Pocitac na online poker

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
ciernypeter
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: St 18. Apr, 2012, 14:28

Pocitac na online poker

Príspevok od používateľa ciernypeter »

Cawte, znami mi odporucili tuto stranku lebo sa prave chystam kupovat novu masinu a som v tejto oblasti uplny noob.

Budem kupovat skrinu na PC do 500 Eur(bez DPH), monitor budem kupovat neskor.

Ako som uz povedal, bude to hlavne na hratie online pokru. Pri hrani online pokru budem mat pustenych okolo 20 stolov naraz, a popri tom bude bezat zopar programov. Ten hlavny, kvoli ktoremu laguje dost pocitacov je Holdem Manager, je to vlastne databáza,ktora si uklada kazdu vec ktora sa udeje na stole a potom ju nasledne zobrazuje do statistik ktore su zobrazene na stole. Ako mi na pokrovych forach poradili : "Její nároky na hardware stoupají s počtem dat, které spravuje. Vhodný počítač pro poker je tedy ten, který je vhodný pro (velké) databáze. (RAM, rychlý disk, procesor) ". Kebyze vas napada este ina cast ktora by mala byt rychla, urcite napiste :)

Taktiez budem mat dva monitory, tak neviem ci si to bude vyzoadovat nejaku extra graficku kartu. Inac zbytok ako zvuk a grafika, na tom uz nejak nezalezi, ako vravim budem to potrebovat na poker, a tam to hadam nebudem potrebovat nejake premakane. Taktiez, brali by ste HDD alebo SDD?

Budem velmi rad ked mi poradite, hlavne co sa tyka tych hlavnych komponentov ktore budu najviac zatazovane. Nemusi to byt svetova trieda, ale tak aspon taka 8/10 kvalita.

Dikes hadam sa z toho nakoniec nejak vysomarim :)
okrujko
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1449
Dátum registrácie: St 06. Jan, 2010, 19:15
Bydlisko: Sabinov

Re: Pocitac na online poker

Príspevok od používateľa okrujko »

mierne cez ale da sa stiahnut napr procesor alebo kupit v lacnejsom shope http://www.tichepc.sk/Kosik?arg1=MTA0NT ... A3MDk3OjF8
+ by som mozno ak by vyslo dal aspon http://www.tichepc.sk/Gelid-Tranquillo- ... l?arg1=001 toto na procesor
a na doske su 2 digitalne vystupy, tak snad ta Intel HD3000 by vykryla dat 2 plochy na poker :cool:
Dell E5470
Xiaomi Redmi Note 4
Edifier S330D
nabokow
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 551
Dátum registrácie: So 25. Okt, 2008, 22:49
Bydlisko: Sereď

Re: Pocitac na online poker

Príspevok od používateľa nabokow »

tiez hravam online poker, holdem manager jednotka nema problem ani so slabym hardware, dvojka uz je trochu narocnejsia...ja som so svojim setupom spokojny, nemam vobec problem, aj ked teda nehravam 20 stolov :D SSD je fajn na databazu, aj odporucaju na HEM forach, ale mne to slape dobre aj bez toho, no ale nemam miliony ruk v databaze ;)

v podstate by ti na tento ucel malo v pohode stacit i5 2400 + 4gb ram (no pri dnesnych cenach preco nie 8gb, ze), mozno nejaka lacna grafika s vystupmi na 2 monitory (ci stackujes/cascade?), ale to by mohli dnes uz zvladat aj integrovane...

EDIT:

skusil by som nieco taketo asi:

http://www.tichepc.sk/Kosik?arg1=OTc2MT ... YzMDMxOjF8

pripadne verzia s ssd, mensou skrinkou:

http://www.tichepc.sk/Kosik?arg1=NzEyMj ... MzE6MXw%3d
AMD Ryzen 7 7800x3D, Akasa SOHO 360 Dusk edition, ASUS TUF GAMING B650M-E, Corsair 32GB DDR5 6000MHz CL40 Vengeance, MSI GeForce RTX 4080 SUPRIM X, Samsung 980 PRO 1TB, Crucial P3 4 TB, Seagate BarraCuda 4 TB, Fractal Ion 850w gold, Corsair 4000d airflow
ciernypeter
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: St 18. Apr, 2012, 14:28

Re: Pocitac na online poker

Príspevok od používateľa ciernypeter »

caw nabokow,
Budem najprv hrat tiled a potom budem skusat este rozne kombinacie, uvidim co bude lepsie. Akurat som rozmyslal ci to nejak extra zatazuje grafiku ked mas pustenych napr. 20 stolov, ci treba nejak extra investovat do grafickej karty.

