Problémy s TF300T

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Problémy s TF300T

Príspevok od používateľa DMaMT »

Zdravím,
rád by som sa odborníkov spýtal na pár rád.


Ako spravím aby mi dropbox veci stiahol aj do tabletu a synchronizoval? V nastaveniach dokonca píše, že je vypnutá synchronizácia a nejde mi to zapnúť. Pozerám to cez appku, ale akoby cez "web" Neviem prečo. Ja chcem normálne aby mi stiahlo všetky súbory v dropboxe do tabletu a boli mi tak k dispozícii aj v offline režime (a samozrejme v online synchronizácia s PC ak sa niečo zmení)

Hľadám funkčnú redukciu z RJ45 (ethernet) na USB 2.0, ktorá by tu fičala (počul som, že nie všetko funguje)

Zdá sa mi, že antivírus žerie moc z baterky, mal som avast!, preto som ho vyhodil preč, teraz mám na mesiac testovnú EMS (ESET), je nutný AV na nerootnutý Android?

Pri opätovnom zapnutí Wi-Fi mi hádže divnú hlášku, viď screen Obrázok

Za všetky rady, ďakujem :)
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8602
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Problémy s TF300T

Príspevok od používateľa shiro »

Nastav si wifi na dhcp a uvidis ci ta hlaska zmizne. mobily, android zariadenia a podobne veci vacsinou funguju prave cez dhcp, kdezto tebe tam daco pise so statickou IP, co moze byt problem.

Redukciu z RJ45 na USB neviem ci zozenies, nakolko to musi byt podporovane androidom, ktory na to musi mat ovladace. Do androidu ovladace nijak nenainstalujes.

Na nerootovany tablet s androidom vacsinou netreba antivirak.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
gammaray
Administrátor
Administrátor
Príspevky: 7123
Dátum registrácie: Po 23. Okt, 2006, 02:00
Bydlisko: Kysucké Nové Mesto

Re: Problémy s TF300T

Príspevok od používateľa gammaray »

Napis ako si to vyriesil nech vieme, predtym ako to zamkneme. Dik
ZOSTAVA CPU: AMD 5600x MB: GIGABYTE B550M AORUS PRO-P (rev. 1.0) Cooler CPU: SilentiumPC Fera 5 RAM: Crucial Ballistix Black 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL16 M.2 SSD NVME system: Samsung 980 1TB M.2 SSD NVME data: Samsung 980 1TB DVD RW: Samsung SH-S183A GPU: GeForce RTX™ 3070 GAMING OC 8G (rev. 2.0) PSU: CORSAIR RM750x PSU 750W 80+ Gold 2021 Monitor: LG 32GK850F CASE: Fractal Design Define Mini Headset: KOSS SB/45 Repro: Fluid Audio F5 Myš: Logitech G Pro Klávesnica: Corsair K68 RGB OS: Windows 10 Pro 64bit
Používateľov profilový obrázok
DMaMT
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 344
Dátum registrácie: Ut 18. Máj, 2010, 08:03
Bydlisko: BA/BL

Re: Problémy s TF300T

Príspevok od používateľa DMaMT »

Ako spravím aby mi dropbox veci stiahol aj do tabletu a synchronizoval? V nastaveniach dokonca píše, že je vypnutá synchronizácia a nejde mi to zapnúť. Pozerám to cez appku, ale akoby cez "web" Neviem prečo. Ja chcem normálne aby mi stiahlo všetky súbory v dropboxe do tabletu a boli mi tak k dispozícii aj v offline režime (a samozrejme v online synchronizácia s PC ak sa niečo zmení)
Stačí stiahnuť FREE verziu programu Dropsync z Google Play a následne zadať kód ABCDEFG resp. 1234E678
Hľadám funkčnú redukciu z RJ45 (ethernet) na USB 2.0, ktorá by tu fičala (počul som, že nie všetko funguje)
Zatiaľ som nenašiel...
Zdá sa mi, že antivírus žerie moc z baterky, mal som avast!, preto som ho vyhodil preč, teraz mám na mesiac testovnú EMS (ESET), je nutný AV na nerootnutý Android?
Nie je potrebný AV, takže som akékoľvek produkty tohoto typu vyhodil
Pri opätovnom zapnutí Wi-Fi mi hádže divnú hlášku, viď screen Obrázok
Pomohlo obnovenie továrenských nastavení. Následne sa všetky dáta a nastavenia zmazali, ale po tomto kroku sa mi chyba už neobjavovala.

BTW, vec okolo adaptéra RJ45 -> USB 2.0 sa nevyriešila, ak by sa mi to podarilo, dám sem vedieť, nech vedia aj iní majitelia týchto zariadení čo spraviť

Jediné, čo som sem ešte nenapísal je, že neviem prečo mi Chrome for Android nesynchronizuje heslá (len záložky), Opera Mobile/mini dokonca len rýchly prístup (záložky, heslá nie), takže toto nie je doriešené.

Návrat na "Mobilné PC"