Android zbiera dáta

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Android zbiera dáta

Príspevok od používateľa Snake »

Android hlasi do googlu MAC adresy aj SSID vsetkych wifi, ktore najde - nie len vtedy, ked chce nejaka aplikacia zistit polohu, ale zjavne scanuje vsetko priebezne. To inac vysvetluje, preco android tak strasne zerie baterku. ;-)

Spravil som takyto pokus:

Telefon lezal na nepouzivany na stole, nespustal som na nom ziadne aplikacie, nic. Medzitym som si na notebooku vyrobil novu siet, ktoru telefon este nevidel a pustil som ju. Kratko na to nastalo toto:

Android -> Google (v tomto pripade to bola IP 74.125.87.99, ale predpokladam, ze urcite nebude jedina)
POST /loc/m/api HTTP/1.1
Connection: close
Content-Type: application/binary
Content-Length: 943
Host: http://www.google.com
User-Agent: GMM/3.0 (bravo FRF91); gzip
... za tym nasleduju binarne data, v ktorych vidno zaujimave stringy ako typ telefonu, mobilna siet, jazykova lokalizacia, a samozrejme zoznam vsetkych MAC adries a SSID, ktore vidi - vcitane tej novej siete.

Google na to odpovie:
HTTP/1.1 200 OK
Content-Type: application/binary
Content-Disposition: attachment
Cache-Control: no-cache, no-store, max-age=0, must-revalidate
Pragma: no-cache
Expires: Fri, 01 Jan 1990 00:00:00 GMT
Date: Mon, 11 Oct 2010 20:20:03 GMT
X-Content-Type-Options: nosniff
X-Frame-Options: SAMEORIGIN
X-XSS-Protection: 1; mode=block
Content-Length: 229
Server: GSE
Connection: close
a posle za tym zagzipovane data, ktore po rozbaleni obsahuju niektore z tych MAC adries a ku kazdej z nich radovo 30 bajtov nejakych binarnych dat, ktore sa mi nechce teraz lustit, ale tipujem, ze to budu suradnice na vypocet polohy.

Podla vsetkeho by sa to malo dat vypnut v settings/location/use wirelessnetworks, ale vela stastia s presviedcanim vsetkych susedov a okoloiducich, aby to spravili tiez. To skor pomoze vypnut beacony.

Ale inac pekny distribuovany wardriving.
No, ja som mal Google vcelu rád, ale toto je už moc...





.
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: Android zbiera dáta

Príspevok od používateľa LordKJ »

to robili aj na tych autach s street view , len im to zatrhli ak si dobre pamatam.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8607
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Android zbiera dáta

Príspevok od používateľa shiro »

a co? nech si zbieraju. Nikoho to neposkodzuje. Zasnem nad coraz vzrastajucim paranoizmom...
Podobna afera bola aj pri iPhone a co? nic. omg, ze sa tymto vobec dakto zaobera....
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Android zbiera dáta

Príspevok od používateľa Snake »

Skús pohnúť rozumom a zistíš čo a ako koho poškodzuje ;). Ani StreetView ktoré sniffovali nikoho nepoškodzovali podla tvojej logiky...





.
Používateľov profilový obrázok
Shatterhand
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3076
Dátum registrácie: Št 26. Mar, 2009, 16:45
Bydlisko: Bratislava

Re: Android zbiera dáta

Príspevok od používateľa Shatterhand »

