NTB nechce bootovať zo žiadneho média

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
r1z1ko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1429
Dátum registrácie: St 06. Jún, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

NTB nechce bootovať zo žiadneho média

Príspevok od používateľa r1z1ko »

Dobrý deň,
znova sa obraciam na Vás s prosbou/radou ohľadom PC.
Sestrin NTB(w XP) nejako blbol, milión 500 vecí nainštalovaných pozapínaných, no proste hrúza...skúšal som to vyčistiť...ale stále to bolo pomalé/disk sa trápil. Tak že sa obetujem a preinštalujem(zálohujem a pod.) win nanovo...lenže tu som narazil na problém že daný book vôbec nechce bootovať žiadne CD(WIN, LINUX) a neberie ani SD karty či USB. Proste nič...V BIOSe nieje žiadná položka "Boot priority" ako som navyknutý z desktopu. Nech som robil čo som robil, nepodarilo sa mi nabootovať žiadne CD...A dokonca ani Bios nejde prepáliť.
Mechanika aj disk sú v poriadku (vyskúšané na inom). Tak to typujem na doske...

Každopádne, je to cca 4roky starý HP 6735s a ja som svoje nápady ako to spojazdniť vyčerpal...Budem rád za každú radu, ktorá by mohla oživiť ten stroj...Predtým to išlo bootovať v pohode, nič sa s tým nerobilo..."z ničoho nič"...(zrejme ku*vítko).

Ďakujem...
CPU: Intel E8200 @3.2Ghz/1.1V - Freezer 7Pro «|» MB: ASUS P5K SE «|» VGA: GB 4850 «|» HDD: M4 64GB, SAMSUNG F1 1TB «|» RAM: OCZ 2x1GB 800Mhz Special Ops Edition+ 2x1GB red A-DATA «|» Mechanika: 1, NEC DVD-RW ND-3540A 2, SAMSUNG DVD-RW SH-S203P «|» Mouse: Logitech MX518 «|» Monitor: Benq G2222HDL «|» Headphone: Sennheiser eH 250
Používateľov profilový obrázok
xcubus
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 765
Dátum registrácie: St 05. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava, Staré Mesto / Orava

Re: NTB nechce bootovať zo žiadneho média

Príspevok od používateľa xcubus »

skusal si F12 pocas POSTu?
pozri sa, ci nahodou v biose nie je nastavene heslo...vtedy nemozes menit boot priority

Návrat na "Mobilné PC"