problémy s win 7

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
zeleny_vlk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Pi 20. Apr, 2012, 07:44

problémy s win 7

Príspevok od používateľa zeleny_vlk »

ahojte, mám problémy s win 7 64bit keď chcem urobiť screenshot z celej plochy tak mi urobí len screenshot z časti asi 2/3 od ľavého horného okraja. skúsil som už veľa rôznych programov na screenshoty a robí to pri každom. grafickú kartu mám gigabyte HD 7950, nainštaloval som najnovší directX, všetky ovládače ku grafickej karte, ale stále je to rovnaké. dokonca som aj preinštaloval win 7 a robí to stále. vie niekto čo sa s tým dá robiť?

ešte sa chcem opýtať či neviete prečo keď som nainštaloval win 7 64bit sa mi nedá na ďalšiu partíciu nainštalovať vista? pred koncom inštalácie mi vyhodí chybu a inštalácia sa nedá dokončiť. teraz mám pri bootovaní win vista, win vista a win 7 - ako môžem tie 2 visty odstrániť aby sa mi nezobrazovali pri bootovaní? partície som sformátoval, ale pri bootovaní sa zobrazujú stále.
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: problémy s win 7

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Hm, zaujimave, postni ten screenshot. Skus mrknut do ovladacov, ci je tam nieco ohladom tohoto.

Ten boot si upravis cez win+R/msconfig.
Nezalezi ci si tie particie sformatoval, tieto info sa nachadzaju v tej 100mb particii, co si OS vytvori pri instalacii.
zeleny_vlk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Pi 20. Apr, 2012, 07:44

Re: problémy s win 7

Príspevok od používateľa zeleny_vlk »

v ovládačoch som nič k tomu nenašiel. screenshot s celej plochy mi vyzerá takto: http://oi49.tinypic.com/244o66e.jpg pri jednej z inštalačiek win 7 mi tie screenshoty fungovali - mal som vtedy obyčajné okná a potom sa mi to zmenilo na tie priehľadné okná (ale neviem ako, lebo som nič nemenil) a už to nefungovalo. skúšal som zachytenie vybranej oblasti a zistil som, že neukazuje celú plochu. je to akoby tie programy "nevideli" celú plochu, ale len tú časť.
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: problémy s win 7

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Monitor mas fullHD? Nemas nahodou v nastaveniach winu zvacsene pismo?
zeleny_vlk
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 380
Dátum registrácie: Pi 20. Apr, 2012, 07:44

Re: problémy s win 7

Príspevok od používateľa zeleny_vlk »

áno, máš pravdu je to zväčšeným písmom. teraz som dal normálne a je to ok, ale na viste na notebooku mám tiež zväčšené písmo a tam mi to funguje normálne, dokonca aj s týmto väčším pri win 7 mi to chvílu fungovalo. vieš o spôsobe ako by sa to dalo urobiť aby to fungovalo aj pri zväčšenom písme? max rozlíšenie mám 1920x1080. skúšal som ho meniť, ale nič sa nezmenilo. vieš o programe, ktorý dokáže robiť screenshoty z plochy bez ohľadu na DPI?
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: problémy s win 7

Príspevok od používateľa Snake »

LOCK, takéto názvy nie





.

Návrat na "Programy a problémy s nimi"