Výber pročáku a GK

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
fojto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Ut 02. Aug, 2011, 16:53

Výber pročáku a GK

Príspevok od používateľa fojto »

Ahoj,
idem skladať PC a neviem sa rozhodnúť. Nechcem preháňať, ale ani zbytočne šetriť. Proste seriózny výkon. OS Linux-distro. Stačí dvojjadro /intel ?/, alebo s ohľadom do budúcna radšej štvorjadro? PC bude určené na bežné home, aj nejaké hry /linux ponuka/, VirtualBox, VMware. GK som rozmýšľal nad http://www.alza.sk/gigabyte-n430-1gi-d249257.htm
alebo
http://www.alza.sk/gainward-gts450-1gb-ddr5-d193338.htm
Vďaka za rady.
Používateľov profilový obrázok
Sebi02
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 426
Dátum registrácie: Ut 03. Máj, 2011, 15:14
Bydlisko: Košice

Re: Výber pročáku a GK

Príspevok od používateľa Sebi02 »

Tak do buducna Ti netreba jadra ale vykon a AMD 4jadra nemaju na Intel 2jadra...
Seriozny vykon-450 a vyssie, daj rozlisenie a cenovy strop, pre niekoho je vela 10, pre ineho 1000€...
fojto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Ut 02. Aug, 2011, 16:53

Re: Výber pročáku a GK

Príspevok od používateľa fojto »

Case mám http://www.tichepc.sk/Lian-Li-PC-P50-AR ... l?arg1=001, zdroj mám http://www.tichepc.sk/Seasonic-S12II-52 ... l?arg1=001, monitor zatiaľ mám Flatron E2250T 1920x1080, budem kupovať iný, tento zostane na starom PC.Rozlíšenie bude stačiť také isté. Disky potrebujem 1 na hlavný systém + 1 na data, ďalšie 4, stačí malá kapacita a bežná rýchlosť čítania, na experimentovanie. Tie budem kupovať postupne, teraz ich nezahrňujem do ceny. K dizpozícii mám 800 €, to by sa dalo trochu navýšiť. Ak sa do toho nezmestí monitor, kúpim keď budú peniaze.
Edit: zabudol som ešte MB.
Používateľov profilový obrázok
Sebi02
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 426
Dátum registrácie: Ut 03. Máj, 2011, 15:14
Bydlisko: Košice

Re: Výber pročáku a GK

Príspevok od používateľa Sebi02 »

fojto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Ut 02. Aug, 2011, 16:53

Re: Výber pročáku a GK

Príspevok od používateľa fojto »

800€ mám teraz, dalo by sa prihodiť ešte zo 200. Ako som písal, niektoré veci budem dokupovať neskôr. Nad case nepremýšľam, tú už mám a taktiež aj zdroj a ďalšie doplnky ku case. To som dostal ako darček. Neviem či potrebujem takú silnú grafiku. Nepísal som, ale mám aj mechaniku, ramky. Mne ide hlavne o pročák a grafiku. Čo je potrebné, ale nie zase prehnané. Moje záujmy sú GNU vo všeobecnosti, budem aj dosť vyrtualizovať, ale nie na profesionálnej úrovni. Koníček, nič viac. Uvažoval som pročáky Intel Pentium G860, Intel Core i3-2100 a Intel Core i5-2380P, ale naozaj neviem čo by bolo dostačujúce. Z grafík som premýšlal nad 430 až 550Ti. Taktiež netuším, čo stačí. K tomu napr. doska MSI Z77A-G45, Western Digital VelociRaptor 150GB, Western Digital Caviar Black 1000GB a tie ďalšie chcem kupovať neskôr. Toto sa mestí do rozpočtu, ale neviem si vybrať tak, aby to bolo zladené na daný účel.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Výber pročáku a GK

Príspevok od používateľa CageJ »

430-550TI su zobrazovadla, nie GK.. :facepalm:
fojto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Ut 02. Aug, 2011, 16:53

Re: Výber pročáku a GK

Príspevok od používateľa fojto »

Čo by si mi navrhol? 3D modelovanie nie, hry len nenáročné linuxácke na uvolnenie, nejaké karty,.. nestoja za reč. Práve preto som uvažoval nad zobrazovadlami. Potrebujem poradiť konkrétne. Nemám problém tam dať hernú grafárnu, ale nebudem ju potrebovať. Keď mám vyhodiť peniaze za najnovšiu hernú GK, tak to potom radšej kúpiť quadro. Ale to určite nepotrebujem. Myslím si, že pre moje účely je dôležitejší pročák a dosť ramky.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Výber pročáku a GK

Príspevok od používateľa CageJ »

myslim, ze somarina..
dnes je potrebne mat vela procesorovych jadier ale i grafickych.. pozri si nato odborne testy..
Odporucam ti aspon 560ti, este lepsie 670GTX..

