Flash ...

Sekcia o programovaní, programovacích jazykoch...
free14
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 20
Dátum registrácie: Po 18. Júl, 2005, 20:00

Flash ...

Príspevok od používateľa free14 »

Zdrawim .. asi stupidna otazka .. ale este sa len ucim .. tak berte do uvahy ;)

Potrebujem vytvorit movie clip .. predstava je takato

1. mam vytvoreny stvorec ... a potrebujem aby savysuval smerom dole ... ako keby vysuvacie menu ale chcem to tak ze horna cast toho obdlznika zostane nehybna a iba spodna cas sa posuva smerom dolu .. ako vysuvacie menu ... neviem ci ma niekto pochopi .. dufam ze hej .. no a neveiem ako to urobit .. vzdy mi presunie cely objekt .. a ja chcem aby ho len rozsirilo


2 .. dalsi problemik ... ako priradim tlacidlu ze ked na neho kliknem aby sa spustila neaka animacia ktoru mam vytvorenu ?? neviem na to akosi prist ...

tvorim v macromedia flash 8 keby to niekomu trebalo ;) .. vopred dik ;)
Používateľov profilový obrázok
RP
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 2531
Dátum registrácie: St 21. Mar, 2001, 20:00
Bydlisko: Kosice

Re: Flash ...

Príspevok od používateľa RP »

free14 napísal:Zdrawim .. asi stupidna otazka .. ale este sa len ucim .. tak berte do uvahy ;)

Potrebujem vytvorit movie clip .. predstava je takato

1. mam vytvoreny stvorec ... a potrebujem aby savysuval smerom dole ... ako keby vysuvacie menu ale chcem to tak ze horna cast toho obdlznika zostane nehybna a iba spodna cas sa posuva smerom dolu .. ako vysuvacie menu ... neviem ci ma niekto pochopi .. dufam ze hej .. no a neveiem ako to urobit .. vzdy mi presunie cely objekt .. a ja chcem aby ho len rozsirilo


2 .. dalsi problemik ... ako priradim tlacidlu ze ked na neho kliknem aby sa spustila neaka animacia ktoru mam vytvorenu ?? neviem na to akosi prist ...

tvorim v macromedia flash 8 keby to niekomu trebalo ;) .. vopred dik ;)
Asi najjednoduchsie bude ked si precitas rubriku Flash na pc.sk

http://programovanie.pc.sk/webgrafika/flash/

Je tam serial, sice postarsi, ale veci na ktore sa pytas sa tykaju zakladnych veci suvisicach s pracou v editore, a tie sa zvycajne nemenia.

Návrat na "Programovanie"