Hry a zvuk cez optiku

Všetko o zvukových kartách, repro, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
lionlion
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Ne 28. Sep, 2008, 18:47
Bydlisko: Michalovce

Hry a zvuk cez optiku

Príspevok od používateľa lionlion »

Takze mam tieto repro Onkyo HT-S5105 http://onkyo.sk/onkyo-ht-s5105-s
Zvukovku mam Integrovanu na doske GIGABYTE EP43-DS3, zvuk sa prenasa optickym kablom.

Bolo mi povedane ze optikou sa kvalita dost zlespi, ale pri hrach nebudem mat 5.1 zvuk ale iba stereo (momentalne ide o hru DIRT 2).

Co potrebujem od vas skusenych vediet, ci sa tento problem vyriesi (bude aj pri hrach 5.1 zvuk) ked kupim zvukovu Asus XONAR DG, zvuk samozrejme dalej bude cez optiku. Viem ze tato Asus zvukovka nieje nic svetoborne, ale ja som aj s tym co mam spokojny, len samozrejme viem ze ta zakladna na doske je nic moc + problem pri hrach cez optiku, tak si chcem trochu polepsit.
Používateľov profilový obrázok
M1ch4l
VIP
VIP
Príspevky: 6652
Dátum registrácie: Št 21. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Kysucký Lieskovec / Praha

Re: Hry a zvuk cez optiku

Príspevok od používateľa M1ch4l »

uhm, neviem
cez optiku sa prenasa digitalny signal do tych repro a tam sa prevadza na analogovy...podla mna by mal ist 5.1 zvuk aj s tou zvukovkou co mas, ale nemozem to zarucit...precitaj daky manual alebo co :)
Music: AKG K240 MK II / Beyerdynamic DT 770 Pro 80 Ohm @ Topping DX7 Pro
Bike: 2022 Canyon Neuron CF 8; Coffee: Chemex 6-cup
Spoiler: ukázať
CPU 7800 X3D + DeepCool AK620; MB ROG Strix B650E-E; RAM G.Skill 32GB 6000CL30; GPU 7900XT Pulse; OS SSD 980 Pro 1TB; Storage SN850X 2TB, 860 QVO 2TB; PSU ROG Strix 850W Aura; CASE Define R4 Arctic White Window; Peripherals Aorus AD27QD + DELL U2311H, Logitech G513 Carbon linear, Logitech G903 + Razer Destructor 2, Blue Snowball
Používateľov profilový obrázok
mattoxx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 654
Dátum registrácie: Po 18. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Sabinov

Re: Hry a zvuk cez optiku

Príspevok od používateľa mattoxx »

Na tu Asus XONAR DG mozes rovno zabudnut. Jednina cesta ako dostat 5.1 je pouzit analog alebo kupit kartu, ktora zvlada DOLBY DIGITAL LIVE pripadne konkurencny DTS Connect. To dokaze napr. asus xonar D1 alebo jej ekvivalen DX(Asi najlacnejsie co mozes zohnat s tou funkciou), D1 som svojho casu kupoval aj ja kvoli rovnakemu problemu(hry + optika + 5.1).
PC: NULL
LAPTOP: Lenovo ThinkPad T450
TV: Panasonic TX-55AS650
Používateľov profilový obrázok
lionlion
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Ne 28. Sep, 2008, 18:47
Bydlisko: Michalovce

Re: Hry a zvuk cez optiku

Príspevok od používateľa lionlion »

Trochu mi to objasni, ze kde vlastne nastava ten problem, co a ako. Lebo ako ja to chapem tak ze teraz cez optiku ide priamo signal s PC mimo zvukovku, a kedze zvukovka ho dokaze spracovat na 5.1... preco to nedokaze Receiver, ked ten je na uplne inej kvalitativnej urovni

Alebo zeby ta Asus DG tiez nevedela ten 5.1 posielat digitalne ale zase iba anologovo. Ved na karte je logo Dolby....

