ktorý smartfón? (len android)

Sekcia primárne určená k radám o nákupe PC komponentov a príslušenstva...
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

ktorý smartfón? (len android)

Príspevok od používateľa insomniac »

čoskoro sa mi skončí viazanosť pri mojom "úžasnom" operátorovi. jednoznačne dňom ukončenia
viazanosti prechádzam ku konkurencii, no rád by som spoločne s novým paušálom vybral aj nový telefón.

doteraz som spokojným vlastníkom Samsungu Galaxy S (GT-i9000) no keď mám v prehliadači otvorených
viacero okien, tak už to trhá, nie je to plynulé, čo je vzhľadom na technologickú rôznorodosť dnešných webov
a vzhľadom na 1 GHz CPU a 512 RAM toho mobilu celkom pochopiteľné.

uvažujem nad prechodom k HTC, konkrétne HTC One S. s týmto telefónom by ma paušál pri novom operátorovi
vyšiel rovnako draho ako ten čo mám teraz. za nejaký príplatok však môžem získať high-end v podobe HTX One
X alebo rovno Samsung Galaxy S3. jednoznačne chcem aspoň dvojjadro, amoled displej a 1 GB RAM.

čo by ste mi poradili? zostať verný Samsungu (ešte je tu možnosť vziať Galaxy S2) alebo presedlať k HTC?
Používateľov profilový obrázok
molnart
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 6771
Dátum registrácie: Ut 19. Jún, 2012, 23:03
Bydlisko: Bratislava/Samorin

Re: ktorý smartfón? (len android)

Príspevok od používateľa molnart »

ja byt v tvojom pripade pojdem do HTC, ale cisto len kvoli zmene.
Spoiler: ukázať
PC: CPU: Intel Core i5 12600K with Silentium Fortis 5 ARGB MB: MSI Tomahawk Z690 DDR4 RAM: 2x 16GB G.Skill Ripjaws V 4400-19 DDR4 GPU: GigaByte Eagle GeForce RTX 3060 Ti OC HDD: Samsung 970 1GB GB PSU: Corsair RMx (2018) 650W Case: Fractal Meshify 2 Compact Monitor: Philips 272B7QPJEB OS: Win 11 64-bit
Notebook: HP EliteBook 840 G6 Core i5 8265U, 16 GB RAM, 512 GB SSD
Server: HP Microserver Gen8 Xeon E3-1265Lv2, 16GB ECC DDR3 OS: PVE + OMV + OPNsense
Phone: Samsung Galaxy A52s
Tablet: iPad Pro 11 (2018)
Používateľov profilový obrázok
BlackDawn
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 78
Dátum registrácie: Ut 06. Dec, 2011, 17:26
Bydlisko: Čakany

Re: ktorý smartfón? (len android)

Príspevok od používateľa BlackDawn »

Tak ja by som na tvojom mieste isiel jednoznacne do SGS 3 alebo popripade zobrat HTC one X alebo XPERIU S
CPU: Intel Core i5 3570K @ 3,4 Ghz + Arctic Freezer 7 pro rev.2 | MB: MSI Z77A-G45 | RAM: Kingston 8GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX X2 Grey Series | HDD: WD Caviar Blue 500GB | PSU: Seasonic S12II-620W | CASE: Bitfenix Merc ALPHA | VGA: ASUS GTX670-DC2-2GD5 DirectCU II | OS: MICROSOFT Windows 7 Ultimate 64bit
Používateľov profilový obrázok
mArtinko5MB
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1879
Dátum registrácie: St 04. Jan, 2012, 23:32
Bydlisko: Kosice

Re: ktorý smartfón? (len android)

Príspevok od používateľa mArtinko5MB »

BlackDawn napísal:Tak ja by som na tvojom mieste isiel jednoznacne do SGS 3 alebo popripade zobrat HTC one X alebo XPERIU S
Dokonalá odborná pomoc. Akurát si mu vymenoval, čo menoval aj on sám :D

K téme: Pracoval som s oboma SM, osobne by som bral One X. SGSIII je príliš veľký a celkovo sa mi nepáči. Výkonovo sú minimálne rovnaké ... Nemá Amoled, ale display je veľmi pekný a má HD rozlíšenie !
It might make sense just to get some in case it catches on. If enough people think the same way, that becomes a self fulfilling prophecy.
- Satoshi Nakamoto
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: ktorý smartfón? (len android)

Príspevok od používateľa LordKJ »

ak by si vedel zohnat htc one S s qualcomm S4 tak jednoznace tento. :)
minimalne porovnatelne nie rovnake. exynos je vykonejsi. :)
Používateľov profilový obrázok
hulo92
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4782
Dátum registrácie: Pi 06. Feb, 2009, 19:50
Bydlisko: Sereď

