Asi maju pocit, ze vsetko biele bude budit dojem starsej generacie kompov a teda posobit fadne, a vzdy je iba zopar kvalitnejsich kuskov bielych. :-)

Zatial vitazia tie enermaxi, az na cenu teda...
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Re: Klavesnica

Príspevok od používateľa Warrax »

Nasiel som clanok, ktory akoby mi niekto napisal s duse:

http://miho.blog.zive.cz/2008/08/koupit ... -nesnadne/

Niesom sam na tomto svete, ale to je nas tak malo, ze 99,9% klavesnic nesplna taketo jednoduche podmienky?

Btw, stale som sa nerozhodol s kupou.
Zatial sa rozhodujem medzi Enermax Aurora a tou Lycosou, nic lepsie som nenasiel. Ak by mal niekto dalsie navrhy, kludne aj za hranicami, privitam. :-)

Inak od Arctosy/Lycosy ma odradza este toto: http://bowdownbefore.us/wp-content/gall ... loseup.jpg

A bohuzial nasiel som aj negativne komenty na Enermax, ako hracsku klavesnicu (po 2 rokoch hrania):
http://i40.tinypic.com/9scxs5.jpg
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Re: Klavesnica

Príspevok od používateľa Warrax »

Velmi dobry clanok o mechanickych klavesniciach, ale aj o klavesniciach celkovo:
http://www.overclock.net/keyboards/4917 ... guide.html

Ma niekto mechanicku klavesnicu?
kubonko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 218
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2011, 10:13
Bydlisko: Bratislava

Re: Klavesnica

Príspevok od používateľa kubonko »

ja mám Lycosu už rok, a som maximálne spokojný, jediná trocha vec, ktorá mi vadí, že na W A S D mám trochu ošúchané
to pogumovanie, ale iba trochu, inak možem len odporučiť, inak ešte je dosť kvalitná http://steelseries.com/products/keyboar ... lseries-7g len je trošku veliká, ale to sa da dať dole odtiaľ, alebo ešte tie Logitech G11, G15, G510 atď...
MB: MSi P67A-C45 B3, CPU: Intel Core i5 2500K 3,3 GHz, CPU Cooler: Noctua NH-U12P, RAM: Kingston 8GB Kit(2x4GB) 1333MHz CL9, GPU: MSi GTX 570 OC, PSU: Seasonic M12II-620W Bronze, HDD: Seagate Barracuda 1TB 7200 ot. SATA III, CASE: CM Dominator 690 Lite II Black, Mouse: MS IntelliMouse 1.1 Black, Keyboard Razer Lycosa, Headphones: Razer Barracuda, Mouse Pad: Razer Goliathus Alpha Speed
Warrax
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 642
Dátum registrácie: So 25. Feb, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava - Dúbravka

Re: Klavesnica

Príspevok od používateľa Warrax »

kubonko napísal:ja mám Lycosu už rok, a som maximálne spokojný, jediná trocha vec, ktorá mi vadí, že na W A S D mám trochu ošúchané
to pogumovanie, ale iba trochu, inak možem len odporučiť, inak ešte je dosť kvalitná http://steelseries.com/products/keyboar ... lseries-7g len je trošku veliká, ale to sa da dať dole odtiaľ, alebo ešte tie Logitech G11, G15, G510 atď...
Pockaj este dalsie 2 roky a uvidis. A to je ten problem. Dobra klavesnica sa nema co opotrebovat skor ako za 10 rokov. Ale kludne by mala vydrzat aj viac. Ja som ani nevedel, ze nejake mechanicke klavesnice existuju, a ze teraz sa vsade robia gumene shity. Uz mi zacina byt jasne, preco tie stare dosovske klavesnice tolko vydrzali. Spravil som doma prieskum medzi starymi klavesnicami, a nasiel som 2 stare klavesnice... jedna z roku 1997, druha z roku 2000. To boli k vyradenym kompom z firmy, takze predpokladam, ze boli pouzivane este pred tymi rokmi. Dal som dole tlacitko a hla, obidve mechanicke. Trochu som ich skumal a az vtedy som si vsimol dalsie veci, dobra konstrukcia, vobec sa neprehybali a vsetky tlacitka boli uplne bez chyby, jedine ze trochu zozltli. Jedna z nich mala dokonca kovovy spodok. Kedysi sa robili kvalitne klavesnice a teraz sa produkuju same shity, aby sa dokola tocili. Ja zacinam rozmyslat, ze pojdem do vyssich cenovych sfer a kupim mechanicku s neznicitelnymi tlacitkami a konstrukciou. Dam 70 eur za klavesnicu a za 2 roky ma nastve tym, ze bude vyzerat strasne, zosuchane pismenka a podobne. To radsej 150 eur za taku, co vydrzi 10 rokov. Ale asi to nebude lahke nieco dobre najst... to bude zas hladania a samo-studia v tejto problematike...
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6653
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Klavesnica

