problemi s pc

Všetko o grafických kartách, ich problémy, ovládače ...
viliam22
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 11. Apr, 2010, 15:28

problemi s pc

Príspevok od používateľa viliam22 »

Nevedel som presne kam tuto temu presne zaradit ale mam podozrenie ze to bude v graficke karte. Mam starsi pocitac a po dlhsej dobe som ho zapol a rozhodol som sa tam nainstalovat Linux Fedora x86 a vyskytlo sa niekolko problemov. Pocitac ma konfiguraciu cpu: AMD Athlon 64 2800+ (je to nejaky jedno jadrak okolo 1,8GHz) , GPU: nVidia Geforce NX6800 , Ram 2x 512MB. Povodne som tam mal Win XP ale uz aj unho sa obcas zacali vyskytovat nejake nesrovnalosti ako napriklad po nejakom case zhasla obrazovka a konec , nesiel ani restartovat. Alebo sa zafarbila cela obrazovka na fialovo , cerveno atd. Tak som to sformatoval a zacal tam instalovat ten/tu :D Linux Fedora ale aj ta instalacia sa mi podarila na x pokus a lin vobec nenabehol a vyhodil nejaku divnu hlasku. Mam aj screeny. Nakoniec som skusil pouzit HIRENS BOOT CD a spustit tam miniWinXp ten isiel :) . Porobil som par diagnostik ale neviem neviem je to na :shit: .

Pri nacitani biosu sa mi na obrazovke objavovali tie farebne blbosti ako su v tom oranzovom a potom to iste aj vo wine Obrázok Obrázok

Po niekolko neuspesnych pokus sa mi podarilo nainstalovat tu fedoru. Nabootoval som ju a vyhodilo mi to toto: Obrázok

Skusal som aj MEM test vsetko OK ale pri tom to iste Obrázok

nabootoval som mini xp s hirenes cd a spustil par diagnostik ten memory stress test bol hotovy asi za 1 sec a nic potom som spustil gpuz a zaujimave zasa nic :shock: Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok

Nakoniec som cez ten hirens boot cd spustil ten memory stress test cez bios a uz to nieco robilo dlhsie vysledky tu (ked som to spustil cez win tak po sekunde to vyplo): Obrázok Obrázok

Asi je grafika na :shit:

Dakujem za info/rady... :red:
Používateľov profilový obrázok
Lashi
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Ne 20. Feb, 2011, 00:14

Re: problemi s pc

Príspevok od používateľa Lashi »

co som usudil mojim neskusenym okom, podla vsetkeho ti odisla grafika o com svedcia tie artefakty vsade po ploche ci uz v biose alebo ked si nahadzoval fedoru ...


ako vidim, mas trochu problemy s gramatikou, odporucam nejaky lexikon slovenskeho jazyka alebo prehlad gramatiky slovenskeho jazyka ...
ME LIKE INTEL <3 , ME LIKE nVIDIA <3
NB: ASUS G51VX

BEDNA : PLECHOVÁ, ČIERNA
viliam22
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 19
Dátum registrácie: Ne 11. Apr, 2010, 15:28

Re: problemi s pc

Príspevok od používateľa viliam22 »

... no kebyze sa mi nejaky dostane do ruk, tak ho hned zoberem roztrham a spalim , oto neboj :good: ja vim kdo to bol L. Sňúr :hysterical:

jj, dik za ochotu a pomoc...

Návrat na "Grafické karty"