ASUS N55sf - odsránenie predinštalovaných aplikácii

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
Používateľov profilový obrázok
kajo873
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 27. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Trakovice (okres Hlohovec)

ASUS N55sf - odsránenie predinštalovaných aplikácii

Príspevok od používateľa kajo873 »

Ahojte. Mám notebook v profile. Chcem preinštalovať systém. Teda chcem dať recovery systému. Ale v tom originál systéme je predinštalovaného strašne veľa bordelu.
Skúšal som to odinštalovať aby mi zostal len holý OS a utility. Alebo teda chcel som dať preč také úplné zbytočnosti čo sú tam napr. demá hier, kopec trial verzií softweru od výmyslu sveta atď.
Ale akonáhle som niečo odinštaloval začal mi padať OS, alebo teda ani sa nerozbehol. Nenačítalo Windows prieskumník, ostal zatuhnutý hneď pri štarte.

Viete mi poradiť ako sa mám zbaviť toho SW odpadu? Nejak zakázať inštaláciu pri recovery. Prípadne kto má takýto alebo podobný notebook a má zoznam aplikácii ktoré možno bezpečne odstrániť bez toho aby systém padal?

Pretože toto je celkom slušný notebook ale kopec týchto zbytočností z neho robí totálne zabrzdený šrot.

Ďakujem.
ASUS N55SF- S1262u: CPU: Intel® Core™ i7 2670QM, CHIPSET: Intel® HM65 Express Chipset, RAM: 6GB DDR3 1333 MHz, DISPLEJ: 15.6" 16:9 Full HD (1920x1080), VGA: NVIDIA® GeForce® GT 555M 2GB DDR3 VRAM, HDD: 750GB 5400rpm
Používateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36
Bydlisko: Handlova / okres PD

Re: ASUS N55sf - odsránenie predinštalovaných aplikácii

Príspevok od používateľa glirpi »

Zozen si medium rovnakej verzie windowsu a nainstaluj. Kluc zadas svoj.. Potom ale musis stiahnut potrebne ovladace k booku zo stranky vyrobcu.
I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-9600KF / CPU-COOLER: NZXT Kraken X52 / MB: GIGABYTE Z390 M / RAM: Corsair 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL18 Vengeance LPX / SSD: WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB / DVD-RW: - / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: NZXT H400 / VGA: GIGABYTE GeForce RTX3060 GAMING OC 12GB / SOUND: SOUND BLASTER AE-7 / SPEAKERS: - / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: DELL UltraSharp U2717D 27" / KEYBOARD: DELL Premier Wireless Keyboard / MOUSE: DELL KM717 / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller / OS: MICROSOFT Windows 10 PRO 64Bit
Používateľov profilový obrázok
kajo873
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 27. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Trakovice (okres Hlohovec)

Re: ASUS N55sf - odsránenie predinštalovaných aplikácii

Príspevok od používateľa kajo873 »

Hmm z licenčného hladiska to nebude vadiť že mám nejakú kópiu a len si ho aktivujem mojím licenčným kľúčom?
S ovládačmi nebude problém, na stránke sú. A sa mi zdá že som dostal aj DVD s ovládačmi.
Takže s origoš OS čo mám v notebooku nijak neodstránim ten software.
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: ASUS N55sf - odsránenie predinštalovaných aplikácii

Príspevok od používateľa AmOK »

Vsetky neupravovane (necracknute) kopie su rovnake. Ten SW by som rad odstranil aj ja, ale nijake jednoduche riesenie som na nete nenasiel. :D
Inac mne ide odinstalovat vsetok ten bordel, nepada nic potom, ale je to strata casu. Cerstvy instal s ovladacmi, image aktivovaneho systemu a je pokoj.
Používateľov profilový obrázok
kajo873
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 27. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Trakovice (okres Hlohovec)

Re: ASUS N55sf - odsránenie predinštalovaných aplikácii

Príspevok od používateľa kajo873 »

hmmm a nejaké že download asi na originálnej stránke nebude však? :)
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: ASUS N55sf - odsránenie predinštalovaných aplikácii

Príspevok od používateľa AmOK »

Nie, ale myslim ze ti poslu instalacku ked im napises. Nie zadarmo a este boh vie ake doklady budu chciet. Nedavno som riesil s HP, nakoniec som sa na to vysr.. Ved napis na support Asusu, alebo MS, ja neviem. Ale MS ta odkaze asi na predajcu ntb. :D
Používateľov profilový obrázok
kajo873
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 27. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Trakovice (okres Hlohovec)

Re: ASUS N55sf - odsránenie predinštalovaných aplikácii

Príspevok od používateľa kajo873 »

hmm kašlať ich.. ais si neikde staihnem neaktivovanú čistú verziu a bude...
Používateľov profilový obrázok
kajo873
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 408
Dátum registrácie: Po 27. Nov, 2006, 02:00
Bydlisko: Trakovice (okres Hlohovec)

Re: ASUS N55sf - odsránenie predinštalovaných aplikácii

Príspevok od používateľa kajo873 »

Tak stiahol som si čistý neaktivovaný OS, a skúšal som ho nainštalovať. Ale narazil som na problém. Nabootuje mi inštalácia. Kliknem na inštalovať a vyhodí mi chybu, že chýbajú nejaké ovládače. Skúšal som aj iné verzie a ani s tými to nejde. Neviete kde je problém?
Zdá sa mi že raz som skúšal inštalovať win na jednom notebooku ktorý mal tiež predinštalovaný OS a tiež som mal s tým problém. Neviete čo s tým je?
Ďakujem
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: ASUS N55sf - odsránenie predinštalovaných aplikácii

Príspevok od používateľa AmOK »

Najskor AHCI, pisal som ti pm.. :)

Návrat na "Mobilné PC"