Príspevok od používateľa M1ch4l »

roccat arvo - kovova zakladna, ci je mechanicka, neviem...ale drzi na stole ako pribita a neprehyba sa
MS sidewinder X4...zasa kovova zakladna
obe su fest tazke
lycosa je zrovna cela z plastu, no tiez ma svoje kvality
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
Heatman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 830
Dátum registrácie: Št 23. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Humenné okolie

Re: Klavesnica

Príspevok od používateľa Heatman »

Kedze chces klavesnicu s klasickym rozlozenim a vyssou kvalitou tak ma napdaju iba kusy od znaciek ako HP, Lenovo a DELL ktrore su vecsinou dodavane k ich desktopom, este ta SteelSeries co bola postnuta vyssie vyzera byt solidna.
Nejake ktore by ti mohly vyhovovat som nasiel:
Lenovo Enhanced Performance
Lenovo smartcard
HP Washable
Dell 104 Quiet Key

Inac pochybujem ze v dnesnej dobe este niekto vyraba mechanicke klavesnice jedine ak by si hladal nejake priemyselne riesnia mozno tam by sa nieco mechanicke naslo ale vela stastia pri hladani :)
Spoiler: ukázať
PC-01:
CPU: Core i5 14600K + (ASUS TUF GAMING LC 240 + 2x Noctua NF-P12)
MB: Gigabyte Z690 UD DDR4
RAM: Kingston FURY Beast DDR4 3600MT/s CL17 2x8GB (KF436C17BBAK2/16)
GPU: ASUS ROG STRIX RTX2080TI OC 11G GAMING
SSD + HDD: (WD BLACK SN850 1TB + JEYI GodFins Heatsink) + (WD10JPLX Black + Scythe QD 2.5)
DVDRW: Sony NEC AD-7200S
PSU: Corsair AX850
Case: Cooler Master Dominator CM 690 II + (butil mats + 9mm foam) + FANs: 2x in CM-120, 1x out NB-BlackSilentFan XL-2
FAN control: Fan Control software
Monitor + stand: Samsung 32" Odyssey Gaming monitor G55T (C32G55TQWR) + MAX MTM4110FM
Keyboard: Corsair K95 RGB MX Brown NA-layout
Mouse + pad: Trust Laser Gamer Mouse Elite GM-4800 + A4Tech X7-500MP

Audio: Audio-gd NFB-11 --> JBL LSR4326P + JBL LSR4312SP
                                                                    --> Beyerdynamic DT880 Edition 600Ω + Antlion ModMic 4.0

HTPC:
CPU: AMD Ryzen 5600G + Scythe Ninja 3
MB: ASRock X570 Phantom Gaming-ITX/TB3
RAM: Kingston HyperX FURY 2x8GB
SSD: Adata Ultimate SU800 256
PSU: BeQuiet 300
Case: Fractal Design Node 304

NB-01:
Dell Latitude E6330
CPU: Core i5-3320m
RAM: 2x4096 DDR3
SSD + HDD: Crucial M500 240GB + (WD3200BEKT Black + optical bay caddy)

Návrat na "Nákupná poradňa"