Quadro su vyhodene peniaze, vykon je o 2 triedy pomalsi.. To je akurat dobre pre 3D Maya atd.. cize pre modelovanie..
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Výber pročáku a GK

Príspevok od používateľa dexterav »

na to všetko čo si napísal v podstate stačí nejaké rýchlejšie 2 jadro, nevidím tam nič extrémne náročné resp si nič také nespomenul
ku GK iba toľko herný kepler má nízky výpočtový výkon ako taký :-(
v podstate nič nieje špecifikované takže vyhovuje akékoľvek PC
Quadrá nie sú vyhodené E ked vieš na čo ich chceš a viež ich využiť ;)
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
fojto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Ut 02. Aug, 2011, 16:53

Re: Výber pročáku a GK

Príspevok od používateľa fojto »

Nemám asi špeciálne potreby. VirtualBox, VMware a bežné veci ako napr. kompilovanie. Doteraz používam AMD Athlon II X2 250 na Linux a moje experimenty a problém sa nevyskytol. Rozmýšľal som asi tak, že niečo popapá hostitelský a niečo hostený systém a v prípade virtualizovania viacerých PC v sieti by to bolo asi málo. To neviem, toto budú moje začiatky s virtuálnou sieťou. Nepotrebujem to však na profesionálnej úrovni a nejakú superrýchlosť. Proste hobby, ale taký dobrý stred. Profi zostavy sú dosť mastné. Premýšlal som pôvodne nad Lenovo NVIDIA Quadro 600. Pre profíkov slabé a pre mňa asi zbytočné, keďže modelovať sa zatiaľ nechystám. Preto som došiel k záveru, že by malo stačiť dobré zobrazovadlo.Ale toto sú úvahy laické, preto by som potreboval z HW pomôcť. Neviem čo by som mal spomenúť, akú informáciu dodať. A ešte to, že integrovanú grafiku určite používať nebudem a karta musí mať jadro nVidia.
Používateľov profilový obrázok
dexterav
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 22017
Dátum registrácie: Po 06. Máj, 2002, 02:00
Bydlisko: Sered´

Re: Výber pročáku a GK

Príspevok od používateľa dexterav »

to čo dal sebi bude OK akurát si myslím že 670GTX čo je čisto herná grafika ti bude nanič , hlavne je zbytočne drahá
ramky by som pridal aspoň na 8GB pri súčasnej cene aj 16GB
Spoiler: ukázať
Intel Core i9 14900kf@6/6,2GHz,Strix Z790 F, 2X32GB6,8GHz CL32 Vengeancel, Asus TUF 4090 3/23GHz , H2O + Carbide 600Q,ROG-THOR-1600T, 10TB 850X, Topping D50s+A50s+T5, MPG 321URX QD-OLED, S23Ultra, ITX 13700k + 4070Ti + Audinst Hud-Mx2 + THX-M50X


motto1:Mýliť sa je ľudské, ale zbabrať niečo dokonale na to treba počítač
motto2: Silný zdroj a veľký chladič to istí
motto3: Ten most prekročíme až k nemu prídeme, Jack O'Neill
motto4:Nikdy nič nieje ľahké, Zeddicus Zu'l Zorander
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7976
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Výber pročáku a GK

Príspevok od používateľa CageJ »

jo,jo.. 560Ti bude asi akurat..
LordRainmaker
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1325
Dátum registrácie: Ne 06. Feb, 2005, 20:00

Re: Výber pročáku a GK

Príspevok od používateľa LordRainmaker »

dexter napísal:na to všetko čo si napísal v podstate stačí nejaké rýchlejšie 2 jadro, nevidím tam nič extrémne náročné resp si nič také nespomenul
ku GK iba toľko herný kepler má nízky výpočtový výkon ako taký :-(
v podstate nič nieje špecifikované takže vyhovuje akékoľvek PC
Quadrá nie sú vyhodené E ked vieš na čo ich chceš a viež ich využiť ;)
Quadra su vyhodene peniaze. Je ticha dohoda medzi vyrobcami grafickych kariet a 3D programov. Osobne mam bohate profesionalne skusenosti s Pro/Engineer, SolidWorks, Inventor, ci Catia a mozem skludom prehlasit, ze na vykonnej grafickej karte budete rotovat zostavu s 1000 a viac dielmi daleko sviznejsie ako na Quadrach. SAmozrejme porovnavam rovnaku cenovu relaciu, kde to skutocne porovnatelne nie je. Top Quadra s top hernymi GK, to je nieco ine, ale ludia si netusia ceny, tie najlepsie Quadra skludom idu cez 3-4k€ (v nedavnej minulosti aj cez 6k€), kde najlepsie herne grafiky ledva cez 1k€.

Treba si uvedomit, ze napr. Quadro 6000 je len GTX480 s natlacenymi patemi, a teda ak porovnate vykon trebars GTX690 s GTX480 aj kedy neviem ako tweakovamym a upravenym, tak ten vykon sa nebude dat porovnat.
Tomshardware: "Sure, there’s also the Quadro 6000, which is equivalent to the desktop GeForce GTX 480, just with an overabundance of memory."
http://www.tomshardware.com/reviews/qua ... 701-3.html

Urcite ruky prec od Quadro 600, co najdalej... chod do GTX560, to na vsetko bohate staci (okrem top hier), toto je bestseller uz velmi dlho:
http://www.alza.sk/gigabyte-n56goc-1gi-d239155.htm
fojto
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 33
Dátum registrácie: Ut 02. Aug, 2011, 16:53

Re: Výber pročáku a GK

Príspevok od používateľa fojto »

Používateľov profilový obrázok
dendroid
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 3673
Dátum registrácie: Pi 13. Jan, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Výber pročáku a GK

Príspevok od používateľa dendroid »

Pokial nechces taktovat, tak to je ok. Ale je to chyba, na tvojom mieste by som si asi doplatil na i5 2500k.

Návrat na "Nákupná poradňa"