redukcia hdmi na DVI

Všetko o digitálnych videách, kodekoch, kamerách, programoch na strih, a problémoch s nimi...
Staniol2
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Po 28. Sep, 2009, 16:09
Bydlisko: Humenné

redukcia hdmi na DVI

Príspevok od používateľa Staniol2 »

zdravim ludia, mam problem s touto redukciou hdmi na dvi...ide o to ze som si kupil montror dell p2210 ktory ma nasledovne porty: VGA,DVI a Displayport no a chcel by som totizto prepojit tento monitor s notasom ktory ma len vga a hdmi vystup, kupil som si teda rdukciu z hdmi na dvi no a proste na monitore mi nevykresli obraz z notasu. Mate s tym nejake skusenosti popripade by ste vedeli s tym poradit preco to nejde ? vopred dakujem za odpovede.
Notebook: Lenovo IdeaPad Y560
Razer Orca Headphones ^^
Phone:
Používateľov profilový obrázok
mirjak
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2234
Dátum registrácie: Št 16. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: redukcia hdmi na DVI

Príspevok od používateľa mirjak »

no v prvom rade by som pozeral na tom ntb v OS v ovladacoch grafiky, ci ten monitor zdetekuje, ak ano, tak skusit fn-f4 alebo nieco obdobne (prepnut na ext. vystup)

Ja som nedavno riesil redukciu z displayport na dvi, za par supov z DX, v pohode funguje a monitor detekuje. Inac na Tvojom mieste by som radsej bral redukciu z hdmi na display port, kedze ho tam mas.
Používateľov profilový obrázok
xcubus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 765
Dátum registrácie: St 05. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava, Staré Mesto / Orava

Re: redukcia hdmi na DVI

Príspevok od používateľa xcubus »

hlavne pozri aky mas nastavy input na monitore...digital alebo analog?
Používateľov profilový obrázok
Papek
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7288
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: BA

Re: redukcia hdmi na DVI

Príspevok od používateľa Papek »

Monitor ma DVI-D, cize klasicka redukcia z HDMI na DVI-D. Pokial mechanicky pasuje, tak je ok. Tu by som skorej pozrel nastavenie grafiky na notase - klasicke rozsirenie pracovnej plochy, pripadne klon, alebo nastavenie vystupov v biose. V tomto sa notebooky dost lisia a ak sa dobre pamatam, tak na nejakom notase som to musel nastavit v biose, ktory vystup sa ma pouzit.
To buď chápeš, ale potom sa nepýtaš, alebo nevieš a potom nemá význam odpovedať.
Spoiler: ukázať
i5-12400F ♦ 32 GB RAM ♦ RTX 4070 SUPER 12 GB

Návrat na "Digitálne Video"