caste vypadavanie pripojenia cez wifi

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
sensilux
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Ut 05. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Sobrance

caste vypadavanie pripojenia cez wifi

Príspevok od používateľa sensilux »

Mam produkt Vigor 2700 vgst od t-comu a moj problem spociva v tom ze ak sa idem pripojit cez wifi cez mobil alebo notebook, raz za cas, asi kazdy druhy den, musim router restartovat aby ma pripojilo a je to strasne otravne trva to uz vyse roka.

Siet je zabezpecena a v nastaveni routeri mam na pevno nahodene mac adresy aj mobilu aj nb. Problem pretrvava a ja uz stracam nervy poradte nejake alternativy...ak nejake su...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7972
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: caste vypadavanie pripojenia cez wifi

Príspevok od používateľa CageJ »

treba vyskusat router, ci to nie je chyba FW ci HW.. Treba tiez uviest ci sa stracaju packety a aka je sila signalu a vzdialenost uzivania a co je medzitym... Mne to pripada,ze naokolo mate vela zariadeni s WIFI, mozno uz ani kanaly nie su volne pripadne su moc nahustene a preto to pada.... Myslim,ze u nas sa da pouzivat z 14 kanalov 13, no a rozdiel v MHz je medzi kanalmi velmi nizky (5MHz myslim)... . Mate auto vyberanie kanalov?!
Používateľov profilový obrázok
sensilux
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 25
Dátum registrácie: Ut 05. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Sobrance

Re: caste vypadavanie pripojenia cez wifi

Príspevok od používateľa sensilux »

no len pred chvilou som sa dozvedel ze vraj sa da aj aktualizovat fw routera, co som nevedel a neviem do teraz ako sa to robi, podla mna je vadny router, teda cele to zariadenie. Vzdialenost, ci uz mobilu alebo nb nieje vacsia ako 3 metre, vyuzivam to len v ramci izby....
A siete v mojej blizkosti su len 3...na router je ale zapojena aj pevna linka - teda aspon myslim...mozno ze to bude pricina...

je nejaka moznost ako to vsetko otestovat ci je vsetko OK? nejaky program alebo take nieco....hlavne ako na tu aktualizaciu fw routera.....inak vdaka za reakciu... ;)
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7972
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: caste vypadavanie pripojenia cez wifi

Príspevok od používateľa CageJ »

pre ADSL routery su testeri, ale testuju kvalitu linky.... ja osobne taky program nepoznam....
Používateľov profilový obrázok
matopd
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1002
Dátum registrácie: St 16. Jan, 2008, 14:00

Re: caste vypadavanie pripojenia cez wifi

Príspevok od používateľa matopd »

Ak chces aktualizovat vigora, na http://www.attel.sk mas vsetko co potrebujes. Ak je to ale magio router, nespravis s tym nic.

m
Používateľov profilový obrázok
mifko
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 40
Dátum registrácie: Ne 16. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Levice

Re: caste vypadavanie pripojenia cez wifi

Príspevok od používateľa mifko »

ja som presne ten isty problem ale ani restart routru nieked ynepomohol, skratka si len tak ficis a zrazu ta odpoji a siet sa ani neda najst. aj som daval novy firmwer aj tak stale nic nove. podla mna kurvitko (zacalo sa to zhruba po 2 rokoch, dovtedy fical ako hodinky)

vymenili sme ho. za 20€ kupis router ktori dokaze to iste a mas pokoj. Konkretne som kupil daku tendu a ide.

Návrat na "Siete"