Zdroj - MB 8pin/6pin/4pin

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
Používateľov profilový obrázok
exoomer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Ne 13. Apr, 2008, 14:00

Zdroj - MB 8pin/6pin/4pin

Príspevok od používateľa exoomer »

Zdravim. Mam otazku na napojenie zdroja k MB. Mam dosku ASUS P5B Deluxe a aktualne som zakupil zdroj AC Fusion 550. Neviem vsak presne, ako ho spojit s MB, pretoze zdroj, ktory som tam mal doteraz, sa napajal na dosku 24 pinovym konektorom a 8 pinovym (2x 4 pinove konektory boli vedla seba). Novy zdroj ma 24 pinovy, ale nema 8 pinovy konektor, iba 4 pinovy, alebo jeden PCI-E, pri ktorom sa nachadza este 2 pinovy konektor. Teraz neviem, ci mam PC spojit iba cez ten 4 pinovy konektor (4 piny by zostali na MB volne), alebo tam nejako natlacit ten PCI-E + 2 pridavne piny. Co sa tyka toho PCI-E + 2 piny, nesedi mi tam forma. PCI-E by som tam natlacil, ale tie 2 piny su opacne (vid obrazok).
http://www.poteam.sk/other/mb.jpg
http://www.poteam.sk/other/pcie.jpg
Používateľov profilový obrázok
exoomer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Ne 13. Apr, 2008, 14:00

Re: Zdroj - MB 8pin/6pin/4pin

Príspevok od používateľa exoomer »

Ako tak citam na internete, tak mozem pravdepodobne zdroj vymenit, pretoze nema ani 4+4 pinovy, ani 8 pinovy konektor. Ma len ten 4 pinovy.
You can plug a 4 pin 12V cable into an 8 pin motherboard and it will sometimes work properly but other times it won't work at all or will burn/melt the connector.
//edit - ale citam na internete, ze ASUS P5B Deluxe podporuje obe moznosti, ci uz 1x4 pin 12V alebo 1x8 pin 12V
Používateľov profilový obrázok
exoomer
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 58
Dátum registrácie: Ne 13. Apr, 2008, 14:00

Re: Zdroj - MB 8pin/6pin/4pin

Príspevok od používateľa exoomer »

Trtkol som tam ten 4 pin a PC ide, v navode dosky je pisane, ze tam mozu ist obe varianty. Mozete lock.

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"