zdroj bez krabice

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

zdroj bez krabice

Príspevok od používateľa jaffar »

takze je mozne pouzivat zdroj cisto ako plosak+kable??..ma ta krabica nejaky vyznam?..lebo idem robit case mod...alebo skor stavat bednu od zakladov a nejako sa mi to tam nemesti..chladenie nebude problem..komplet vodnik,celkovo 4*12cm ventilator takze to ze nebude mat svoj ventilator nevadi...otazka znie ci bez tej pixle nebude sposobovat nejake rusenie alebo podobne?
Používateľov profilový obrázok
deer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 92
Dátum registrácie: Pi 11. Mar, 2005, 20:00
Bydlisko: Martin

Príspevok od používateľa deer »

skrinka funguje ako dodatocne odrusenie, ale ked ju nepouzijes nic sa neudeje, tiez mam takto zdroj uz nejaky ten rok a vsetko ide bez problemov.
a ak ides robit vodnika teplota ta vobec nemusi trapit, voda to bez problemov uchladi a ak urobis v skrini mensi prievan nebude mat zdroj na teplotu v case takmer ziadny vplyv
MB Asus A8V,CPUAthlon 64 3000+, RAM DDR 2GB, HDD WD 320GB/7200rpm., VGA GF6600, ATX 350W
Používateľov profilový obrázok
Rusty
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 793
Dátum registrácie: Ne 05. Jún, 2005, 02:00
Bydlisko: Bratislava (29)

Príspevok od používateľa Rusty »

Este dodam ze ten kryt je tam hlavne na to aby ta to nekoplo, lebo ked sa chytis toho co sa nemas tak ta moze naakumulovana elektrina v kondenzatoroch zabit aj po hodine od odpojenia zdroja :death: , alebo minimalne poriadne kopnut, cize na to pozor a bud opatrny ...
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa jaffar »

Rusty napísal:Este dodam ze ten kryt je tam hlavne na to aby ta to nekoplo, lebo ked sa chytis toho co sa nemas tak ta moze naakumulovana elektrina v kondenzatoroch zabit aj po hodine od odpojenia zdroja :death: , alebo minimalne poriadne kopnut, cize na to pozor a bud opatrny ...
njn..na to som zabudol...hodim na to asi zvrchu pre istotu nejaky dekel...mne islo len o ze povodna pixla je strasna krava a kedze mam presne urceny tvar na skrinu tak ju nebudem zvacsovat len kvoli zdroju..ale ked sa mi ju aspon podari zmensit(zdroj) tak to snad pojde...takze idem po drevo a zacinam robit skrinu..tak za 2-3 mesiace zacnem nahadzovat fotky :wink:
Používateľov profilový obrázok
miseno
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 841
Dátum registrácie: Št 22. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Brno/Blawa

Príspevok od používateľa miseno »

No ten kryt plni dve funkcie, ochrannu kedze tie kondiky su nabite na cca 400V a druha finkcia je hlavne tienenie, je to spinany zdroj takze nieco si aj vyzaruje, no ale nie je to nic brutal sak vyskusas a uvidis.
dell noťas
iwhy
VIP
VIP
Príspevky: 534
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa iwhy »

No plech zdroja tvory hlavne uzemnenie zdroja. Cize ak ho das dole musis riadne uzemnit zem plosaku so zemov na 220V. Ja som upravoval zdroj a potreboval som len zdvihnut plosak o 2-3mm tak som podlozil na distancne stlpiky este podlozky, a pokial neboli riadne vodivo spojene s povodnimy tak mi zdroj vyhadzoval poistky.

A zdroj chces tiez chladit vodou?
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa jaffar »

nechcem chladit vodou ..resp neviem ako chladit...
som myslel ze ak aj nie cely plech dat dole tak minimalne predny + zadny(kde je ventilator+ten oproti) a nechat to ovievat prudom vzduchu z radiatora

//btw nestaci uzemnenie zdroja tak ako je ..cize len cez kabel 220V ??
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

jaffar napísal: //btw nestaci uzemnenie zdroja tak ako je ..cize len cez kabel 220V ??
podla mna nie, lebo na miestach , cez ktore idu sruby na kostru, su vodivo spojene, a daj si este bacha, aby si rovno pcb zdroja nedal rovno na plech :wink: (ako ja :lol: ), bo mne sa ta pojistka (sklena)nielen prepalila, ale ak vsade po izbe rozletela, ale zdroj ide po vymene poistky v poho. .. :D
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
iwhy
VIP
VIP
Príspevky: 534
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa iwhy »

