Nemozem rozbehnut zvukovku Creative X-Fi XtremeGamer

Ostatný HW, ktorý nepatrí do iných sekcií­, problémy s týmto HW ich riešenia...
Používateľov profilový obrázok
Cougar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Po 14. Nov, 2011, 13:50
Bydlisko: Toronto - CA

Nemozem rozbehnut zvukovku Creative X-Fi XtremeGamer

Príspevok od používateľa Cougar »

Zdravim. Dnes som kupil zvukovu kartu Creative SB X-FI XtremeGamer ....
zapojil som ju do PC.. spustil som instalaciu ovladaca z ich stranky (driver stiahnuty pre Win 7 64bit) ... uz pri spusteni mi vypisalo ze v systeme sa nasli NOVSIE ovladace ( :? :facepalm: ) no ok dal som dalej ... 1 krok ... 2 krok a naraz drb ... ze treba restartovat PC ...

tak teda ok restartujem PC ... po restartovani nic... ani ovladac ani ziadny program ani prd...

tak som stiahol iny driver bol to support pack nejaky na moju aj ine karty... ten pri zaciatku instalacie tak isto vypisal ze vraj uz v systeme su novsie ovladace (z jakej konskej riti to nevie ani boh) .... tento program mi aspon nainstaloval asi 7 programov od creative a vraj aj driver..... pytalo ma restart.. ok, restart....

po nacitani winu ... prd... ziadny driver akurat 7 debilnych programov ktore ani nejdu spustit pretoze po spusteni mi vypise ze V POCITACI SA NENASLA ZVUKOVA KARTA.... :E :x :furious2:

co mam spravit aleb nevie niekto co s tym moze byt ? lebo mna uz raz prisam bohu mrdne z toho windowsku skrv......
vdaka
Používateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36
Bydlisko: Handlova / okres PD

Re: Nemozem rozbehnut zvukovku Creative X-Fi XtremeGamer

Príspevok od používateľa glirpi »

Su to mrdky tieto karty. Minule tu jeden tiez nemohol nainstalovat drivre tak ako ja predtym. Dlho som hladal tie spravne. Skusim najst tu temu do ktorej som mu poslal odkaz na ich stiahnutie. Mozno zaberu aj tebe. Ak nenajdem hodim to niekde este raz a poslem odkaz. Ake oznacenie ma ta tvoja zvukovka. Myslim nieco ako SBxxx (cislo).
I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-9600KF / CPU-COOLER: NZXT Kraken X52 / MB: GIGABYTE Z390 M / RAM: Corsair 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL18 Vengeance LPX / SSD: WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB / DVD-RW: - / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: NZXT H400 / VGA: GIGABYTE GeForce RTX3060 GAMING OC 12GB / SOUND: SOUND BLASTER AE-7 / SPEAKERS: - / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: DELL UltraSharp U2717D 27" / KEYBOARD: DELL Premier Wireless Keyboard / MOUSE: DELL KM717 / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller / OS: MICROSOFT Windows 10 PRO 64Bit
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8567
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Nemozem rozbehnut zvukovku Creative X-Fi XtremeGamer

Príspevok od používateľa shiro »

ked uz, nadavaj na creative a ich krepe sw oddelenie, problemy s ovladacmi maju uz 10 rokov a vkuse sa drbu, amateri. Windows s tym nic nema.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Cougar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Po 14. Nov, 2011, 13:50
Bydlisko: Toronto - CA

Re: Nemozem rozbehnut zvukovku Creative X-Fi XtremeGamer

Príspevok od používateľa Cougar »

okej stahol som support pack 2.5 ... nainstaloval som to neslo to.... v tom support packu som siel do driverov...tam do SBXF .. tam bol setup.. spustil som ho.. nieco robilo par minut a bum.... v ovladacich paneloch/Zvuk uz KONECNE sa objavil CREATIVE... doinstaloval som ostatne veci PRI KTORYCH KONECNE NEUKAZOVALO ZE UZ JE NEJAKY OVLADAC NAINSTALOVANY..

no a uz secko fachči aj 5.1...

