meranie dát z internetu

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

meranie dát z internetu

Príspevok od používateľa undertaker007 »

V prvom rade sa ospravedlňujem, ak som zvolil zlú tému a adminov v tomto prípade pekne prosím o presun, nie o zamknutie... ....a teraz k otázke:

Zháňam program, ktorý dokáže meriať množstvo prenesených dát cez sieť (resp. internet). Na toto je tu kopec iných tém a jeden takýto program aj používam - NetWorx. Tento program mi plne vyhovuje.
Lenže ja zháňam program, ktorý by vedel daný počítač aj od internetu po prekročení prednastaveného limitu odpojiť.
Je tu ale jedno veľké ALE. Prečo som spomínal NetWorx? Pretože potrebujem presne jeho vlastnosti a to:
  • nastaviť len konkrétne siete, ktoré má meriať, teda nebude meriať každý prenesený bit cez hocakú sieť, ale len v konkrétnej sieti (NetWorx to meria podľa MAC adresy routra)
  • vylúčiť určité IP adresy z merania
  • možnosť vylúčiť z merania prenosy po LAN
  • meranie pre všetkých uživateľov na každom PC
  • možnosť exportu štatistiky prenesených dát
  • možnosť vypnúť program, alebo zmeniť jeho nastavenia len za pomoci hesla (aj keby to bolo na PC s admin. právami)
A keďže som fajnový, privítal by som aj takéto vlasnosti:
  • možnosť, že by program bežal na Serveri, teda by sa nemusel inštalovať na každý PC - túto možnosť by som však využil až neskôr, takže zatiaľ nepotrebné...
  • možnosť exportu nastavení, nech nemusím každý PC znova nastavovať...
  • logovanie na prednastavený PC a oznamovanie toho, komu už net vypol...
  • a mal by byť FREE - domáce použitie
Ak ktokoľvek viete o takomto programe, prosím, ozvite sa - napíšte jeho názov a stručný popis + keby ste ho zhodnotili, že čo by mal navyše a čo by nemal oproti tým mojim požiadavkám...

Vopred vďaka za prípadné rady ;)
undertaker007
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1182
Dátum registrácie: Po 27. Sep, 2010, 19:31
Bydlisko: Žilina - Vlčince II

Re: meranie dát z internetu

Príspevok od používateľa undertaker007 »

nikto sa s ničím takým nestretol?
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7688
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: meranie dát z internetu

Príspevok od používateľa newmi »

nie, ja pouzivam spominany networx a staci mi


Naposledy oživil undertaker007 - Ne 24. Jún, 2012, 18:20.
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438

Návrat na "Programy a problémy s nimi"