ako zapojit 2.pc na net ? kkks som lol :D

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
somlol
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Ut 11. Jan, 2011, 15:54

ako zapojit 2.pc na net ? kkks som lol :D

Príspevok od používateľa somlol »

moj router :Vigor2700 series
su tam 4 sloty pre RJ-45
1 slot - PC
2-slot - Magio
3-slot - Panasonic Viera - TV
4-slot - Mozem sem napojit 2.PC ak mam doma RJ-45 kabel UTP Cat6 ak to len prepojim ten pc s routerom bude mi tam hned frcat net alebo este treba nejake drivery ?

mozem pouzit Cat6 neni tam nejaka ina koncovka ?
ň
diky za rady fakt diky

a budu tieto krimpovacky pasovat http://www.praktikpc.sk/d-gembird-narad ... t-210.html
na krytku http://www.hagard.sk/kable-vodice-a-pri ... 087&page=2
Používateľov profilový obrázok
Return
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 697
Dátum registrácie: Pi 24. Sep, 2010, 18:01
Bydlisko: okr. Lučenec

Re: ako zapojit 2.pc na net ? kkks som lol :D

Príspevok od používateľa Return »

velmi sa do toho nevyznam, ale malo by to ist ako pri swiche bez dakich dodatocnych nastaveni, stim kablom proste odskusaj vsak uvidis
tu mas manual http://avonet.cz/upload.cs/6/6d3eb0b4_1 ... 2700vg.pdf
a tie klieste by som nekupoval v obchode z PC ti to spravia alebo predaju hotovi kabel
//a btw nik tu neni plateny aby ti poradil
Rest in Pieces
Spoiler: ukázať
CPU: AMD Athlon II x3 455 3.3 @ 3.6Ghz
Cooler: Scythe Ninja Plus rev. B
MB: MSI 870 - C45
RAM: 2 x 2GB Kingston 1333Mhz
GPU: Sapphire HD5770 850/1200 @ 960/1350Mhz
PSU: Fortron Saga II 500W + Enermax TBS 120mm
HDD: Samsung F3 DT 500GB + WD AAKS 320GB
LCD: Samsung SyncMaster 943BW 19"
Mouse: SideWinder
Audio: Xonar DS / AKG K512 / Creative A320 (na filmy)
NetBook: Asus 1015P (10,1", Atom N450, 2GB DDR2, 250GB HDD, W7 HP)
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: ako zapojit 2.pc na net ? kkks som lol :D

Príspevok od používateľa undertaker007 »

somlol napísal:4-slot - Mozem sem napojit 2.PC ak mam doma RJ-45 kabel UTP Cat6 ak to len prepojim ten pc s routerom bude mi tam hned frcat net alebo este treba nejake drivery ?
Presne tak, pichneš kábel prakticky hocijakej triedy (Cat 5, Cat 5e, Cat6, Cat7,...) s koncovkou RJ-45 (či už tienená, alebo netietená - to je fuk) do routra, druhý koniec do PC a ak router prideľuje IPčky automaticky (čo predpokladám) a ak máš v PC nastavenú IP tak, že sa získa automaticky z DHCP servra, tak áno - iba pichneš kábel a už ti pôjde net...
somlol napísal:mozem pouzit Cat6 neni tam nejaka ina koncovka ?
Môžeš použiť hocijaký kábel (Cat 5, Cat 5e, Cat6, Cat7,...), ak neplánuješ teraz niekedy upgrade na Gigabit Ethernet, tak ti odporúčam Cat5e (ak už nemáš iný kábel zakúpený)... ...koncovka bude vždy rovnaká, t.j. RJ-45
Ak si kábel ešte nekupoval, tak ja si myslím, že ti Cat6 netreba, to už je v podstate GigabitNet (ale neviem, aký je cenový rozdiel oproti 5e) a keď si nižšie hodil link na tienené koncovky - ak nemáš tienený kábel, sú ti tienené koncovky ÚPNE NANIČ, ak chceš tienený kábel - si si istý, že ho potrebuješ? Tienené sú totiž drahšie a treba to len tam, kde je extrémne rušenie z okolia a kde sú veľké prenosové dĺžky (80-100m)
somlol napísal:diky za rady fakt diky
Nie je začo :D :laugh:
somlol napísal:a budu tieto krimpovacky pasovat na krytku
Pozri si nejaké návody (vidá/obrázky) ako sa robia sieťaky - odizoluješ si kábel, usporiadaš si vodiče v správnom poradí, zasunieš do koncovky a zalisuješ kliešťami... ...čiže kliešte ti stačia úplne hocaké, ktoré krimpujú RJ-45tky... ...tie tienené koncovky, tak to také Účko, čo chytá tú tieniacu zložku, tak tú musíš poohýbať buďto ručne, alebo ďaľšími špeciálnymi kliešťami (osobne som ešte nevidel kripovačky, čo majú v sebe aj tú vec, čo ohýba tie Účka... ...ale možno také sú, neviem, ale potom isto nie za 10€...)
somlol
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: Ut 11. Jan, 2011, 15:54

Re: ako zapojit 2.pc na net ? kkks som lol :D

Príspevok od používateľa somlol »

Return napísal:velmi sa do toho nevyznam, ale malo by to ist ako pri swiche bez dakich dodatocnych nastaveni, stim kablom proste odskusaj vsak uvidis
tu mas manual http://avonet.cz/upload.cs/6/6d3eb0b4_1 ... 2700vg.pdf
a tie klieste by som nekupoval v obchode z PC ti to spravia alebo predaju hotovi kabel
//a btw nik tu neni plateny aby ti poradil
net mam od Tcom Turbo2 Solo

Návrat na "Siete"