Athlon XP + KT3 Ultra2 - problem s taktovanim

Všetko o procesoroch vrátane ich pretaktovania...
Používateľov profilový obrázok
west_colton
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pi 17. Feb, 2006, 02:00

Athlon XP + KT3 Ultra2 - problem s taktovanim

Príspevok od používateľa west_colton »

zdravim vospolok, mam mensi problem s mojim PC

mam CPU Athlon 2200+ XP a MB MSI :roll: KT3 Ultra 2
po neslavnom odpeceni procaku A 1800+ XP (odisiel vent. na chladici) som kupil 2200XP+ coz je max. co tato doska zvladne (aspon papierovo) ibaze pri bootovani mi vybehne hodnota CPU 1500 miesto 2200 pri taktovani 100MHz , odporucili mi pretaktovat na 133MHz co je tiez max. pre tuto dosku a podporuje to (papierovo), asi mesiac takto v pohode bezal a potom sa odrazu zrutil a uz ani nebootoval... resetol som bios vsetko fungovalo....pretaktoval som na 133MHz ,ale opat ten isty prob. a nepomohlo ani zvysenie Vcore... ostatne hodnoty som nechal na Auto ... vie mi niekto pomoct , popripade aspon urcit pricinu ?! Sory ze tak amatersky ale v tomto som lama :cry:

diky za vsetky rady a prispevky
Používateľov profilový obrázok
Eleanor_GT
Ban
Ban
Príspevky: 98
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Martin (ZA)

Príspevok od používateľa Eleanor_GT »

dvihanie Vcore ti vobec nepomoze tento procesor pracuje pri fsb 133 a multiplikator je sa mi zda 13,5 ale newiem presne..... skus si fleshnut bios .. chod na stranku msi global a v download center si najdi tvoj typ dosky asi bude v archivoch ........a hod tam ten najnovsi budes tam mat aj postup ako sa to robi ... a lebo pravde podobne asi budes musiet si zohnat insiu dosku ktora ti bude podporovat este vyssie aby si mohol aj lepsie taktnut.... ale ten bios by mal tomu pomoct
CPU::Athlon 64 3000+ AC Freezer 64 Pro MB::DFI LP UT NF4 Ultra-D RAM::OCZ Platinum PC4200 2x512 VGA::ati rage 3D PCI HDD::WD 120 gb 7200 ot 8 Mb Cache PSU:: EC450-jsp
Používateľov profilový obrázok
robour
VIP
VIP
Príspevky: 1780
Dátum registrácie: So 26. Jún, 2004, 14:00
Bydlisko: Trstená

Príspevok od používateľa robour »

Mal som kedysi aj KT3 ULTRA aj ULTRA2. Rozdiel bol ze ultra zvladala papierovo 133Fsb, ultra2 166Fsb. KeDze pises ze mas ultra 2 tak 166Fsb nie je problem. Najsilnejsi procak co sa do nej dal pouzit bol Barton 3000+ teda ten tvoj je proti tomu len taka sunka :) . Ak ti to nejde poriadne ani na 133, problem bude niekde inde. Asi by si mal pozret nejaky novsi bios.
MTB: ASUS Crosshair VI Hero X370 CPU: AMD Ryzen 5 2600 : Noctua NH U9B RAM: G.SKILL 16GB KIT 3200MHz CL16 Aegis : Sapphire AMD Radeon HD6770: SSD: Samsung 970 Evo 500GB NVme M.2 HDD: Seagate SSHD 2TB ST2000DX001 PSU: Seasonic Focus 550W LCD: Eizo 19"
Používateľov profilový obrázok
west_colton
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pi 17. Feb, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa west_colton »

dakujem vam obom, vyskusam a dam vediet... diky moc este raz scool:
Používateľov profilový obrázok
west_colton
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pi 17. Feb, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa west_colton »

takze flashnut bios nejde... ochranu stary nema, po zdanlivom flashnuti stale nabehne stara verzia, fsb som nastavil na 133 a skusal rozne multiplikatory, stale nebootuje... som z toho akoze dost vyflashovany :D

pravdepodobne bude nieco v PC pos...ate

viete mi pomoct alebo mam PC vyhodit von oknom?!

:cry:
Používateľov profilový obrázok
Guru
Ban
Ban
Príspevky: 587
Dátum registrácie: Po 18. Apr, 2005, 20:00
Bydlisko: Trenèín (24)

Príspevok od používateľa Guru »

akoze nejde?? nieco vypise a zvolil si dobry postup??
CPUAMD643200+ 2500mhzCHLADICZEROtherm BTF95 pasivRAM1gb APACER 400mhzMBAsrock K8SLIZVUKonboardREPROGenius 1+1HDD250gb samsung sata2 16mb cache+Nexus DiskTwinROMASUS DRW 1608P2SGPUGygabite G7600gt 256gddr3 128bit pasiv Pci-EPSUFRONTIER 400wSKRINKAYesico Openair Black+2xXILENCE Pro Fan XPF 120Lred+Katoda Twin-Set CervenaMONITOR19" CRT Belinea 106055MYSLogitech cordless desktop LX 700KLAVESNICALogitech cordless desktop LX 700PODLOZKAAllsop blue led
Používateľov profilový obrázok
west_colton
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pi 17. Feb, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa west_colton »

