prepojenie notebooku a LCD LED TV cez DLNA

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
marfy1980
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pi 04. Feb, 2011, 19:24

prepojenie notebooku a LCD LED TV cez DLNA

Príspevok od používateľa marfy1980 »

mám notebook HP Pavilion G7000, router D-Link 2641R a LG 42LE8500 a chcel by som ich prepojiť pomocou DLNA servera od LG som dostal Nero Mediahome 4 essential. Všetko mám prepojené ethernet káblami (nie crosslinkom ale UTP). Pokúšal som sa to rozchodiť, ale nedarí sa mi to. uPnP mám v routri povolené, server je spustený, ale nedetekuje mi žiadne zariadenia. Čo mám robiť? Prečo mi to nefunguje?
Používateľov profilový obrázok
Pe3sko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut 17. Jún, 2003, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: prepojenie notebooku a LCD LED TV cez DLNA

Príspevok od používateľa Pe3sko »

Rozbiehal som televízor Samsung... v nastavení sieťe na TV som nastavil IP z rozsahu domacej siete, default gateway som nastavil IP môjho rútra, ako server použivam Freenas, nastavil som službu UPnP na protokol DLNA, nazdielal adresáre z obsakom a nechal zaindexovať.
Máš nastavenú IP v TV?
Netreba niekde v nastavení software nastaviť adresár(e) z mediami?, neblokuje to na tom notbuku m$ firewall?
marfy1980
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pi 04. Feb, 2011, 19:24

Re: prepojenie notebooku a LCD LED TV cez DLNA

Príspevok od používateľa marfy1980 »

IP v TV som nastavoval automaticky a potom aj manuálne.Internet ide, iba sa neviem spojiť s notebookom a čokoľvek zdielať. Výnimku som vo firewalle nastavil. Aj adresáre som vybral a zaindexoval. Ale v tom momente, keď spustím server tak sa nedeje nič. Nenájde mi žiadne zariadenie v sieti. V čom može byť problém?
Používateľov profilový obrázok
Pe3sko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 52
Dátum registrácie: Ut 17. Jún, 2003, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: prepojenie notebooku a LCD LED TV cez DLNA

Príspevok od používateľa Pe3sko »

Hmm nič ma nenapadá, na dialkovom som stlačil media a ponúklo mi prístupné media - napr. u mňa DLNA: freenas, USB storage (ak je pripojeny napr. USB klúč)
Keď som nemal zaindexivané subory ponúklo mi prázdne "medium".
Neviem či je to podstatné ale server mi komunikuje na porte 49152. Je pravda že na oknách som to nekúšal rozbehať.

Návrat na "Siete"