Výmena ventilátora v zdroji Cougar GX600

Všetko o zdrojoch, skrinkách a ich modifikovaní, o projektoch a modifikáciách všeobecne...
davison
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št 08. Sep, 2011, 14:17

Výmena ventilátora v zdroji Cougar GX600

Príspevok od používateľa davison »

Zdravím,
v poslednom čase začína ventilátor v zdroji http://www.k24.sk/product/142082/Pocita ... OUGARGX600 vydávať pazvuky, také jemné klepotanie, tipujem to na ložisko. Nič hrozné zatiaľ, ale keď je úplné ticho, tak v idle to registrujem a keď sa to človeku raz dostane do hlavy, viete jak to je, už je na to vysadený a lezie to na nervy. :-)
Je to síce ešte v záruke, ale kupoval som to vonku, nič schopné ako náhradu nemám a nemôžem si dovoliť stráviť mesiac bez mašiny, živí ma to. :-)

Rozmýšľam nad výmenou fanu za niečo kvalitné, leží mi bokom jeden 140 mm Noiseblocker, ale je to tá najpomalšia 700 rpm verzia http://www.tichepc.sk/Noiseblocker-NB-B ... O-PK1.html , takže neviem či by to uchladil, aby som nevyrobil nejakú volovinu. Redukciu 3pin na 2pin mám tiež, výmena by teda nebola problém z technického hľadiska. Neviem sa ale nikde dopátrať k spektru otáčok pôvodného fanu, viem len, že do 50% záťaže točí pod 1000 rpm, čo je približne max. vyťaženie, aké mu viem s mojou zostavou dať (i5 2500K + GTX570 + nejaká tá nepodstatná omáčka okolo toho). tých 1000 rpm ale nie je určite zďaleka maximum čo ten fan dokáže, takže ak by som tam nahodil ten Noiseblocker, tipujem, že to bude u neho pri rovnakej záťaži oveľa menej (možno nejakých 400-500 rpm?). A to už sa mi zdá dosť rozdiel.

Skúsil som hodinovú záťaž PSU v OCCT a zo zdroja nešlo žiadne výrazné teplo s pôvodným fanm, ten vzduch len jemne hrial, takže som ochotný veriť tomu, že to utiahne aj pomalšie točiaci fan. Ale istotu v tom nemám. Vaše názory?

Ináč menej hluku ma vždy poteší, keďže zostava je vyskladaná na tichý chod (CPU na stock taktoch so zregulovaným Alpenfohn K2, na VGA Alpenfohn Peter + 2x stiahnuté WingBoost fany)

Sorry za dlhý preslov. :-)
Mimiik
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 3037
Dátum registrácie: St 25. Jan, 2012, 21:07
Bydlisko: Kežmarok- Ľubica

Re: Výmena ventilátora v zdroji Cougar GX600

Príspevok od používateľa Mimiik »

Dal by som tam nieco ine, istota je istota, nejaky 1200-1400rpm fan, 600-700 otacok je pri fanoch nepocutelnych.
Intel i5 4670k 4.6ghz 1.22V, Corsair h100i, Asus Maximus VI Hero, Kingston Hyperx predator 2*4gb 2400mhz cl11 XMP, Kingston HyperX 3k SSD, ST Barracuda 2TB (ST2000DM001), Asus GTX670 DCUII 1307boost/7100 1.2V,Corsair HX650, NZXT Phantom 630, repro: Logitech Z-5500, PSP 3004 black nejaky FHD Asus 22" :D

Hero 4670k validator
davison
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 6
Dátum registrácie: Št 08. Sep, 2011, 14:17

Re: Výmena ventilátora v zdroji Cougar GX600

Príspevok od používateľa davison »

To by aj mne prišlo ideálne. Nebudem to siliť, dám tam niečo výkonnejšie.

Návrat na "Zdroje, skrinky ich modifikácie a projekty"