Logitech z906 --> Onkyo HT-R518 + ake repro?

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
lionlion
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Ne 28. Sep, 2008, 18:47
Bydlisko: Michalovce

Logitech z906 --> Onkyo HT-R518 + ake repro?

Príspevok od používateľa lionlion »

Co hovorite na nich.... jasne ze zalezi od kazdeho, na aku kvalitu si potrpi. Tak vam to trochu priblizim, momentalne mam Genius SW-HF5.1 5005, 150W rms..... vcelku som s nimi aj spokojny, len pri vyssich hlasitostiach subik zaostava a aj repro trochu skresluju. To sa tyka hlavne pri hudbe, lebo pri filme a hre az taku uroven hlasitosti nevyuzivam. Vcelku niesom narocny, a nemam specialny sluch ako niektory.

Dovod uvahy nad kupov je ten, ze v tym mojich geniusach odislo trafo (skrat na primary, asi to uz neopravim). Oplati sa priplatit za Logitech alebo zobrat podobne geniusi za polovicu ceny z906. Co o toho ocakavam je, aby to hralo cistejsie a hlasnejsie.

Zvukovku mam integrovanu na Gigabyte EP43-DS3, ma aj opticky vystup a aj koaxialny.... ked pouzijem optiku, pomozem tym kvalite zvuku.... ze vraj zvukovka vtedy ide bokom a repro dostavaju priamy signal s ostatnych zariadeni v PC.

Dalsia vec ktoru som sa docital na nete, ze vraj tie logitechi maju na subwooferovom repro napisane 90w, schvalne som vybral svoj s geniusiek a tam je pisane 75w.... podla toho pri geniusach vyrobca neklame a udava pravdivy udaj, kdez to pri logitechoch udava vykon subwoofera 165w a nie 90w. Mate na to vysvetlenie
Naposledy upravil/-a lionlion v Ne 19. Máj, 2013, 22:17, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
mattoxx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 654
Dátum registrácie: Po 18. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Sabinov

Re: Logitech z906

Príspevok od používateľa mattoxx »

Kupou logitech sa posunies o riadny kus smerom k lepsiemu a co sa tyka tych wattov tak to nech ta netrapi, jedna sa len o marketing u oboch znaciek. Ak uz planujes nad investiciou tak radsej skus kupit tento onkyo set http://www.play.sk/onkyo-ht-s3105-s . Sice v zakladnej vybave to bude nieco podobne ako logitech, ale ma to viacej nastaveni a ak sa niekedy rozhodnes, ze chces pocuvanie hudby posunut na vyssi level, len dokupis nejake kvalitnejsie stereo repro namiesto frontov.
PC: NULL
LAPTOP: Lenovo ThinkPad T450
TV: Panasonic TX-55AS650
Používateľov profilový obrázok
KocuR
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1085
Dátum registrácie: Ne 16. Apr, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Logitech z906

Príspevok od používateľa KocuR »

O to čo je napísané na reproduktore až tak neide, ide skôr o to, čo dodá do toho reproduktora zosilňovač. Ale Genius naozaj klame o dosť menej ako Logitech, čo som mal doma na opravu 5000niečo, zosilovače naozaj boli schopné dodať toľko koľko uvádza výrobca, trafko na to s prižmúrenými očami tiež skoro malo. Problém je ale v tom že tam nič nie je stavané na nejakú rezervu, všetko funguje na úplnej hranici. A použité súčiastky sú celkom dosť pochybnej kvality.
Logitech bol oproti Geniusu o niečo kvalitnejší, súčiastky lepšie nadimenzované a tak. Lenže tieto krásne doby sú dávno preč a Z906 dostali namiesto poctivého a odolného toroidného transformátora ktorý bol v Z5500 výrazne lacnejší a menej odolný spínaný zdroj. Takisto namiesto zvukovo príjemných AB zosilňovačov dostal zosilňovače pracujúce v triede D (ktoré su ale energeticky efektívnejšie). Takisto sa zmenšil subwoofer, reproduktor už nemá 25cm, čo bola bombová šupa, ale len 20cm, čo je len PCrepro nadpriemer.
Takže oproti Z5500 dostaneš o dosť menej za vyššiu cenu. A to nie je pekné.
Bohužiaľ v oblasti spotrebnej elektroniky je čím ďalej tým ťažšie nájsť kvalitu.
Spoiler: ukázať
i7 4770k+HE-02/Z87 Plus/4x4GB DDR3/RX5700XT Strix/250GB EVO840/1TB QVO/Define R4+4xA14/P-660/Essence STX/U2718Q/K70Mk.2 LP/G500s
Onkyo A9010/custom JPA100SE amp, custom speakers (SPH165KEP+DT350NF), AR5BT
Onkyo TX-RZ740, custom speakers (Dayton ND105/ND91+Peerless NE25VTS-04/Dayton ND25FA), custom sub (Dayton UM10 + Monacor SAM500D)
Synology DS418 + 4x4TB Red, Mikrotik hAP AC, 1Gb Antik
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4782
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: Logitech z906

