Lite-On 1693 - zhorsenie kvality

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
MartinSK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 16. Feb, 2006, 02:00

Lite-On 1693 - zhorsenie kvality

Príspevok od používateľa MartinSK »

Mam napalku Lite-On 1693 a asi pred meaicom mi zacala zle napalovat DVD. Je to vzdy rovnaky vysledok - zhruba od 50-60% sa 100-nasobne zhorsi kvalita. Predtym s tym nebol problem, napalovala spolahlivo a v celkom slusnej kvalite (10-60 tis PI chyb). Neviem si to vysvetlit, nepomaha ani zmena FW, skusal som KC4B, aj naspat KS0B. Aj rozne rychlosti napalovania - 2, 4, 6, 8x. Skusal som media DVD+R Intenso printable, 2 druhy - InfodiscR20 a Moser Bear (MBIPG101R04). Ako som pisal, nemal som doteraz s nimi problemy. DVD+RW Imation mi napali celkom v pohode, s chybovostou niekde okolo 50-60 PI v celom rozsahu. Tak neviem, kde je problem a ci to je na reklamaciu.
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

Taketo veci sa reklamiju tazko. KeD to aspon trocha napaluje tak sa to bere ze to je funkcne. Skus to vycistit ci by to nepomohlo.
Používateľov profilový obrázok
MartinSK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 16. Feb, 2006, 02:00

Reklamovanie

Príspevok od používateľa MartinSK »

No pri takomto napalovani je asi 9 z 10 medii nepouzitelnych, lebo obsahuju necitatelne sektory. Jedno sa mi podarilo napalit, ze bolo cele citatelne, ale stolny DVD prehravac s tym mal problemy a druha polovica filmu nebola pozeratelna, vkuse to sekalo a stvorcekovalo.
Necitatelnost napalenych medii uz by bola na reklamaciu, nie?
MBG
VIP
VIP
Príspevky: 1572
Dátum registrácie: Ne 22. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: Topolcany/Bratislava

Príspevok od používateľa MBG »

ved to skus reklamovat, uvidis co sa stane...
Používateľov profilový obrázok
subz3ro
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Št 28. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Žilina

Príspevok od používateľa subz3ro »

Skusal si okrem flashovania FW aj resetnut kalibracnu tabulku? Lite-On uz sice nemam, ale mal som podobny problem (trochu "slabsieho" razu) a sice ze sa zhorsila kvalita zapisu od urciteho okamihu... dovodom moze byt prave to, ze ti jedno nekvalitne medium takpovediac "zblbne" kalibracnu tabulku, ktora sa priebezne upravuje podla kvality zapisu na jednotlive typy medii... Kazdopadne ti doporucujem stiahnut tool s nazvom EEPROM Utility (http://codeguys.rpc1.org/utilities/EEPR ... -3.2.0.rar), v nom najprv zalohovat terajsiu tabulku a resetnut ju... v najhorsom ti to nijako nepomoze a mozes tam spat nahrat tu zalohovanu (ale nemusis), ale IMHO je dost velka sanca ze by ti to mohlo pomoct :wink:
There are 10 types of people in the world. Those who know binary and those who don't.
Používateľov profilový obrázok
MartinSK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 16. Feb, 2006, 02:00

Kalibracna tabulka

Príspevok od používateľa MartinSK »

No toto by mohlo pomoct, lebo som medzitym zistil, ze na ine medim napaluje v poriadku. Teda na dalsie, ktore som skusal. Konkretne je to Verbatim DVD+R 16x, placka je tusim MCC004. Vysledok bol okolo 50000 PI chyb. Chcel som skusit aj DVD-R Verbatim, placka je Tayio Yuden, tak som sa na uvod aj potesil. Ale napalovanie nedopadlo dobre, zamrzlo to na napalovani Lead-in a data nepalilo (cakal som aj 15 minut). Na mediu je potom vidiet taku asi 2mm napalenu stopu pri strede a dalej nic. Robi mi to v novom Nero7, iny soft som zatial neskusal. A nijak to napalovanie nejde zastavit, len odpojenim napalovacky od zdroja (mam ju v racku cez USB). Nero7 sa rovnako chova pri tomto mediu aj ked pustim len simulaciu zapisu, proste nenapaluje data. Aj ked zamrznutie nie je presny vyraz, cas napalovania v Nero7 normalne bezi dalej, len stale ukazuje napalovanie Lead-in. Mozo je chyba v Nerovi, skusim iny soft, alebo starsieho Nera. Inak takto mi predtym odfaklil aj 2 media Ritek. Som myslel, ze su to zle media, ale ked mi to uz urobilo aj pri tychto TY, tak neviem. Ale zas ktovie, ci su to skutocne TY. Aj ked hadam Verbatim by sa nenechal oklamat.
:?
P.S.: Ta kalibracna tabulka nie je sucastou FW? Tym ze prepisem FW sa neprepise aj ta tabulka? Mechanika ma dalsiu pamat na nejake informacie o mediu? To som nevedel... :8O:
Používateľov profilový obrázok
matelkoxxl
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 456
Dátum registrácie: So 07. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: KE

