i3 HD3000 - youtube fps drop?

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
Dindo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ut 12. Feb, 2008, 14:00

i3 HD3000 - youtube fps drop?

Príspevok od používateľa Dindo »

Zdravím,
Na pct skapal pes, tak hádam tu sa niekto ozve :)
na mojom notebooku s i3 2310M (hd3000) + optimus GF 540 som si v poslednom čase všimol niečo zvláštne... mám veľmi silný pocit, že to predtým nerobilo, ale nemôžem povedať na 100%, lebo som sa tým nezaoberal hneď (skúškové..)
Niektoré videá na youtube majú strašný fps drop. A tým nemyslím v HD. Ako príklad toto video: http://www.youtube.com/watch?v=sSJYlfHjrTE pustím v 480p (!!!) naširoko a neprídem ani do polky a už mám okolo 900 drop. Show video info pri ňom píše software rendering a accelerated video decoding, což by asi aj tak malo byť.
Zato ale napríklad toto video http://www.youtube.com/watch?v=5jaI1XOB-bs mi nedáva v 480p takmer žiadny fps drop (možno 5 snímkov za celé video) a tiež hlási software rendering + accelerated decoding. Keď ho prepnem do HD 1080, stále žiadny fps drop, zostáva softwarový render a keď ho potom prepnem na fullscreen tak sa zapne akcelerované vykresľovanie (očividne cez IGP, lebo nvidia tray nehlási žiadnu aktivitu) a ako inak všetko bez dropu...
Neviem čím to je, skúšal som už preinštalovať firefox, preinštaloval som najnovší 64b flash, teraz som preinštaloval aj ovládače Inteláckej grafiky, dal som tie zo stránky výrobcu ntb (asus) ale stále žiadny rozdiel... Mám Win7 HP x64, vyťaženosť procesora sa pohybuje okolo 15% a je rovnomerne rozložená medzi 4 jadrá. Tiež je úplne jedno, či je video stiahnuté celé, alebo sa ešte sťahuje..

Prosím, nejaké nápady? Deje sa to aj u vás na týchto videách?
Používateľov profilový obrázok
Gudas
VIP
VIP
Príspevky: 6514
Dátum registrácie: Po 09. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Rudina (27)

Re: i3 HD3000 - youtube fps drop?

Príspevok od používateľa Gudas »

Vypadnuté snímky - sú vtedy keď napr. hýbeš myšou?
Ja som si niečo podobné všimol pri testovaní miniPC, zatiaľ neviem o čo konkrétne ide...
Spoiler: ukázať
Desktop| ASRock Z68 Pro3-M | Core i3 3220 @ 3,4GHz + Phanteks PH-TC14PE (pasívne) | 12GiB DDR3 1333MHz | MSI GTX760 Gaming | SuperFlower Golden King 550W 80+ Platinum | Crucial m4 256GB + WD 1TB Red 2,5" 5400rpm @ Scythe Quiet Drive| Fractal Design Define Mini + Nexus D12SL-12 + Noiseblocker PK-1 + Scythe Gentle Typhoon | LG IPS235 + LG L225WT | Creative Inspire T2900 + Beyerdynamic DT990 Pro + Creative X-Fi HD | Logitech MX1100 + QcK Steel mini
Laptop| Acer Aspire One 753 | Celeron U3400 (1,06GHz) | 2x2GiB DDR3 | A-DATA S599 128GB
PC.sk IRC kanál PC.sk
Práve testujem: - Next: -
Používateľov profilový obrázok
Dindo
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 7
Dátum registrácie: Ut 12. Feb, 2008, 14:00

Re: i3 HD3000 - youtube fps drop?

Príspevok od používateľa Dindo »

nie, myš a to nemá vplyv... Na pct mi ktosi odpísal, že to bude asi priamo vina youtubu, lebo aj on má na tom videu veľký drop.. aj keď nechápem prečo a ako si youtube takto ničí vlastné videá

Návrat na "Programy a problémy s nimi"