Google sú čuráci, to je jasné. Všetko sa to začalo gmailom, potom im už začalo drbať a zrazu chceli mať všetko... Potom si vymysleli Buzz a už to išlo. Gmail síce mám, ale Chrome a ani nič podobné od nich si určite nedám. A aj z toho gmailu sa v budúcnosti odsťahujem. Net v mobile nepotrebujem, takže mi stačí starý šrot so symbianom.
BTW, existuje nejaký spoľahlivá web stránka(s mailom), ktorá nebude vyžadovať pri prihlásení na e-mail zapnuté cookies?
"Mind always fails first". "The darkest places in hell are reserved for those who maintain their neutrality in times of moral crises." "Tvrdiť, že vám nezáleží na práve na súkromie, lebo nemáte čo skrývať...je to isté...ako keď poviete, že vám nezáleží na slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."
Spoiler: ukázať
#1 PC: CPU Intel Core i7 920 rev. D0@2.93GHz MB ASUS P6T Deluxe V2 GPU Sapphire Radeon HD5850 Toxic RAM 3x4GB kit 1333Mhz HDD Seagate Barracuda 7200.12 1TB PSU Enermax Liberty ELT 500W 80+ CASE Thermaltake Swing
#2 PC: CPU Intel Xeon L5639@2.4GHz MB MSI Eclipse SLI GPU AMD Radeon HD7970 GHz Ed. W3X RAM 3x4GB Kingston KHX 1600MHz CL9 @1333Mhz HDD#1 Crucial MX100 250GB @SATAII PSU Enermax Revolution 950W 80+ Silver CASE Enermax iVektor black Chladenie CM Seidon 120V-FAN Enermax Magma @CPU; 3x Noctua NF S12B FLX - 3x top push
Pietro sk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2556
Dátum registrácie: Ut 28. Dec, 2010, 13:25

Re: Android zbiera dáta

Príspevok od používateľa Pietro sk »

Default je to vypnute
Obrázok
Ak user zapne, vyskoci upozornenie
Obrázok

Je pravda ze iphone tiez zbiera data, tusim tam sa to neda vypnut. (stary dobry č/b siemens ci ericsson, o baterke nehovorim)
Ak si dobre pamatam, tak mob.operatori maju zo zakona povinnost 10rokov zhromazdovat data o useroch..

Aby clovek sa vyhol akejkolvek moznosti odpocuvania ci sledovania, to by sa musel prestahovat do jaskyne.Bez elektroniky samozrejme.

Tiez zaujimave
Facebook quietly switches on facial recognition tech by default: Tag, you're it. Zuckerberg amps up data-farming...
http://www.theregister.co.uk/2011/06/07 ... y_default/
Alebo nova "moda" v US dat si do ramena RFID cip.. (tiez zaujimave ze je obaleny vrstvou materialu ktora umoznuje zrast s okolitym tkanivom..(!))
Cize vyberie ho len chirurg :rofl:
Spoiler: ukázať
5800x ..b550aorus_pro 180€...6800xt stock 670€..nh-u12 am4...viper steel 32GB 4400... R.A.T. 6+
3600-16 1T 32GB#1800IF# curve per core -28max #PBO-175# <95W <65°c
ag241qx; seagate 600pro; firecuda520..
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8607
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Android zbiera dáta

Príspevok od používateľa shiro »

Snake napísal:Skús pohnúť rozumom a zistíš čo a ako koho poškodzuje ;). Ani StreetView ktoré sniffovali nikoho nepoškodzovali podla tvojej logiky...
nic neposkodzuje nikoho. normalny clovek nema co skryvat, okrem par paranoidnych jedincov. Co sa mi moze stat z toho ked mi google auticko popri foteni ulice naskenuje SSIDcka vsetkych wifin v nej? Nic. Budu vediet ze je v ulici 15 wifin, ktore sa nejako volaju, a co?
Podobne aj s tymto udajnym skenovanim wifin a neviem este coho.

Ktovie ake vselijake pristroje uz v minulosti skenovali vase okolie a neviete o tom nikto. Pretoze keby ste to vedeli, tak by ste sa asi rovno zabili :D

To je teraz nejaka nova moda hrat sa na strasne ohrozeneho obcana co sa boji o svoje sukromie? lol....
Navyse ziadny z vas paranoikov nema ziadny rozumny dovod a argument na protest proti tomuto, pisete tu blbiny uz len preto lebo take daco existuje a google to robi. Ze vas to nijak neohrozuje, to pekne tajite, lebo viete ze je to pravda.