Guru napísal:akoze nejde?? nieco vypise a zvolil si dobry postup??
no jednoducho, postup bol spravny, vsetko prebehlo v poriadku, ja cely nateseny ze super, a otvorim bios a zmena veskera zadna, ostala ta verzia co tam bola predtym, aj asi po 3 pokusoch sa nic nezmenilo... pokusal som sa tiez cez Live Update od MSI ale taky prd

asi je v prdeli doska mam pocit :cry:

inac najvyssie mozne fsb je 120, pri 121 uz nebootuje... a aj pri 120 je system tak nestabilny ze mrzne kazdych asi 10 minut, cize.... :lol:
Používateľov profilový obrázok
Eleanor_GT
Ban
Ban
Príspevky: 98
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Martin (ZA)

Príspevok od používateľa Eleanor_GT »

skus sa poaszaret do biosu mozno mas atam flesh bios eneable alebo disable aka to tam mas tak daj disable ...ateraz newiem ako sa to presne vola ale niektoare dosky maju ochranu proti fleshovani ...... a v pc nemoze byt nic posrate ak ti to ide a nerobi ti ziadne problemy okrem toho procesora..........

a este sa skus poazret cez nejaky diagnosticky program ci datum biosu je ten co si atam hadzal .....
CPU::Athlon 64 3000+ AC Freezer 64 Pro MB::DFI LP UT NF4 Ultra-D RAM::OCZ Platinum PC4200 2x512 VGA::ati rage 3D PCI HDD::WD 120 gb 7200 ot 8 Mb Cache PSU:: EC450-jsp
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

no jednoducho, postup bol spravny, vsetko prebehlo v poriadku, ja cely nateseny ze super, a otvorim bios a zmena veskera zadna, ostala ta verzia co tam bola predtym, aj asi po 3 pokusoch sa nic nezmenilo... pokusal som sa tiez cez Live Update od MSI ale taky prd
no, ono sa na prvy pohlad nemuselo nic zmenit. aj pri boote ti vypisuje, ze je tam stale povodna verzia biosu?
inac najvyssie mozne fsb je 120, pri 121 uz nebootuje... a aj pri 120 je system tak nestabilny ze mrzne kazdych asi 10 minut, cize.... :lol:
...co tam mas za ramky?
Používateľov profilový obrázok
Eleanor_GT
Ban
Ban
Príspevky: 98
Dátum registrácie: Št 22. Dec, 2005, 20:00
Bydlisko: Martin (ZA)

Príspevok od používateľa Eleanor_GT »

west_colton napísal:
Guru napísal: inac najvyssie mozne fsb je 120, pri 121 uz nebootuje... a aj pri 120 je system tak nestabilny ze mrzne kazdych asi 10 minut, cize.... :lol:

ozaj starky ... a co tak delicku mozno sa ti pravdepodobne urcite neprepina automaticky co keby to bolo v tom ....hmmmm
CPU::Athlon 64 3000+ AC Freezer 64 Pro MB::DFI LP UT NF4 Ultra-D RAM::OCZ Platinum PC4200 2x512 VGA::ati rage 3D PCI HDD::WD 120 gb 7200 ot 8 Mb Cache PSU:: EC450-jsp
Používateľov profilový obrázok
west_colton
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pi 17. Feb, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa west_colton »

Eleanor_GT napísal: ozaj starky ... a co tak delicku mozno sa ti pravdepodobne urcite neprepina automaticky co keby to bolo v tom ....hmmmm
este tak vediet co a naco delicka je ... :wink:
Používateľov profilový obrázok
west_colton
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pi 17. Feb, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa west_colton »

sm_oOx^ napísal: no, ono sa na prvy pohlad nemuselo nic zmenit. aj pri boote ti vypisuje, ze je tam stale povodna verzia biosu?
...co tam mas za ramky?

ked otvorim bios stale mi ukazuje verziu 3.31a pricom chcem flashnut na 5.7

... a ramka je 256
Používateľov profilový obrázok
sm_oOx^
VIP
VIP
Príspevky: 3368
Dátum registrácie: Ut 24. Aug, 2004, 14:00
Bydlisko: nitra

Príspevok od používateľa sm_oOx^ »

west_colton napísal:... a ramka je 256
...ale kolko megahertzova?
Používateľov profilový obrázok
west_colton
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pi 17. Feb, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa west_colton »

sm_oOx^ napísal:
west_colton napísal:... a ramka je 256
...ale kolko megahertzova?
je to DIMM 256MB DDRAM PC266... viac ti k tomu neviem povedat, ponevadz, ako som napisal vyssie, som lama :lol:

inac pri prezerani som nasiel tuto temu http://www.pretaktovanie.sk/modules.php ... pic&t=7758 a popis problemu v podstate sedi , co vy na to?! :?
Používateľov profilový obrázok
west_colton
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 10
Dátum registrácie: Pi 17. Feb, 2006, 02:00

Príspevok od používateľa west_colton »

takze som vymenil zdroj, predtym tam bol naky noname 250W :lol: dal som tam Eurocase 400W, a zmena takmer ziadna ... da sa taktnut na 127, ale vyssie uz nie a aj ten Bios sa mi nakoniec podarilo updatenut ... ale efekt veskery zadny... pomoc pls :cry:

Návrat na "Procesory"