Príspevok od používateľa matelkoxxl »

mno zatial som nepocul ziadne chvaly na ten novy nero...ja pouzivam stary 6.6.0.18 a som spokojny...ale pocul som uz od viacerych,ze tan novy nero 7 dost blbne...skus dat stary... :wink:
Spoiler: ukázať
DESK - A64 Venice 3000+ @ 4100+ (2,61 GHz) + TT Big Typhoon + Xilence Pro Fan XPF 120L Blue Led | MSI K8Neo4 FI nForce4 Ultra + Zalman ZM-NB47J | 2 x 1 GB Kingston HyperX 400MHz @ 475MHz 1T| Leadtek GF 6600GT (570/1140) + Zalman VF700AlCu Led | WDC 500GB Sata2 @ TT Hardcano14 + WDC 200GB Sata2 | LG GSA4167B | Fortron Blue Storm 500W | AC Fan3 , Xilence Pro Fan XPF 120 | Creative I-Trigue 3330
BOOK - Asus K53SV (SX582V) - 15,6" HD, Core i5-2430M (2,4 GHz), 8 GB Ram, GeForce GT 540M with CUDA 1GB, Samsung 850 EVO SSD 250GB + WDC 640GB
Používateľov profilový obrázok
subz3ro
Príspevky: 227
Dátum registrácie: Št 28. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Žilina

Re: Kalibracna tabulka

Príspevok od používateľa subz3ro »

MartinSK napísal:...A nijak to napalovanie nejde zastavit, len odpojenim napalovacky od zdroja (mam ju v racku cez USB).
Skus si pre istotu este prekontrolovat IDE kabel- resp. ho skusobne vymenit za druhy. Takisto skus pouzit iny (zarucene bezchybny) 12V napajaci konektor zo zdroja. Taketo mrznutie mechaniky byva dost casto sposobene zlym kontaktom buD v napajacom alebo v IDE kabli.
MartinSK napísal: Ta kalibracna tabulka nie je sucastou FW? Tym ze prepisem FW sa neprepise aj ta tabulka? Mechanika ma dalsiu pamat na nejake informacie o mediu? To som nevedel... :8O:
Niektore casti EEPROM su aj po flashnuti FW zachovane, nie je to tak ze sa ti prepise cela EEPROM :) Podobny princip je aj pri flashovani BIOSu- takisto ti povodne nastavenia zostavaju a preto sa doporucuje po flashovani resetnut CMOS...
There are 10 types of people in the world. Those who know binary and those who don't.
Používateľov profilový obrázok
MartinSK
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 4
Dátum registrácie: Št 16. Feb, 2006, 02:00

Pomohla zmena FW

Príspevok od používateľa MartinSK »

Tak vymazanie kalibracnej tabulky nepomohlo. Ani preinstalovanie Nera na 6.6.0.15. Az po prepaleni FW spat z KS4B na KC0B zabralo a dovolilo mi napalit to medium Verbatim DVD-R 16x (Tayio Yuden - TYG03 myslim). Este som neskusal znovu palit to potlacitelne, na ktorych sa zvysila ta chybovost v druhej polovici media. Mozno na toto zaberie to vymazanie kalibracnej tabulky, lebo pri tychto mi nepomohla zmena FW (skusal som KS4B a KS0B). Kurna, tolko starosti s jednou napalovackou...
Nechcete ju niekto? Chcem si aj tak kupit taku, co cita aj DVD-RAM... Tera ma v suvislosti s tym napada otazka - DVD-RAM napalene v stolnom DVD-rekorderi je normalka citatelne v takejto mechanike? Ak su na tom DVD-RAM nahrate normalka filmy a podobne z TV... Lebo nesfinalizovane DVD-RW napalene v rekorderi mi mechanika neprecita. Mam DVD-rekorder Panasonic DMR-ES10. Taky najlacnejsi, ale som s nim spokojny. Podpora DVD-RAM je u stolnych DVD-rekorderov podla mna nenahraditelna (pokial pojdu citat v pocitacovej mechanike,este som neskusal).
Som sa tu zase nejak rozkecal. :blind: :wink:

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"