Ja mam na svojom fortrone uzemneny samotny plosak, jeden z dvojice pasivov a privod 220V. Teda na tvojom mieste by som nechal jeden spodny plech na ktorom by bol riadne pripevneny plosak, k nemu by som len priskrutkovat ostatne uzemnenia.
jaffar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2011
Dátum registrácie: Št 07. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa jaffar »

Matl0_w1C napísal:podla mna nie, lebo na miestach , cez ktore idu sruby na kostru, su vodivo spojene, a daj si este bacha, aby si rovno pcb zdroja nedal rovno na plech :wink: (ako ja :lol: ), bo mne sa ta pojistka (sklena)nielen prepalila, ale ak vsade po izbe rozletela, ale zdroj ide po vymene poistky v poho. .. :D
na plech to nedam neboj sa lebo to bude drevene :wink:

@iwhy>>mam teda nechat spodny plech zo zdroja a to staci na uzemnenie alebo sa zle chapeme :?
btw..nejaky navod na vodne chladenie zdroja??...zeby som mozno aj to urobil...ked uz tak nech to stoji za to :)
Používateľov profilový obrázok
Matl0_w1C
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 630
Dátum registrácie: Po 23. Máj, 2005, 20:00
Bydlisko: BA

Príspevok od používateľa Matl0_w1C »

len pri tom vodnom chladeni zdroja by som si dal bacha na cievky, bo tie vodou chladit asi nebudes(som niekde cital ze pri WB zdroja je to problem), alebo tam daj este nejaky looooow rpm vetrak..
Brm brm wrrrrrrrrrrr.. gotcha!..
iwhy
VIP
VIP
Príspevky: 534
Dátum registrácie: Št 21. Aug, 2003, 08:00
Bydlisko: Košice

Príspevok od používateľa iwhy »

Rozoberies ten zdroj a uvidis co je o ten plech pripevnene...

A chladenie zdroja vodou sa fakt neoplati riesit, ano okret trancistorov su tam cievky a ine suciastky ktore musia byt chladene teda nejaky airflow tam vzdy musi byt, cize vpodstate sa ti to neoplati.
Používateľov profilový obrázok
iwo1222
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 236
Dátum registrácie: Št 02. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Kvacalova 12, 82108 Bratislava

Príspevok od používateľa iwo1222 »

ludkovia na co si myslite ze v zdroji je ten vetrak sskatula zdroja plni tri fukci...1. odrus vysoke feqvencie 2. chranit pred tzv.: kopnutim 3. ventilator je tam na to v tom zdroji aby chladil tie chladice co su v nom aaale inak ta sketula je tam na nic ked to poriadne odrienis a das si bacha :blind:
Používateľov profilový obrázok
bmw_case
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 592
Dátum registrácie: Po 09. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava 5trzalca

Príspevok od používateľa bmw_case »

iwo1222 napísal:ludkovia na co si myslite ze v zdroji je ten vetrak sskatula zdroja plni tri fukci...1. odrus vysoke feqvencie 2. chranit pred tzv.: kopnutim 3. ventilator je tam na to v tom zdroji aby chladil tie chladice co su v nom aaale inak ta sketula je tam na nic ked to poriadne odrienis a das si bacha :blind:
:o zase az take hrozne to neni :lol:
PC1: TOSHIBA QOSMIO F50 10M (8400,4gbDDR2,9600GT 512MB DDR3,500GB,15,4",1440x900)
PC2:CPU: Core2Duo E6750 / Gemini II+2*120mm fan / MB: Gigabyte P35 DS4 / RAM: 2x1024MB Geil Ultra 800Mhz CL4 / GPU:NVIDIA QUADRO FX1500 /
HDD: WD 500GB AAKS / Mechanika: LG GSA-H30N,SATA / Audio: GEMINi sound woofer 7.1 / Case: Gigabyte Aurora3D / Zdroj: Enermax Infinity 720W

Repro:Logitech Z-5500 digital / Logitech MX Revolution / Logitech MOMO racing / Logitech Alto / Logitech LX7
Používateľov profilový obrázok
CrakeN
Ban
Ban
Príspevky: 995
Dátum registrácie: St 20. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: MALACKY (16)

Príspevok od používateľa CrakeN »

to iwo1222 : mozem sa ta opytat, preco vytahujes skoro rok stare temy ? Pozeram, ze sa cinis, aby to nedopadlo banom !

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"