Tento thread sa zvrhne do podobny podobneho threadu na inom fore, kde jeden mega-paranoidny blazon vyhlasoval nieco na sposob "ked vas odfoti streetview tak hned vedia vsetko o vasom sukromi a zlodej hned vedia ako vas vykradnut" a podobne zvasty, co je jasne ze blbost.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Android zbiera dáta

Príspevok od používateľa Snake »

Rád by som sniffoval tvoje dáta, a následne ti ukázal "aké je to neškodné" :-). Ja nie som paranoik, google mám u prdele, mám ho bloknutý kde môžem (adwords a podobné srandy), nie paranoja, len zdravá dávka súkromia.





.
ANONYM_a7

Re: Android zbiera dáta

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

had kasli na to s nim sa neda normalne bavit.. shiro kto tu paranojci? nik

Pouzivam gmail, chrome, na fonoch obcas aj android a mam v P ;) aspon ma lepsie najdu ked sa stratim :-D Nemyslim si ze je to neskodne, myslim si ze to netreba nejak zavazne riesit.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8607
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Android zbiera dáta

Príspevok od používateľa shiro »

co take skodlive mozes stade vytiahnut? Aj ked mi sniffnes packety, mozes ziskat hesla, ale k dolezitym datam ako je banking a podobne prenasane cez HTTPS sa nedostanes. A google skenuje len SSID, data ho netrapia.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Android zbiera dáta

Príspevok od používateľa Snake »

to hovorili aj keď behali autíčka, a hele, pravda je inde :-D





.
Používateľov profilový obrázok
HellAngel
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 12345
Dátum registrácie: Po 29. Dec, 2008, 00:15
Bydlisko: Turčianske Teplice

Re: Android zbiera dáta

Príspevok od používateľa HellAngel »

to iste robi aj apple, ten bol z toho dokonca zazalovany ako prvy. potom to vytiahli aj na android.
http://www.mobilmania.cz/bleskovky/appl ... fault.aspx

ono je toho podtatne viacej. na zive.cz ci kde to bolo bola ukazana dokonca mapa jedneho pouzivatela ufo4 ako sa pohyboval po amerike.
Je to svinstvo, ale aj od google a aj od apple. Nemaju si co vycitat. V podstate obhajoba stoji na tom ze data sluzili len vyhradne na posielanie raklam v danom regione a take sracky. ruku na srdce, nemyslim si ze taketo nieco robi len google alebo apple.

shiro: ok, posli mi svoju kreditku, pin, cislo na internet bankingm grid cisla a aj cislo slipov. Hovori ti nieco ochrana osobnych udajov?


ale na druhu stranu, kupme si vsetci ZTE mobilne telefony a budem si istejsi ze moja poloha nebude zverejnena :laugh:
NB: Asus ROG Strix G16
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Android zbiera dáta

Príspevok od používateľa Scorp »

Bez Googlu by dnes internety boli ešte hodne pozadu... nejaké zakážem si adwords a nemám gmail, sergej ma neuvidí... každý web má aj tak analytics...

celý biz googlu stojí na reklame, jediné čo ich zaujíma, je kde ste a aký hajzel papier najradšej používate... na jednej strane dostane user výborný search, mail, nejaké office blbosti zadara + má servírovanú reklamu na svoj hajzelpapier v najbližšom obchode... chcú vedieť kde je a čím sa rád utiera... čistý win - win, skoro vyrábajú peniaze z ničoho... aké pin kódy a grid karty?

Pokiaľ ten phone dáva na výber a tá feature sa dá zakázať, neni čo riešiť... všelijaké lištičky toho odosielajú podstatne viac a nikoho to nes€re
Me like Pentium
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Android zbiera dáta

Príspevok od používateľa Snake »

Scorp napísal:Pokiaľ ten phone dáva na výber a tá feature sa dá zakázať, neni čo riešiť... všelijaké lištičky toho odosielajú podstatne viac a nikoho to nes€re
Neviem o tom že by líštička odosielala cudzie údaje...





.
Používateľov profilový obrázok
Scorp
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2225
Dátum registrácie: So 09. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Krankenhaus

Re: Android zbiera dáta

Príspevok od používateľa Scorp »

lištička... toolbary všelijaké
Me like Pentium

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"