btw.... nadavam na windows kvoli tomu ..ze v PC som nikdy nic od creativu nemal ani neinstaloval ... a zrazu tam nieco vopcham a VYHODI MI TO ZE WINDOWS UZ MA DRIVERE ALE STARE KVOLI KTORYM TO NEJDE... preto som nadaval na windows.. ktory som ale aj tak neznasal a ani ho nikdy v laske mat nebudem a je to moja vec :D

MAC rulez :D karta ide.. dakujem dovi :cool:
yNo
Čierna listina bazáru
Čierna listina bazáru
Príspevky: 1824
Dátum registrácie: Št 04. Jún, 2009, 19:20
Bydlisko: Sv. Jur

Re: Nemozem rozbehnut zvukovku Creative X-Fi XtremeGamer

Príspevok od používateľa yNo »

Ja vzdy instalujem ovladace BETA a ziaden problem :)
4.2015 - koncim s forom za Ban do bazaru, kde som nikoho neokaslal-ale zabudol ukončiť staré odlezane obchody.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8567
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Nemozem rozbehnut zvukovku Creative X-Fi XtremeGamer

Príspevok od používateľa shiro »

Cougar napísal: btw.... nadavam na windows kvoli tomu ..ze v PC som nikdy nic od creativu nemal ani neinstaloval ... a zrazu tam nieco vopcham a VYHODI MI TO ZE WINDOWS UZ MA DRIVERE ALE STARE KVOLI KTORYM TO NEJDE... preto som nadaval na windows.. ktory som ale aj tak neznasal a ani ho nikdy v laske mat nebudem a je to moja vec :D

MAC rulez :D karta ide.. dakujem dovi :cool:
kapanek si odporujes nie? tu hlasku by som chcel vidiet kde ti to pise ze to nejde kvoli staremu ovladacu a je to hlaska systemu samotneho :-)

Flamovanie ti tuna nepomoze, ked windows nemas rad, kto ti kaze ho pouzivat? Ostan si pri Macu, ktory nema ani dvojtlacitkovu mys v 21.storoci a je predrazeny jak svina, inac nema ziadne vyhody oproti pc.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
iOio
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 375
Dátum registrácie: St 24. Aug, 2011, 19:48
Bydlisko: Trenčín

Re: Nemozem rozbehnut zvukovku Creative X-Fi XtremeGamer

Príspevok od používateľa iOio »

inštalácia creative zvukovie je vždy zábava :) ja som pri inštalácii mojej dostal 2xBSOD následne som ju musel prehodiť do druhého slotu kde ju ani windows nenašiel potom som ju prehodil naspäť do pôvodného slotu kde sa konečne nainštalovali drivre ale hlásili nejaký konflikt tak som ju zase dal do iného slotu a zrazu všetko funguje :laugh:
Spoiler: ukázať
Intel i5 3570K @ 4,2GHz | MSI Z77A-G43 | 16GB DDR3 Kingston | GTX 760 OC | Corsair TX650 V2 | Kingston SSDNow V +200 120GB + 1TB WD Black | Zalman Z11 Plus | Dell P2414H + Benq GW2320 + Dell P2414H | Razer Abyssus + Razer Kabuto + Ozone Strike Pro mx red
Intel i7 5775C @ 4,2GHz & NH-U9S | ASUS Z97M Plus | 16GB DDR3 Kingston | MSI GTX 1070 | Seasonic M12II-520 | Crucial M500 120GB + Intel 535 480GB + 3TB WD RED | Fractal arc mini + 3xNF-F12 + 1x NF-A14 | Samsung C34F791 + BENQ XL2411P | ROCCAT® Kave XTD 5.1 + Asus Xonar DSX | Razer Mamba + Razer Destructor + Ozone Stike Pro mx blue
Používateľov profilový obrázok
glirpi
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1270
Dátum registrácie: Ne 09. Máj, 2010, 03:36
Bydlisko: Handlova / okres PD

Re: Nemozem rozbehnut zvukovku Creative X-Fi XtremeGamer

Príspevok od používateľa glirpi »

