hp nx6310 - nezapne sa

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
Andrew
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Po 05. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava-IV-Dubravka

hp nx6310 - nezapne sa

Príspevok od používateľa Andrew »

Ahojte, nevie nahodou niekto poradit v com moze byt chyba ked sa notebook (hp nx 6310) po pripojeni na adapter nechce zapnut vobec a po odpojeni adapteru sa vacsinou len rozsvieti kontrolka napajania ale nenabehne disk ani sa neroztoci chladic ...

Zacalo to tak ze sa book (zapojeny na adapter, vybrana baterka, pouzival som ho ako stolovy PC) v noci sam zapol a zacal sa restartovat este skor nez sa dalo dostat do biosu.

Potom sa mi par krat podarilo dostat do biosu no po par sekundach sa opat resetol a uz nezobrazil nic.

V servisnom stredisku HP predpokladana cena opravy cez 300e co je viac nez hodnota notebooku preto by som rad aspon vedel co je zle a pripadne to skusil niekde (napr ebay.com...) kupit a opravit.

Ak som spravne pochopil servisne manualy HP ktore som nasiel tak podla tychto "priznakov" by to mohol byt procesor / mb / nejaky DC-DC menic no ktore z toho to moze byt netusim.

Dik za pripadne rady.
A.
Think Pad T430 i5 3320M 8Gb RAM + Mini Dock
Používateľov profilový obrázok
jararak
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 3115
Dátum registrácie: Št 13. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: Kosice, Bratislava (29)

Re: hp nx6310 - nezapne sa

Príspevok od používateľa jararak »

ak by to bola ramka, alebo cpu tak by piskal (moj nazor), toto vyzera na nejaku chybu napajania na maticnej doske.
Watching you ...

Modra je dobra a preto ju mam aj v logu.
Používateľov profilový obrázok
xcubus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 765
Dátum registrácie: St 05. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava, Staré Mesto / Orava

Re: hp nx6310 - nezapne sa

Príspevok od používateľa xcubus »

urob xtest ramky...teda vyskusaj ramku v jednom slote, potom v druhom...pripadne by bolo dobre ju hodit do ineho kompu.
pokial by to bol procesor komp sa zasekne v POSTe.
skus zapnut notas iba na baterke, pokial pojde, moze to byt DC in konektor

BTW: nie som si isty, ale tento model by mohol mat neake beep kody
Používateľov profilový obrázok
Andrew
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 116
Dátum registrácie: Po 05. Apr, 2004, 14:00
Bydlisko: Bratislava-IV-Dubravka

Re: hp nx6310 - nezapne sa

Príspevok od používateľa Andrew »

poslednych par dni som mal tak 8 az 12 hodin denne pusteny prime95, book zohriaty niekde okolo 70 stupnov a drzal sa, testy ramiek v biose som spustil, mozem skusit aj iny ale problem bude v napajani ako tu uz niekto hovoril nie v RAMke zrejme ...

Zistil som dve take zaujimave veci
1. ked ho necham niekolko hodin zapojeny na nabijacke tak sa da vacsinou zapnut, takym akymsi indikatorom je zelena kontrolka v sietovke, kym svieti zapnut sa neda, akonahle zhasne tak book ide uplne normalne zapnut

2. reaguje na "fuknutie" do pcmcia slotu, ked je zapnuty a fuknem tam tak sa resetne, ak je vypnuty a je v tom "rezime" kedy sa neda zapnut a fuknem tak kontrolka na sietovke zhasne a book sa da zapnut ...

Ta chyba v napajani ako tu uz niekto vravel bude dost realna avsak je nejaka moznost opravit to bez vymeny MB ? Ako vravim book je viac menej v stave ako novy, procak je v tom C2D cize relativne vykonny a je mi dost luto odpisat ho len tak ...

A k tomu pusteniu na baterke, ist ide ale len sa rozsvieti kontrolka (nespusti sa ani vetrak) po par sekundach zacne blikat ze je vybity a vypne sa. Baterka je ale dobra (ked zrovna funguje a vyberem nabijacku tak cca 30-45 minut sa drzi...)

Este raz dik za ochotu.
Think Pad T430 i5 3320M 8Gb RAM + Mini Dock

Návrat na "Mobilné PC"