Zostava na strih HD videa do (cca 650e)

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
Bergo

Zostava na strih HD videa do (cca 650e)

Príspevok od používateľa Bergo »

Zdravím borci, chcem sa vás spýtať na názor mnou vytvorenej PC zostavy na strih FullHD videa( záznami budú robené profi kamerou Sony HDR-AX200E http://www.sony.sk/product/cam-high-def ... dr-ax2000e) do tých 15000kč. Upgrade PC potrebujem hlavne kvôli novej kamere a novému software. Doteraz som strihal ešte na starom Opterone 144 939..GK Ati Radeon X850 GTO..doska DFI LanParty...no proste už "storočné" PC. Strihať budem v Adobe Premiere CS6. Moje požiadavky sú hlavne dobrá kompatibilita a čo najvyšší výkon do danej cenovej kategórie. Operačný systém bude Windows 7 64 bit.
Zostavu som skladal zo stránky Alza.sk .

Moja navrhovaná zostava:

MB : ASUS P8Z77-V LX

CPU : Intel Core i7-3770 (Procesor Quad-Core, 3.40GHz (77W), TurboBoost 3.90GHz, Intel HD Graphics 4000 (650/1150MHz), 8MB L3 cache, socket 1155, BOX (Ivy Bridge) )

RAM : Corsair 8GB KIT DDR3 1866MHz CL9 Red Vengeance

GK : najradšej by som bol ak by stačila tá Intel HD 4000 čo je integrovaná v CPU

Zdroj : FORTRON AX550-60APN, 550W ( či by stačil aj slabší, čo poviete?)

čo sa týka skrinky, pozdáva sa mi napíklad od Thermaltake-u presnejšie V3 Black Edition

HDD: SATAIII už samozrejme (napr. Western Digital Caviar Black 1000GB 64MB cache plus ešte mám doma externý..)

A bolo by možné mierne pretaktovanie procesora..(samozrejme s nie sériovym (dodávanym) chladičom)? Zvládne to doska?


Ďakujem za všetky možné nápady vylepšiť alebo zladiť moju zostavu :)
Používateľov profilový obrázok
pepkopav
Notebook expert
Notebook expert
Príspevky: 4099
Dátum registrácie: Ne 19. Feb, 2012, 19:05
Bydlisko: Lovinobaňa LC

Re: Zostava na strih HD videa do (cca 650e)

Príspevok od používateľa pepkopav »

Tá integrovaná grafika ti jednoznačne nebude stačiť.Treba tam aspoň amd 6850tku lepšie gtx 560ti.Pretaktovať procesor je úplne zbytočné,ten má dosť výkonu.Zdroj je tiež šmejdový,lepší je Enermax NAXN 80 + 500W.Doska a HDD sú v pohode.Takže ti bude treba trochu priplatiť.
Dell XPS 15 9500 i5 10300H,16Gb RAM,1,5Tb SSD,GTX 1650Ti,IPS 1920X1200,Win 11 Pro
Používateľov profilový obrázok
zoom
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: Št 16. Jún, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava (40)

Re: Zostava na strih HD videa do (cca 650e)

Príspevok od používateľa zoom »

Este jedna vec: Ak budes robit v Adobe Premiere Pro CS6, tak by som skusil naskrabat peniaze na normalnu graficku kartu, aby si mohol vyuzit Mercury Playback Engine, aka GPU akceleraciu. Kedze video je velmi dobre paralelizovatelne, prinesie to vacsiu rychlost renderingu a komfort za par korun navyse. Tu mas nejaky kratky test kde vidis, ake uspory casu dosiahol typek, kludne 30-50%.
Zoznam podporovanych kariet najdes na stranke tu.

Návrat na "Nákupná poradňa"