Príspevok od používateľa hulo92 »

a co takto kupit z5500ky. podla mna aj krajsi dizajn...
Používateľov profilový obrázok
mattoxx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 654
Dátum registrácie: Po 18. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Sabinov

Re: Logitech z906

Príspevok od používateľa mattoxx »

z5500 nie su tiez ziadna vyhra za tu cenu. Navyse subak pri tichom pocuvani len bruni namiesto toho aby vydaval korektny zvuk. Osobne som z906 nepocul hrat, ale ak uz vyberat medzi z5500 a z906, tak jednoznacne z5500. Ak by som vsak mal dat za repro okolo 250e, tak urcite nekupim ani jedne...

hulo92: riadit sa vyberom repro podla dizajnu :facepalm:
PC: NULL
LAPTOP: Lenovo ThinkPad T450
TV: Panasonic TX-55AS650
Používateľov profilový obrázok
lionlion
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Ne 28. Sep, 2008, 18:47
Bydlisko: Michalovce

Re: Logitech z906

Príspevok od používateľa lionlion »

Tak vam velmi pekne dakujem za rady. :good: Vcelku niesom narocny a preto je pre mna tych 250e strop (to by ma muselo nieco fakt zaujat aby som zvazil mierne navysenie)

O dizajn mi ani tak nejde, zase aspon ako tak to vyzerat musi aby sa niekto nevipitoval ze s ktorej zalozne to mam. Extra nastavovanie nepotrebujem, staci zakladne, len nech to hraje.

A pital som sa tiez na ten opticky kabel v prvom prispevku, len som zabudol tam dat otaznik. Co na to hovorite, pomoze to?

Takze tie ONKYO by boli vykonnejsie? Lebo kvalitnejsie to urcite su.... http://www.hifisound.sk/domace-kino-bez ... orne/84270 co hovorite na toto .... bol by som spokojny s vykonom? Mam rad poriadny subwoofer, kde sa trasie cely dom.... ak sa chapeme ako to myslim :D
Používateľov profilový obrázok
mattoxx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 654
Dátum registrácie: Po 18. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Sabinov

Re: Logitech z906

Príspevok od používateľa mattoxx »

Davnejsie som skusal v NAY-ku trosku nizsi model a duniet to dunelo poriadne, aj ked na Z-5500 to nemalo(aj som ho planoval kupit, ale naskytla sa mi moznost kupit Z-5400 za polovicnu cenu z toho co stal onkyo set, tak som siel do nich). Celkovo tieto sety su viacmenej o duneni (hry a filmy super...ziadne studiove monitory v tejto cenovej kategorii ti neponuknu lepsi zazitok). Hudba vsak uz pokulhava, nie je zla, oproti geniusom sa urcite o moc lepsie, ale stale je to take neslane, nemastne. Urcite by to chcelo casom dokupit namiesto tych plastovych frontov nieco drevene.

Co sa tyka vykonu, nemal by si byt sklamany. Za posledne dva roky som vymenil uz tri 5.1 sety, a ziadny z nich netrpel nedostatkom vykonu. Aktualne Z-5400 su zo vsetkych najslabsie a aj tie pri velmi hlasnom pocuvani tocim nieco malo nad polovicu, subak asi len na 15-20% (naposledy pri transformeroch 3 ma oco poriadne vy*****l, ze nech do dam tichsie, ze sa cely dom trasie...a aj sa triasol :D). Ak byvas v byte, tak vykon neries vobec. Predosle dva sety boli zlozene z plnohodnotnych receiverov a nikdy som nesiel, nad polovicu pri hlasnom pocuvani. Velmi dolezite je vsak najst vhodne miesto pre subak, kedysi som mal subak len tak pri stene asi v strede izby a daval som ho na plno, dokonca bolo pocut, ze niekedy uz nestihal a "nizke basy" stale nikde. Potom som ho umiestnil do rohu a zrazu aj pri tretinovom vykone izba plna basov a ako bonus rezonujuce sklo na skrinke.