Treba na karte pozriet oznacenie SBxxx a hladat v support listoch k ovladacom na ofic. stranke vyrobcu..
I♥C64 0,97Mhz CPU, 64KB RAM, VIC-II GPU (320x200 multicolor / 16 farieb) a aka zabava..
Spoiler: ukázať
PC: CPU: INTEL Core i5-9600KF / CPU-COOLER: NZXT Kraken X52 / MB: GIGABYTE Z390 M / RAM: Corsair 16 GB KIT DDR4 3600 MHz CL18 Vengeance LPX / SSD: WD Black SN750 NVMe SSD 1 TB / DVD-RW: - / PSU: Seasonic X-Series 560W / CASE: NZXT H400 / VGA: GIGABYTE GeForce RTX3060 GAMING OC 12GB / SOUND: SOUND BLASTER AE-7 / SPEAKERS: - / HEADPHONES: BEYERDYNAMIC DT 770 PRO (80 ohm) / LCD: DELL UltraSharp U2717D 27" / KEYBOARD: DELL Premier Wireless Keyboard / MOUSE: DELL KM717 / GAMEPAD: MICROSOFT Xbox 360 wireless controller / OS: MICROSOFT Windows 10 PRO 64Bit
Používateľov profilový obrázok
Cougar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Po 14. Nov, 2011, 13:50
Bydlisko: Toronto - CA

Re: Nemozem rozbehnut zvukovku Creative X-Fi XtremeGamer

Príspevok od používateľa Cougar »

shiro napísal:
Cougar napísal: btw.... nadavam na windows kvoli tomu ..ze v PC som nikdy nic od creativu nemal ani neinstaloval ... a zrazu tam nieco vopcham a VYHODI MI TO ZE WINDOWS UZ MA DRIVERE ALE STARE KVOLI KTORYM TO NEJDE... preto som nadaval na windows.. ktory som ale aj tak neznasal a ani ho nikdy v laske mat nebudem a je to moja vec :D

MAC rulez :D karta ide.. dakujem dovi :cool:
kapanek si odporujes nie? tu hlasku by som chcel vidiet kde ti to pise ze to nejde kvoli staremu ovladacu a je to hlaska systemu samotneho :-)

Flamovanie ti tuna nepomoze, ked windows nemas rad, kto ti kaze ho pouzivat? Ostan si pri Macu, ktory nema ani dvojtlacitkovu mys v 21.storoci a je predrazeny jak svina, inac nema ziadne vyhody oproti pc.

škoda ze som to nezoscreenoval.. nevadi...

btw k macu.. hovori clovek ktory ho pouzival asi v obchode 4 minuty... ale neriesim.. som milionar a kupim si aj 20 macov a 40 macbookov a este aj zachod na ktorom bude jablko a budem ich pouzivat .... co ty na to ? :good: zakomplexovana ovca ... :facepalm:
ty si zostan pri windowse ktory mrzne kazdych 10 minut furt ma nejaky problem a nonstop sa serie... ked nemas na ferrari tak si ho nekupuj.. to neznamena ze je nahovno... lebo si v nom ani nesedel..
furt sa musi najst nejaky blbecek co ma sproste reči lebo niekto ma mac.. ja uz neviem to inac pochopit ale asi to je len zavist.. ja uz fakt neviem... furt furt...

a este k mysi... apple bol prvy ktory zacal pouzivat TU TVOJU MYS... a slavny windows to krasne od nich skopčil... a ano viem ze apple ju nevynasiel... ale prvy ju zacal pouzivat... a skadial si nabral tu chujovinu ze nema 2 tlacidka tak to netusim.. id do obchodu a vyskusaj si kliknut,vies da sa to nastavit :rolleyes: ale aspon vidno aky si PROFI HATER ... ze netusis naco a preco to 2 tlacidko vlastne pouzivat ani netreba.
bye bye
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8567
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Nemozem rozbehnut zvukovku Creative X-Fi XtremeGamer

Príspevok od používateľa shiro »

