Navrh vodneho chladenia

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
MadWizard
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 39
Dátum registrácie: Ut 01. Feb, 2011, 13:33
Bydlisko: Humenne

Navrh vodneho chladenia

Príspevok od používateľa MadWizard »

Zdravim vseckych. Mam zaujem o instalaciu vodneho chladnia s ktorym nemam ziadne skusenosti. Po hardwarovom upgrade mojho pc povodom z roku 2007/2008 by som chcel zmenit sposob chladenia a to skor z dovodu hlucnosti. Takisto dovod je modding pc - chcem spravit plexi bocnice aby bolo do nej vydiet a dalsie vychytavky, cize vodne chladenie k tomu prispeje a dalej skladam 2 zostavu pc s ktorym takisto planujem pc case tunning ale uz komplexni kedze mam staru cca 10 rocnu skrinu a do nej by som posunul pravdepodobne moje starsie komponenty. Moja konfiguracia je :

Procesor :IntelCore Q8400
Doska : Asus P5B - stim ze ju zrejme vymenim za Gigabyte GA-G41M-COMBO mATX tichepc
GPU : MSI Gforce 460 GTX Hawk Talon Attack
Ram : Kingstone 4GB
Zdroj : momentalne LC 6550 GP 550- menim za COUGAR PowerX 550 -kupene tichepc
Chladenie : Noctua NH-U9B
Skrinka : Yesico http://www.yesico.de/en/products/openair/

Potrebujem poradit respektive prihodit nejaky navrh vodneho chladnia. Nakolko sa v nom moc nevyznam aspon by som chcel priesvitne nejake hadice , dalej moznost pouzitia tohto chladenia pre buduci mozni upgrade na najnovsie CPU respektive s nim spojene aj zakladne dosky . Suciastky preferujem skor priehladne aby bolo vydno vnutornosti blokov a tak. Cenu nemam vyticenu ale urcite ako sa vravi nie nejaky cinsky smejd ale solidnu alebo slusne kvalitnu zostavu ktora vydrzi ,
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Navrh vodneho chladenia

Príspevok od používateľa STENLY »

si normálny? jednu tému už predsa máš :facepalm:

:lock:
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
Používateľov profilový obrázok
Mirdis
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 2017
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Stará Ľubovňa/Prešov

Re: Navrh vodneho chladenia

Príspevok od používateľa Mirdis »

Jedna tema staci. LOCK
NTB1:MacBook Pro (13-inch, 2014, 2,5 GHz Dual-Core Intel Core i5, 8 GB RAM)
NTB2:MacBook Pro (13-inch, 2018, 2,7 GHz Quad-Core Intel Core i7,16 GB RAM)
NTB3:MacBook Pro (13-inch, 2020, Apple M1,16 GB RAM)

Návrat na "Nákupná poradňa"