Ak uz mas receiver, tak samozrejme optika. Oproti integrovanemu analogu urcite lepsie. Problem vsak moze nastat a zrejme aj nastane pri hrach. Ak chces dostat 5.1 cez optiku, tak potrebujes kartu, ktora vie dolby digital live (ja som kvoli tomu kupoval asus xonar), inac ti to pojde len v stereu. Mozno niektore hry idu nativne v DD5.1, ja som sa vsak s takymi nestretol, respektive po kupe karty som sa uz o to nezaujimal.
PC: NULL
LAPTOP: Lenovo ThinkPad T450
TV: Panasonic TX-55AS650
Používateľov profilový obrázok
lionlion
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Ne 28. Sep, 2008, 18:47
Bydlisko: Michalovce

Re: Logitech z906

Príspevok od používateľa lionlion »

tak a teraz uz neviem vobec co chcem :-( Proste nepotrebujem studiovu kvalitu, taky priemer. Skor viac vykonu, byvam na dedine takze vykon nebude vadit nikomu :-D

Ak pocuvam hudbu, tak je to ten styl co bezi v radiach + disco a podobne. Este poobzeram neake stlpaky drevene s tych lacnejsich. Brat ma zostavu Yamada, predne velke drevene repro s subwofermi v nich, je to vlastne 5.0... bolo to do 300e, vykon niekde okolo 300w ak sa pametam..... no a hra mu to slusne

TAK CO.... Onkyo alebo Logitech?
okrujko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1449
Dátum registrácie: St 06. Jan, 2010, 19:15
Bydlisko: Sabinov

Re: Logitech z906

Príspevok od používateľa okrujko »

skoda ze vyssie rady Edifier u nas nezozenies, lebo moje S330D hraju napr oproti Logitechom/Creativom v kategorii 2.1 minimalne 2x lepsie (vyrovnanejsi zvuk, pekne vysky, nedunive basy ale pekne plasticke...nefuka to vzduch ale hra to celkom slusny bas na svoju kategoriu) a tie vyssie rady a 5.1 zostavy si myslim mozu byt na tom velmi dobre...aj cenovo su dobre len nie na svk
napr Edifier S550, pripadne aj 2.1 S530/S530D
Dell E5470
Xiaomi Redmi Note 4
Edifier S330D
Používateľov profilový obrázok
BlackAngel
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 807
Dátum registrácie: Po 24. Sep, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: Logitech z906

Príspevok od používateľa BlackAngel »

mozno by som este uvazol nad tymto http://www.studioline.cz/?sec=item_deta ... 55&id=9215 a po case, ked budu peniaze, dokupit rozsirujuci set...
CPU: I3 4130 + Noctua NH-U12P MB: ASrock Z87M Extreme4 VGA: MSI GTX 950 2GB RAM: KINGSTON 2x4GB HyperX 1600MHz SSD: Kingston 128GB V200 HDD:WD640AAKS PSU: Corsair VX450W Case: Fractal Desing 1500 Monitor: Dell P2414H + Dell Studio 1555 + PS4
Používateľov profilový obrázok
lionlion
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Ne 28. Sep, 2008, 18:47
Bydlisko: Michalovce

Re: Logitech z906

Príspevok od používateľa lionlion »

Chlapi... asi sa nerozumieme, to co mi vy ponukate je pre mna studiova kvalita. Ja taku kvalitu nevyuzijem a mozno ani nepotrebujem. Som iba obycajny posluchac, ktoremu skapalo kino a chce nieco lepsie ako to co bolo predtym. Zaklad je ze to MUSI byt 5.1 (ak nie viac, ale to je zbytocne), dalej dost si zvuk zakladam na subwoofery, cize basy, basy...... Genius nebudem komentovat, za tu cenu si myslim v poho kvalita pre mna hoci som uz ja zacal pocut nedostatky, jedina nekvalita je prevedenie ako take, ze casom nieco povoli (ako u mna zdroj). Dalej nepotrebujem vseliake nastavenia, pri tych Onkyo by som aj tak sotva nastavil polovicu z nich a potom by ma to uz nebavilo a nechal by som to tak. Proste zapnut, pridat-ubrat volume a viac nic nepotrebujem (samozrejme neake zakladne nastavena sa hodia, ale nic extra)

Silne uvazujem nad tymito Logitech Z906, lebo k PC su to asi naj co sa bezne ponukaju. Zlakaly ste ma uz na Onkyo, vydim ze tam je to kvalitnejsie (len ci ja tu kvalitu rozoznam so svojim obycajnym sluchom) a hlavne subwoofer je slabsi, takze predpokladam ze aj basy budu slabsie (sice cistejsie, ale mozno to zase nerozoznam).

Jedine co mi vrta hlavou najviac je to, ze pri oboch pripadoch su repraky (satelity) malicke... hoci pisu ake su vykonne ale malicke.... a mne logika hovori, ze co je male nemoze dobre hrat (rozumej silu, nie kvalitu)... a dalsia vec su plastove (Onkyo mozno drevo, neviem) a vseobecne je zname ze drevo je lepsie, tak aku uroven to vsetko ma?

