Extrahovanie videa a audia z kontajnerov

Všetko o digitálnych videách, kodekoch, kamerách, programoch na strih, a problémoch s nimi...
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Extrahovanie videa a audia z kontajnerov

Príspevok od používateľa schyzoy »

Ahojte, presnejsie mi momentalne ide o extrahovanie videa z kontajnera MTS. Je v nom FullHD 1080p video, kodek H264 AVC part10.
Da sa to nejakym softom bez toho, aby islo o konverziu? Jednoducho len "vytiahnut" z toho kontajnera bez straty kvality.

Dakujem
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8583
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Extrahovanie videa a audia z kontajnerov

Príspevok od používateľa shiro »

skus mkvmerge a k tomu si este dotahni mkvextract gui.
otazka je, ci ti potom vo extrahovane video aj daco nacita, lebo to su len surove data v h264 kodeku.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Extrahovanie videa a audia z kontajnerov

Príspevok od používateľa schyzoy »

shiro - dakujem. takze ak rozumiem spravne, nema to zmysel, treba spravit rovno konverziu na "kompatibilny" format?

Ide totiz o to, ze kamera toci v MTS a TV ho nevie prehrat. Pritom MKV aj v tom istom kodeku a rozliseni prehra v pohode.

Tak mi islo o to, aby som to dostal do napr. MKV (alebo MP4), co je tym padom v podstate prevod z kontajnera do kontajnera. Ak to budem robit konvertovanim, stracam kvalitu.

Ak by som to z kontajnera len vytiahol a dal do druheho kontajnera, nemusel by som stratit kvalitu. Ci?
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8583
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Extrahovanie videa a audia z kontajnerov

Príspevok od používateľa shiro »

no co som skusal, tak mi to vytiahlo bud subor bez pripony, alebo s priponou *.h264 a nic mi ho nevedelo otvorit.
kodeky s ktorymi pracujes pri tychto veciach su vzdy stratove a kvalitu kazdym rekompresovanim znizis. no ak nastavis vyssi bitrate, nemusi to byt vobec poznat. ale zase subor moze byt vacsi, tak je to treba testnut. vyextrahovanim z kontajnera a prilepenim do ineho kontajnera kvalitu nestracas.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Extrahovanie videa a audia z kontajnerov

Príspevok od používateľa schyzoy »

Shiro dakujem za trpezlivost. V podstate si jediny, ktory mi tu odpoveda :-)

Vybrat a vlozit - presne tak som si to predstavoval. Takze potrebujem program, ktory vyberie z MTS a program, ktory to dokaze vlozit do MKV. Takto by to malo byt bez straty kvality.

Mas tipy? Alebo niekto iny?
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Extrahovanie videa a audia z kontajnerov

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Na kontajnery su najlepsie softy MKVMerge a tsMuxer. Pokial nenastavis v nastaveniach videa nejake ine parametre, tak mozes robit co len chces (cize pridavat/odoberat zvukove stopy/titulky, prevadzat na ine formaty - ts, m2ts, BluRay disk, AVCHD, mkv, mka....) a stratu na kvalite mat nebudes.
Vyskusaj ten mts natiahnut do MKVMerge a uvidis ci ti ukaze, resp. dokaze nacitat jednotlive stopy. Potom jednoducho daj vystupny subor mkv a daj muxnut.
Osobne pouzivam tieto softy skoro denodenne, ale konkretne subor MTS nemam otestovany. Ak je to kontajner, tak by nemal byt ziadny problem ;)
Používateľov profilový obrázok
valistar
VIP
VIP
Príspevky: 6853
Dátum registrácie: So 14. Mar, 2009, 19:27
Bydlisko: Ostrava/Košice

Re: Extrahovanie videa a audia z kontajnerov

Príspevok od používateľa valistar »

Teraz som to pozeral, tiez ma to zaujimalo lebo mam vela materialov v mts...
Mkv merge/extract ti tu nepomoze, ani nemusis skusat.
Konvertovat nechces teda treba soft ktory ti dovoli otvorit mts ako kontajner.
Stiahni si http://www.videohelp.com/tools/tsMuxeR - spusti tsMuxeR GUI - a drag&dropni svoj subor. Malo by ti ho precitat s jednotlivymi stopami.
Potom mas viacero moznosti na export, neviem ci ti niektore prehra tvoja TV - ked nie tak zvol moznost Demux.
Nasledne ti exportuje samostatne stopy a tie importuj do MKV merge a urob si Mkv-ecko :)
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Extrahovanie videa a audia z kontajnerov

Príspevok od používateľa Kyselinka »

No sme doma. Takze tsMuxer funguje, osobne ho pouzivam na remux bluray diskov. Je fajn vediet, ze funguje aj pri mts suboroch :good:
Používateľov profilový obrázok
schyzoy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1303
Dátum registrácie: Pi 14. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Nitra

Re: Extrahovanie videa a audia z kontajnerov

Príspevok od používateľa schyzoy »

Chlapi dakujem, vyskusam :cool:
...the most important is justice...
Spoiler: ukázať
PC
MB: Asus TUF Gaming B550M-PLUS CPU: AMD Ryzen 3 3100 RAM: Patriot Viper 4 Steel Series DDR4-3000 16 GB GPU: Sapphire AMD Radeon RX580 4GB PSU: SilverStone Strider Essential 80Plus ST50F-ES230 500W

NB
Acer Aspire S3

Návrat na "Digitálne Video"