Procesor by mal byt asi tiez jeden z lepsich ze? pri pokri sa to asi zide
nabokow
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 551
Dátum registrácie: So 25. Okt, 2008, 22:49
Bydlisko: Sereď

Re: Pocitac na online poker

Príspevok od používateľa nabokow »

imo by na to mala stacit integrovana grafika, neviem ako s dvomi monitormi (na jednom si 20 stolov netilnes), ked tak kupit nejaku velmi lacnu s dobrymi vystupmi (nikdy som nebezal iba na integrovanej)...

procesor nejaky sandy bridge, postaci uplne i5 2320/2400, ktore su v podobnej cene
AMD Ryzen 7 7800x3D, Akasa SOHO 360 Dusk edition, ASUS TUF GAMING B650M-E, Corsair 32GB DDR5 6000MHz CL40 Vengeance, MSI GeForce RTX 4080 SUPRIM X, Samsung 980 PRO 1TB, Crucial P3 4 TB, Seagate BarraCuda 4 TB, Fractal Ion 850w gold, Corsair 4000d airflow
Používateľov profilový obrázok
killswitch
VIP
VIP
Príspevky: 4581
Dátum registrácie: Pi 21. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA-Okolie

Re: Pocitac na online poker

Príspevok od používateľa killswitch »

konkretne do zostavy kecat nebudem, lebo to nesledujem.

mozem ale pomoct postrehom z mojej praxe. pouzivam PokerTracker 4 a odkedy som presiel na SSD, tak je vidiet markantny rozdiel v pracach s databazou (320k hands). sem tam si pockam par sekund, ale to je na takto velku databazu vyborny vysledok. celkovo aj system je sviznejsi, takze urcite SSD. problemom moze byt to, ze to trochu navysi cenu, pripadne neostane na ine ulozisko. to by si ale mohol dokupit casom.

ked som mal este 4GB ram, tak to na poker bohate stacilo. max som 8tabloval na Party, co je dost narocny soft a 4GB stacili. ale pri dnesnych cenach radsej chod do 8GB, je to doslova par eur navyse. hodi sa aj do buducnosti.

s dvoma monitormi skusenost nemam, takze tam neposluzim. dovolim si ale tvrdit, ze dnes ti staci nejaky uplny integrac, ci low end. pozor si ale treba dat na vystupy, aby ich bolo dost. monitory by myslim tiez nemali mat rozne rozlisenia, nvidia s tym myslim mavala problemy nejake.

PS: mozno casom ak sa zase nasetri, tak odporucam co najviac pocitac stisit. pri dlhsich session je to vyhoda.
Používateľov profilový obrázok
Tomasjerry
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2273
Dátum registrácie: St 12. Jan, 2005, 20:00
Bydlisko: BA (work) Velke Levare (home)

Re: Pocitac na online poker

Príspevok od používateľa Tomasjerry »

Pri rozdielnych velkostiach ploch 2-ch monitorov ma tiez problem obcas aj integrovana VGA od Intelu mam to v praci a tiez jej obcas zasibe a napr mi zmeni rozlysenie na VGA vystupe na minimum (640 x 480), popripade odpoji druhy monitor a nejde zapnut pokym nerestartujem, takze odporucam externu VGA.
AMD Ryzen™ 7 3700X, ASROCK X470 Taichi, 16 GB RAM 3200 MHz, ASUS 2080Ti, Samsung SSD 256GB + Samsung Evo SSD 256GB + 2TB HDD,LG DVD +/-rw, Frakcial 600 W Newton R3
To vsetko v LIAN LI PC-X1000 :)

Návrat na "Nákupná poradňa"