Cougar napísal: btw k macu.. hovori clovek ktory ho pouzival asi v obchode 4 minuty... ale neriesim.. som milionar a kupim si aj 20 macov a 40 macbookov a este aj zachod na ktorom bude jablko a budem ich pouzivat .... co ty na to ?
presne toto, co si napisal nizsie:
Cougar napísal: :good: zakomplexovana ovca ... :facepalm:
si kup co chces, preco by ma to malo trapit? mne je fuk kolko mas prachov, bavime sa tuna o pouzitelnosti/vyhodach.nevyhodach Macov ako takych.
Cougar napísal:ty si zostan pri windowse ktory mrzne kazdych 10 minut furt ma nejaky problem a nonstop sa serie... ked nemas na ferrari tak si ho nekupuj.. to neznamena ze je nahovno... lebo si v nom ani nesedel..
neviem asi byvas na Marse, mne sa nic neserka peknych par rokov. A ani nikomu v mojom okoli. Mac ma aj svoje vyhody, no par jeho nevyhod je tak zasadnych, ze ich uspesne vynuluju....vid napr. cena. Nema to dovod byt tak drahe. Len to podporuje zmyslanie urcitej skupiny ludi ze "ja som viac, mam Mac/iphone/ipad", co je tak prizemne, ze to neni mozne.
Cougar napísal:furt sa musi najst nejaky blbecek co ma sproste reči lebo niekto ma mac.. ja uz neviem to inac pochopit ale asi to je len zavist.. ja uz fakt neviem... furt furt...
Nic ti nezavidim, toto su fakty co tuna pisem, a nevyvratis ich, lebo je to proste tak. To ti povie kazdy.
Cougar napísal:a este k mysi... apple bol prvy ktory zacal pouzivat TU TVOJU MYS... a slavny windows to krasne od nich skopčil...
Prvy ju zacal pouzivat Xerox Alto, nastuduj si historiu PC, aspon sa nestrapnis. MS aj apple to skopcili od neho.
Cougar napísal:a ano viem ze apple ju nevynasiel... ale prvy ju zacal pouzivat... a skadial si nabral tu chujovinu ze nema 2 tlacidka tak to netusim..
aspon ze tak. Apple mysi mali jedno tlacitko odjakziva, az na posledne modely Magic mouse ci jak sa to vola, ta dotykova. Tam uz po 20rokoch dostali rozum, ze mat dve tlacitka je plus pre rychlost prace. Pravy klik na jednotlacitkovej mysi bol nahradzovany dlhym podrzanim tlacitka mysi, co trva 3x dlhsie ako klik druhym tlacitkom. Fakt "vyhoda" :D
Cougar napísal:id do obchodu a vyskusaj si kliknut,vies da sa to nastavit :rolleyes: ale aspon vidno aky si PROFI HATER ... ze netusis naco a preco to 2 tlacidko vlastne pouzivat ani netreba.
bye bye
Obranovat absenciu niecoho tak zakladneho ako druhe tlacitko mysi tym, ze mi to vlastne netreba....dobry pokus, ala Jobs :D
"Nebudete mat hento a tamto v nasich apple vyrobkoch, lebo to vlastne nepotrebujete"...typicke Jobsovo zmyslanie a jeho system tvorby produktov. Velky Jobs navrhne takto a takto je to pre svet najlepsie. Neboj sa, poznam to, mam pekne scitanu historiu applu aj MS. Taketo zmyslanie ma svoje + a - samozrejme. Zrovna minule som sa rehotal na kamosovi, co nedokazal na iphone 4S prave odfotenu fotku cez stock fotak appku rovno poslat cez BT, lebo to proste nevedela....musel stahovat appku zo storu. Na mojom androide sa to da hned a pohodlne. A to je kamos applista, ktory nema len iphone a vyzna sa do ovladania apple produktov. Len tolko k vymozenostiam iphonu a podobnych veci.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Cougar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Po 14. Nov, 2011, 13:50
Bydlisko: Toronto - CA

Re: Nemozem rozbehnut zvukovku Creative X-Fi XtremeGamer

Príspevok od používateľa Cougar »

PM

Návrat na "Hardware všeobecne"