Ako to funguje aby som tomu lepsie rozumel a aj podla toho si vedel vybrat co treba. Co ta karta musi obsahovat, neaky AD prevodnik? ale ved to maju asi vsetky ked uz maju tu optiku..... :wallbash: :facepalm:
Používateľov profilový obrázok
mattoxx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 654
Dátum registrácie: Po 18. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Sabinov

Re: Hry a zvuk cez optiku

Príspevok od používateľa mattoxx »

Karta musi obsahovat dolby digital live(to znamena, ze karta dokaze posielat 5.1 cez optiku, bez prehravanie AC3 alebo DTS zdroja), inac z hier nedostanes 5.1 cez optiku. Samozrejme to DDL ti umozni posiel 5.1 zvuk aj z filmov obsahujucich 5.1 AAC co by ti inac islo v stereu.
Bud teda kupis kartu alebo sa uspokoj s analogom. Sranda je vsak taka, ze analog na maticnych alebo 20eurovych zvukovkach stoji za h***o, a ked uz mas dat za kartu 60 euro, co uz ma obstojny zvuk, tak ta ma v sebe aj DDL. Investicia sa vsak oplati a to ocenis u hier, kebyze to mas napojene aj analogovo. Po zakupeni Asusky hry nabrali pravy priestorovy zvuk, zvuky su o moc cistejsie a konecne zneju z kazdej strany.
PC: NULL
LAPTOP: Lenovo ThinkPad T450
TV: Panasonic TX-55AS650
Používateľov profilový obrázok
lionlion
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Ne 28. Sep, 2008, 18:47
Bydlisko: Michalovce

Re: Hry a zvuk cez optiku

Príspevok od používateľa lionlion »

takze to mam chapat tak ze 5.1 u hier cez optiku nedostanem? Alebo ak ma karta DDL, tak to pobezi?
Používateľov profilový obrázok
mattoxx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 654
Dátum registrácie: Po 18. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Sabinov

Re: Hry a zvuk cez optiku

Príspevok od používateľa mattoxx »

Iba ak ma karta DDL alebo DTS connect tak pobezi, inak nie.
PC: NULL
LAPTOP: Lenovo ThinkPad T450
TV: Panasonic TX-55AS650
Používateľov profilový obrázok
lionlion
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 168
Dátum registrácie: Ne 28. Sep, 2008, 18:47
Bydlisko: Michalovce

Re: Hry a zvuk cez optiku

Príspevok od používateľa lionlion »

Ok diky, takze co sa tyka Asusu, tak D1 alebo DS.... asi radsej tu D1, predsa ju len mas odskusanu :)
Používateľov profilový obrázok
mattoxx
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 654
Dátum registrácie: Po 18. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Sabinov

Re: Hry a zvuk cez optiku

Príspevok od používateľa mattoxx »

DS neviem co je zac, ale zrejme nevie DDL. Ak uz tak DX http://www.asus.com/Multimedia/Audio_Cards/Xonar_DX/
Tusim, ze to je to iste ako D1, akurat D1 je do PCI a DX je do PCI-express slotu.
PC: NULL
LAPTOP: Lenovo ThinkPad T450
TV: Panasonic TX-55AS650
Používateľov profilový obrázok
dargy
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1579
Dátum registrácie: Ut 30. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: Hry a zvuk cez optiku

Príspevok od používateľa dargy »

môžem len potvrdiť, ja to mam zapojene tiež rovnako xonar dx a jeden opt. kábel do receiveru. ja som len kvôli tomu hlavne kupoval túto kartu....a som maximálne spokojný
Xonar DS má DTS connect tak by to malo fungovať tiež, ale DX je určite lepšia voľba čo sa kvality týka
ZDROJ: Seasonic G Series 550W GOLD MB: ASUS TUF Gaming B550-PLUS WI-FI II CPU: Ryzen 5 5600@4,6 GHz cooled by NOCTUA NH-U12F RAM: 2x8 GB Crucial Ballistix Black 3600MHz cl16 VGA: Sapphire Pulse RX 5700 8 GB + 2x Noctua NF-A12x15 Chromax PWM HDD: Samsung SSD 860 EVO 500GB + Kingstone SSD Now 64GB + 1TB WD Caviar Blue WD10EALS SOUND: Asus Xonar DX MONITOR: 34" LG 34UM68 DRIVING WHEEL: Logitech G25 RECEIVER: KINO: Yamaha RX-V557 + CANTON set 5.0 GLE series + subwoofer VELODYNE VX-10 STEREO: ONKYO A-5VL + Tannoy M1 HEADPHONES: Superlux HD330, Focal Sphear, Soundmagic e50 + LG V30 TV: Plazma P50X60 R.I.P. now TX-P50UT50

Návrat na "Zvuk a PC"