Zvýšenie RPM Ventilátorov.

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
tekU

Zvýšenie RPM Ventilátorov.

Príspevok od používateľa tekU »

Zdravím, mám skriňu http://xsreviews.co.uk/images/Guardian9 ... an-921.jpg, v nej sú defaultne osadené 3 ventilátory. Jeden klasicky vzadu (napojený molexom na zdroj) , ďalší vpredu dole ale k tomu sa ani neviem dostať netuším kam je napojený. Tieto sa ako-tak točia aj keď podľa mňa slabo. Posledný je tom plexiskle z boku skrine a ten sa netočí aj keď svieti resp. točí sa veľmi pomaly keď doňho drgnem. Toto robí už od kúpy skrinky. Chcel by som zvýšíť jeho otáčky a takisto aj otáčky ďalších dvoch. O hluk mi nejde ten môže byť veľký. Čítal som už veľa tém o nastavovaní rýchlosti cez speedfan a bios, lenže v biose som nič také nenašiel... napätie sa mi zvýšiť nedá .. (alebo dá ? :D ) mal som tam lens tav napätia ale nevedel som ho editovať. (dosku mám ASUS P5QL) Ďalej prikladám screenshot zo speedfanu kde je rýchlosť 3 fanov na 100% ale keď ju dám na 0 ani jeden ventilátor v pc sa nezastaví ani nespomalí. Dva fany na graf. karte. ATi viem normálne regulovať pomocou catalyst control center či čo to je v poriadku. aj CPU ventilátor sa točí ako má. Chcel by so využiť potenciál tejto skrinky (ak nejaký má) a zlepšiť prúdenie vzduchu pomocou týchto ventilátorov v nej. Opakujem, o hluk mi nejde. Za odpovede ďakujem.
Obrázok

Uploaded with ImageShack.us
Naposledy upravil/-a tekU v So 29. Okt, 2011, 18:31, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Zvýšenie RPM chladičov.

Príspevok od používateľa STENLY »

to sú ventilátory a nie chladiče
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
j0hny
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1134
Dátum registrácie: St 31. Okt, 2007, 08:00
Bydlisko: Poprad

Re: Zvýšenie RPM Ventilátorov.

Príspevok od používateľa j0hny »

Povedal by som ze vsetky fany su trvalo zapojene na 5 alebo 7V :)
Edit: ten speedfan musis najprv vediet nastavit, a samotny speedfan musi podporovat tvoju dosku (cidla,regulatory).

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"