Odpálený firmware v routeri

Všetko o sieťach, nastaveniach, problémoch ...
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Odpálený firmware v routeri

Príspevok od používateľa Reinok »

Zdravím, podarilo sa kamarátov nahrať DD-WRT firmware, ale jaksik to nezvládol router, potrebujem tam nasúkať natvrdo defaultny firmware, ten mám stiahnutý, ale aký je tam postup, je to na to soft? Alebo to ide príkazovo cez cmd? Odpálený myslím tým že 192.168.2.1 nereaguje :laugh:

THANKS
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Sebi02
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 426
Dátum registrácie: Ut 03. Máj, 2011, 15:14
Bydlisko: Košice

Re: Odpálený firmware v routeri

Príspevok od používateľa Sebi02 »

CD nemas?
Používateľov profilový obrázok
KatjushaMan
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 845
Dátum registrácie: Pi 10. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Praha/Prešov/Bratislava

Re: Odpálený firmware v routeri

Príspevok od používateľa KatjushaMan »

okej teraz vysvetli svoju myslienku s CD firmware ma tak na co CD? :?


inak mne odisiel asus wl500 w ale tak ze sa stale dookola resetuje a nejde zapnut az po plhodke to prestane robit a ide dalej v pohode prehodil som soft ale uz mu to nepomohlo takze neviem ci sa ti to podary.
Spoiler: ukázať
PC1Procesor: AMD RYZEN 1700X @ 3820 MHz Základní deska: Asus ROG CROSSHAIR VI HERO AM4 Paměť:DDRAM4 2x8GB G-Skill 3650Mhz Grafická karta:Asus ROG GTX 980 Pevný disk:HDD Samsung SpinPoint F3, 1TB, HDD WD 350 GB Monitor1: DELL U2412M Monitor2: HP w2207
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Odpálený firmware v routeri

Príspevok od používateľa Reinok »

je na to špecifický postup cez to TFTP, len na to sa mi musí vraj podariť to zariadenie aspoň pingnúť....ten môj je edimax router....svieti bliká, ale na Ipčku nereaguje absolútne.
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4071
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Odpálený firmware v routeri

Príspevok od používateľa pepkopav »

Pre nainštalovanie firmware pomocou TFTP musíš najprv spustiť smerovač v diagnostickom režime. Diagnostický režim smerovača spustíš pomocou tohoto postupu: odpoj napájanie smerovača, over, že tvoj PC má nastavenú IP adresu z rozsahu 192.168.1.2 – 254, s maskou 255.255.255.0, pripoj port LAN1 smerovača s tvojim PC, stlač a podrž stlačené tlačítko RESTORE(reset), pripoj napájanie a drž stlačené tlačítko RESTORE(reset) niekoľko sekúnd, keď začne LED napájania (Power) pomaly blikať, si v diagnostickom režime.
Teraz je smerovač pripravený prijať firmware cez TFTP. V diagnostickom režime má smerovač adresu 192.168.1.1. Sme­rovač odpovedá na ping, takže si môžeš overiť, že je diagnosticokm režime a pripravený na TFTP pomocou príkazu.
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
Reinok
Sponzor fóra silver
Sponzor fóra silver
Príspevky: 1336
Dátum registrácie: Št 20. Mar, 2008, 14:00
Bydlisko: Senec

Re: Odpálený firmware v routeri

Príspevok od používateľa Reinok »

Ten diagnostický režim sa mi nepodarilo nahodiť, je možné že tam je nahraté niečo iné, asi zle, a treba iný postup k tomu ako je prístup cez 192.168.1.1....?
Moto: Yamaha FZ8 Fazer
Používateľov profilový obrázok
Sebi02
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 426
Dátum registrácie: Ut 03. Máj, 2011, 15:14
Bydlisko: Košice

Re: Odpálený firmware v routeri

Príspevok od používateľa Sebi02 »

jaj, firmware... sry :D :rolleyes: :facepalm:
ja som debil...
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7972
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Odpálený firmware v routeri

Príspevok od používateľa CageJ »

pepkopav napísal:Pre nainštalovanie firmware pomocou TFTP musíš najprv spustiť smerovač v diagnostickom režime. Diagnostický režim smerovača spustíš pomocou tohoto postupu: odpoj napájanie smerovača, over, že tvoj PC má nastavenú IP adresu z rozsahu 192.168.1.2 – 254, s maskou 255.255.255.0, pripoj port LAN1 smerovača s tvojim PC, stlač a podrž stlačené tlačítko RESTORE(reset), pripoj napájanie a drž stlačené tlačítko RESTORE(reset) niekoľko sekúnd, keď začne LED napájania (Power) pomaly blikať, si v diagnostickom režime.
Teraz je smerovač pripravený prijať firmware cez TFTP. V diagnostickom režime má smerovač adresu 192.168.1.1. Sme­rovač odpovedá na ping, takže si môžeš overiť, že je diagnosticokm režime a pripravený na TFTP pomocou príkazu.
Ide to na kazdom ? Raz mi takto odisiel router NETGEAR..
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4071
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Odpálený firmware v routeri

Príspevok od používateľa pepkopav »

Ide to na kazdom ? Raz mi takto odisiel router NETGEAR..

Malo by to ísť na každom,je to nastavenie na každý router.
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro

Návrat na "Siete"