Chipset Intel X48 a 8gb Ram

Sekcia o pamätiach a pamäťových moduloch (DDR SDRAM, RDRAM, ...)
Mir
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 530
Dátum registrácie: Ut 05. Aug, 2008, 20:32
Bydlisko: Bratislava

Chipset Intel X48 a 8gb Ram

Príspevok od používateľa Mir »

Pred casom som si zohnal ramky Adata 1866 XPG. Pouzity cip je Elpida Hyper MNH.

Ak pouzijem len dva moduly tak davaju velmi pekne cisla v zmysle 1333 cl5, 1600cl7 pricom chipset bezi na FSB 400 a zakladnom napati 1,265v. Ramky pri tejto frekvencii davam na 1,712v. Intel odporuca az 1,9v ale tolko som nikdy nepotreboval.

Cely problem je v tom ze by som rad pouzil 8 giga ram na frekvencii 1600Mhz.

Hned ako zapojim vsetky pamate tak situacia sa dramaticky zmeni:
1600Mhz a doska zvladne maximalne CAS 8. Nic lepsie.
Chipsetu musim pritocil dost vela voltov. 1,265v znamena bluescreen pri boote. 1,33v ze system startne, 1,41v ze sa aj daju spustat aplikacie.

Viac voltov na pamati aj severnom mostiku ma len maly dopad na stabilitu. Testovanie stability je vcelku brutalne.

3 thready linxu. V poslednom threade bezi PCIespeed test ktory sluzi na testovanie priepustnosti PCI-E. Ked bezia spolu tak daju ramke neskutocne zabrat.

Potom sa deju este celkom divne veci - normalne mam nastavene latencie 8-7-7-21. Ked som ich nastavil na 8-8-8-24 system sa restartoval pri boote hoci na tych "tesnejsich" latenciach windows nabehol v pohode.

Viem ze kombinovat X48 s plne nalozenymi Dimm slotmi je dost extrem. Mate niekto s tymto pozitivnu skusenost? Sice sa mi pomaly ale isto dari nachadzat a overovat jednotlive hodnoty v biose a system je stale stabilnejsi, ale radsej by som sa este s tymto poradil.
Spoiler: ukázať
CPU: Xeon x3360 @ 3383Mhz / Board: Asus Rampage Extreme / RAM: 4x 2gb AData 1866+ XPG 2.0 @ 1593Mhz 8-7-7-22 CR1 / GPU: Gigabyte HD 7970 OC / Storage: LSI 9211-8i, 5x Corsair Force 3 GS 120gb Raid 0 / LAN: Killer Xeno / Sound: Creative Xfi-Fatality / TV: Avermedia Trinity + SatGate (DVB-T, DVB-S)

Návrat na "Pamäte RAM"