Re: ktorý smartfón? (len android)

Príspevok od používateľa hulo92 »

SGS3 je velky? :) este som nemal vacok kam som ho nedal :D
ANONYM_a7

Re: ktorý smartfón? (len android)

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

htc one S s qualcomm S4 :) ale treba kupit obal lebo sa ti osucha farba pravdepodobne
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: ktorý smartfón? (len android)

Príspevok od používateľa LordKJ »

predpokladam ,ze pojde od operatora , kde S4 nie je velmi realne :/
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: ktorý smartfón? (len android)

Príspevok od používateľa insomniac »

S4 je štvorjadro? One X nemá AMOLED? veď AMOLED má aj ten One S, preto som bral AMOLED u One X ako samozrejmosť.
akože tento súčasný trend ma už fakt serie. mobil úplne parádny ale vždy to niečím zaklincujú, respektíve kvalitne do*ebú.
(podobne ako všetky non-profi notebooky čo dnes kúpite majú v sebe 5 400 RPM HDD :facepalm: a sem-tam aj tie "profi")

OK, keďže si potrpím na AMOLEDe, tak vypúšťam z ponuky HTC One X. videl som už kadejaké super/uber/mega/ultra LCD+
a poviem len toľko, že už by som si nezvykol. najmä na to, ako tá čierna hnusne svieti našedo. AMOLED je holt AMOLED :(
ANONYM_a7

Re: ktorý smartfón? (len android)

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

Suhlasim tiez si potrpim na super amoled. na One x sa vsak da pozerat no amoled to nieje :)
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: ktorý smartfón? (len android)

Príspevok od používateľa LordKJ »

S4 v one S nieje stvorjadro ale iba dvoj :) , kdezte single thread ma vysoko nad tegrou :)
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: ktorý smartfón? (len android)

Príspevok od používateľa insomniac »

jj už som si to kukol. je tam trochu nižší takt, no 28 nm proces a teda asi lepšia spotreba ...

OK tak čo teda? Galaxy S3 alebo HTC One S? čo mi vydrží dlhšie a bude treba neskôr upgradovať? asi S3-ka, nie?

čo pozerám, tak S3-ka má navrch v rozlíšení displeja, NFC, v baterke (+ 450 MAh) a slote na microSD(HC) pamäťovku.
netvrdím, že by som 16 GB internej pamäti na HTC One S niekedy zaplnil, ale vcelku ma dorazilo, že si HTC zvolilo
cestu Apple, teda zatrhlo užívateľom rozšíriť si úložnú pamäť no hlavne zaplatiť si za pamäť aj keď ju nevyužijú :facepalm:

S3-ka zase má poslabšie audio, nemá HDMI a nemá kovové telo. ale zase moja S1-ka mi už padla niekoľkokrát z celkom
peknej výšky a ten plast ma teda prekvapil najmä svojou pružnosťou. čiže kovové telo/nekovové ... tomu nedávam váhu

čo poviete na ten štvorjadrový čip exynos? oplatí sa?
LordKJ
Sponzor fóra gold
Sponzor fóra gold
Príspevky: 7778
Dátum registrácie: Po 28. Feb, 2011, 11:49
Bydlisko: Bratislava

Re: ktorý smartfón? (len android)

Príspevok od používateľa LordKJ »

no tak ti poviem ja mam desire a upgradovat budem teraz po roku a pol, aj to len koli tomu ,ze som na hlavu postaveny.. :)
treba si definovat preco by si vobec upgradoval? , hras sa? pretoze inak by som pozeral len na displej a kvalitu spracovania :) pripadnu SW podporu
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: ktorý smartfón? (len android)

Príspevok od používateľa insomniac »

ako som už písal, tiež som so svojím SGS1 spokojný no otvorím 4 taby v desktop zobrazení a už sa to drbe.
ale keď si pozriem koľko prostriedkov (hlavne RAM a CPU) žerú dnešné prehliadače na PC tak sa nečudujem.

hrať sa nehrám, telefón nie je na hranie ani na fotenie, hoci zrkadlo všade so sebou vo vrecku nenosím.
ale v poslednom čase som dosť surfoval na telefóne a to HD rozlíšenie by vcelku potešilo.

a keďže mením operátora a mám nárok na nový telefón, tak prečo niečo nové nevybrať? ;)
ANONYM_a7

Re: ktorý smartfón? (len android)

Príspevok od používateľa ANONYM_a7 »

jasne support samsungu ozaj stoji za velke .... ehm :D

Návrat na "Nákupná poradňa"