Zakladna otazka: Co je lespie pre moje poziadavky, Onkyo hore spominane alebo tie Logitech + porovnanie vykonu s mojimi geniuskami by neuskodilo (predsa geniusky viem ako hraj, tak nech si viem asi predstavit ako budu hrat tieto, aby som vedel zhodnotit ci sa mi ta investicia vyplati)
okrujko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1449
Dátum registrácie: St 06. Jan, 2010, 19:15
Bydlisko: Sabinov

Re: Logitech z906

Príspevok od používateľa okrujko »

edifier nie su studiovky, ale PC repraky aj na hudbu...ako basy mam rad aj ja, ale tie co robia prievan v izbe uz nie (niekedy hej) ale odkedy som si uvedomil o kolko krajsie zneju normalne basy a nepocut hranicu membrany ako susti ked viac pridas subwooferu, tak sa mi to zapacilo...a ani Logitech Z523, ktore ma priatelka sa mi nepacia viac, sice maju mohutnejsi a silnejsi bas, ale ked dam viac subiku tak zacne jacat co s nim robim...to u edifier nehrozi ani pri 85% vykonu...vyssie mierne pocut skreslnie ale je pocut ze tam je rezerva...ale to len tak na pochopenie...aj ked nie si audiofil, take basy si myslim, by sa ti pacili viac :good:
Dell E5470
Xiaomi Redmi Note 4
Edifier S330D
Používateľov profilový obrázok
mattoxx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 654
Dátum registrácie: Po 18. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Sabinov

Re: Logitech z906

Príspevok od používateľa mattoxx »

onkyo subak vs z906 odkial vies, ze onkyo je slabsie?
tak ako Z-5500, moje Z-5400, najskor aj z906 budu len duniet. Z toho by ma pri pocuvani hudby urcite zacala boliet hlava. To sa da akceptovat len pri filme, hre, kde mas sem tam nejaky vybuch, buracku, kde to dunenie vytvara perfektnu KINO atmosferu. Ale pocuvat to dunenie 2-3 hodiny denne pri hudbe :facepalm:
Bez do onkyo 5.1, urcite to ma viac vyrovnanejsi zvuk ako logitech, navyse aj kvalita vyhotovenia bude o inom.
PC: NULL
LAPTOP: Lenovo ThinkPad T450
TV: Panasonic TX-55AS650
Používateľov profilový obrázok
MaxPayne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1805
Dátum registrácie: Št 09. Júl, 2009, 23:14
Bydlisko: Zlaté Moravce

Re: Logitech z906

Príspevok od používateľa MaxPayne »

tak ci onak myslim ze pre neho budu tie z906 vhodne na co to potrebuje. Nie kazdy je audiofil a predpokladam ze to bude prevazne na filmy,tak tu nieje co riesit
Spoiler: ukázať
Desktop PC
MB: MSI Z97S SLI Krait Edition
CPU: Intel Core i7 4770K @ OC 4,4 GHz - 1,23V (real 1,25V)
Cooler: Noctua NH-D15
GPU: GAINWARD GeForce GTX 1070 Phoenix @ OC 2062/9500
RAM: Kingston Savage 2x8GB KIT DDR3 1600MHz CL9
SSD/HDD: Samsung 850 EVO 250GB + Samsung 850 EVO 500GB + Ext. WD 2.5" 750GB
Sound: HiFime Sabre 9018 USB DAC + Swissonic ASM7
PSU: Super Flower SF-550P14PE Golden King
Monitor: Philips BDM4350UC
Case: Fractal Define R4 Noctua Edition (5x Noctua NF-A14 FLX + 1x Noctua NF-A14 PWM)
Mouse: A4tech Bloody R7
Keyboard: Logitech G15 v1
Gamepad: Xbox One
OS: Windows 10 Pro SK 64-bit
Používateľov profilový obrázok
lionlion
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Ne 28. Sep, 2008, 18:47
Bydlisko: Michalovce

Re: Logitech z906

Príspevok od používateľa lionlion »

Tak a pozrite sa na tuto stranku, tu je porvonavany model z-5500 a z-906. Hlavne si vsimnite vykon napisany na reproduktore :wallbash: a to som este niekde cital ze na subwooferu je 90w.

Logitech ma dost sklamal, dufam ze Onkyo uvadza pravdive vykony (rms)

Tu je stranka:
http://soundnews.ro/2011/05/29/logitech ... h-version/

Návrat na "Nákupná poradňa"