Onkyo TX-NR709 - Vas nazor

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Používateľov profilový obrázok
Cougar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Po 14. Nov, 2011, 13:50
Bydlisko: Toronto - CA

Onkyo TX-NR709 - Vas nazor

Príspevok od používateľa Cougar »

Zdravim. Otec rozmysla nad kupou tohto recieveru.
Zaujimal by ma vas nazor (hlavne manikov :D) ... nieco lepsie v cenovej hladine sa nanajde ? :)
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2151
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Onkyo TX-NR709 - Vas nazor

Príspevok od používateľa zoom »

Ja nie som audio manik, takze len popisem nejake skusenosti a par rad. Ja som video-clovek (man of science), mam rad veci, co mozem presne odmerat a prave pri videu, ktore je jednoznacne definovane, ake hodnoty mas namerat pri ktorych farbach, sa da lahko povedat, co je dobre a co zle. Naopak, pri zvuku je vsetko subjektivne a vyrobcov a kombinacii je nepreberne mnozstvo. Takze sa velmi rychlo dopracujes do sveta HiFi, kde ludia testuju rucne pletene audio kable vylepsene mesacnym prachom, ktore jednoznacne vylepsuju predozadne priestory a zvuk nabera tvar gule. Nasledne si tento zvuk mozes vylepsit specialnym kablom za 200,- € do elektrickej zastrcky (odkial uz dalej pojde po 50-rocnych drotikoch).

Tipujem vsak, ze na pocuvanie hudby sa to az tak pouzivat nebude (bola by celkom blbost na taku vec kupovat receiver), pravdepodobne to bude k nejakej 2.1 / 5.1 zostave k TV a 80% casu sa budu pocuvat filmy. Z roznych diskusii na nete sa viacmenej docitas, ze na hudbu je dobry Marantz, pripadne Denon a na filmy zase to Onkyo (ked berieme do uvahy tych beznych velkych vyrobcov). Samozrejme, to je velmi hrube rozdelenie a osobne si myslim, ze v cenovej hladine 600,- € zase nejake rozdiely nebudu, ale to si len myslim a nemam to nicim podlozene. Marantz a Denon sa uz beztak spojili, tak ktovie ako sa to prejavilo na vnutornostiach receivrov.

Ako ficurku pri dnesnych zosikoch by som vyzdvihol korekciu zvuku od Audyssey. Tento zosik ma druhu najvyssiu verziu MultEQ XT. Pokial by si chcel ist na tu najvyssiu (MultEQ XT32), musis si priplatit asi 200-300,- € navyse. Myslim si, ze MultEQ od Audyssey je o nieco lepsie ako podobny system od Yamahy (YPAO) alebo Pioneeru (MCACC).

Aby sme len nekecali do vzduchu, moje skusenosti s Onkyom. Momentalne vlastnim uz druhy receiver od nich, nemal som ziadne problemy. Vzhladom na veci v uvode neviem popisat, ci je zvukovo dobry alebo nie. Mne vyhovuje, ale rad by som skusil aj nieco ine (Momentalne mam TX-SR876). Vyhovuje mi, ze receiver dokaze obetovat zadne kanaly, aby si pripojil predne repro ako bi-amp (4 kable / kanal). Vec, co mi najviac vadi je, ze sa neda zhasnut displej. Takze aj ked chcem mat pri pozerani filmu uplnu tmu, displej stale svieti. Jediny rezim, kedy zhasne je Pure Audio a aj vtedy svieti modre svetielko okolo tlacitka a receiver pracuje len v rezime stereo a bez korekcii zvuku (Audyssey).

Mozno by pomohlo, keby si napisal, ake mas alebo budes mat repraky. Pozreli by sme na priebeh impedancie a nasli nejake odporucania na nete (opat narazame na subjektivitu audia). Kazdopadne ten receiver ma pisane, ze zvladne aj 6 a 4 ohmove repro a 3 ohmy na 1 kanal, takze vo vseobecnosti nebude mat problem so ziadnymi reprakmi.

Vo vseobecnosti si sa asi nic nedozvedel. V skratke, Onkyo na filmi uzivi rozne bezne repro a posluzi dobre. Nebude to zrovna super muzikalny zazitok, ale to od toho nikto necaka za tu cenu.
4pepe
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 969
Dátum registrácie: Pi 05. Nov, 2010, 10:57
Bydlisko: Dolný Hričov

Re: Onkyo TX-NR709 - Vas nazor

Príspevok od používateľa 4pepe »

k filmom je to dobre, no pokiaľ to chce aj na hudbu tak radšej kvalitnejšie stereo v danej cene, mám 608, predtým som mal stereo sony a na hudbu bol lepší, ale záleží ako si náročný.
moje projektore cca 100"
P1: http://www.ritzy.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=916
P2: http://www.ritzy.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=975
P3: Optoma hd 141
P4: Wiewsonic led 4k
Spoiler: ukázať
Zvuk: receiver onkyo 608 7.2 repro 7.0 predné diy repro 2x130W, center jamo, zadné mission m72 a zadné najzadnejšie jamo
MB: asus Z77-M pro CPU: i5 2500k CPU chladič: noctua NH D14 GPU: EVGA GTX 460 +accelero xtreme plus Ram: kingston ddr3 3x4giga 1333 cl9HDD1: samsung 850 pro 512 HDD2: seagate 3tb HDD3: seagate 4tb ; 32'' lcd IPS AOC CASE: fractal design r3 PSU:super flover golden king KEYBOARD+mouse: logitech wireles set OS: MICROSOFT Windows 7 64 Ultimate
Používateľov profilový obrázok
Tomco85
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1540
Dátum registrácie: St 28. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Žilina

Re: Onkyo TX-NR709 - Vas nazor

Príspevok od používateľa Tomco85 »

Cougar napísal:Zdravim. Otec rozmysla nad kupou tohto recieveru.
Zaujimal by ma vas nazor (hlavne manikov :D) ... nieco lepsie v cenovej hladine sa nanajde ? :)
Mam ho v obyvacke a som s nim viacmenej spokojny.

Je to inak velke hovado... hocikde ti nevojde + nehorazne pecie. Vrchna mriezka ked drtim NHL 12 na PS3 ma hadam aj 60 stupnov a na dotyk popali. Z nepochopitelneho dovodu tam nema ventilator, ktory davali trebars uz do 608ciek, ktoru mam prezmenu v izbe a ten je vlazny aj pri vyssich hlasitostiach, kedze ventilator to pekne chladi.

Dalsia vec co ma dorazila je potreba kupit WI FI dongle pokial ho chces mat pripojeny na net ( a nemas kabel).... pri tak drahom receivery by to mala byt podla mojho nazoru sucast balenia.
(vyrobne naklady na ten wifi dongle su mozno 2 eura a predava sa neviem ci nie za 70 )
Papagaj#2656

CPU: Core i7 3960X @ 4700Mhz + EK-Supreme HF Motherboard: Asus Rampage IV Formula X79 Ram: G.Skill RipjawsZ 4x4096MB DDR3 2133 9-11-10-28 VGA: EVGA GTX 980 Superclocked ACX 2.0 SLI Audio: Asus Xonar Essence STX + Magnat Quantum 557 5.1/Onkyo TX-SR608 HDD: SSD Crucial M4 256GB PSU: Seasonic SS-1000XP Platinum Keyboard: Corsair Vengeance K70 Black Mouse: Razer Imperator + ROCCAT Hiro 3D Screen: ASUS ROG SWIFT PG278Q Case: Corsair Obsidian 800D OS: Win 7 Ultimate 64bit

Návrat na "Nákupná poradňa"