Upgrade z W7 na W8

Všetko o operačných systémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
jktdj7
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Pi 14. Sep, 2012, 15:28

Upgrade z W7 na W8

Príspevok od používateľa jktdj7 »

Dobry den, mam Windows 7(kupovany k PC v septemri) a chcel by som ho ubgrade na Windows 8.. :) Je pravda ze to stoji len 15 E cez docasnaponuka.sk ?? A doporucovali by ste mi to??

Dakuejm za odpovede.. :)
Používateľov profilový obrázok
Xenon
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2295
Dátum registrácie: St 20. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Košice

Re: Ubgrade z W7 na W8

Príspevok od používateľa Xenon »

Ja by som do WIndows 8 nešiel. Irituje ma to ovládanie. Ak máš tablet/dotykovú obrazovku, tak ok. Inak nie. :-)
Spoiler: ukázať
CPU: Intel Pentium Dual-Core E2220 @ 3.2GHz cooled by Noctua NH-U12P MB: ASUS Rampage Formula GRAFIKA: Sapphire ATI Radeon HD3870 512MB GDDR4 + Sapphire ATI Radeon HD3850 512MB GDDR3 in CrossFireX RAM: 8GB DDRAM2 800Mhz Corsair XMS2 4-4-4-12 AUDIO: ASUS Xonar DX -> Ultimate Ears Triple.Fi 10 Pro PSU: Fortron SAGA 450W (peak 500W) LCD: LG L1953TR 19"
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Ubgrade z W7 na W8

Príspevok od používateľa faugusztin »

jktdj7 napísal:Dobry den, mam Windows 7(kupovany k PC v septemri) a chcel by som ho ubgrade na Windows 8.. :) Je pravda ze to stoji len 15 E cez docasnaponuka.sk ?? A doporucovali by ste mi to??

Dakuejm za odpovede.. :)
Ano, stoji to iba 15e ak mas pocitac kupovany v prislusnom obdobi, resp. 30e ak chces upgradovat iny pocitac so starsou verziou Windows.

To, ci sa ti bude pozdavat Windows 8 vies rozhodnut iba ty, podotykam ale, ze podla mojich vedomosti si vzdy budes moct vybrat ci budes pouzivat svoj povodny OS (v tvojom pripade W7) alebo upgrade (W8). Priamo v upgrade mas totiz aj downgrade rights na Windows Vista, resp. 7. Na XP nemas pravo downgrade.
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Ubgrade z W7 na W8

Príspevok od používateľa Snake »

Xenon napísal:Ja by som do WIndows 8 nešiel. Irituje ma to ovládanie. Ak máš tablet/dotykovú obrazovku, tak ok. Inak nie. :-)
Na toto sa nepýtal...





.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8595
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Ubgrade z W7 na W8

Príspevok od používateľa shiro »

ale je to pravda :-)
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7972
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Ubgrade z W7 na W8

Príspevok od používateľa CageJ »

Vobec nie je.

Skor ked je tu ta tema, chcem vediet realne skusenosti ci je mozne prejst z 32bit na 64bit a ako.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Ubgrade z W7 na W8

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nuz, ono je to takto. Upgradovaci program ti stiahne verziu podla toho, z akeho OS upgradujes. Teda ak 32-bit XP, Vista alebo W7, tak sa ti stiahne 32-bit verzia W8. Ak mas 64-bit verziu, tak sa ti stiahne 64-bit Windows 8. Ak chces druhu variantu, tak si bohuzial musis objednat fyzicke media za +15 euro.
Používateľov profilový obrázok
shiro
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 8595
Dátum registrácie: Št 21. Dec, 2006, 02:00
Bydlisko: Banska Bystrica

Re: Ubgrade z W7 na W8

Príspevok od používateľa shiro »

CageJ, nech hovoris hocico, vzdy ostane pravdou ze metro na desktope je cista blbost a nema tam co robit.

Ohladom prechodu z 32bit na 64bit - neda sa to, je potrebna cista instalacia, upgrade z principu nemoze fungovat.
Ryzen 7 3700X | SilentiumPC Fera 3 | Asrock X570M Pro4 | Patriot Viper 4 Blackout 16GB DDR4-3600 CL17 | Gainward RTX4060 Ti Pegasus 8GB | Samsung 970evo Plus 250GB NVMe | Corsair MP510 1TB NVMe | Samsung 980 Pro 2TB NVMe | Corsair RM550x | 32" Samsung ViewFinity S60UA | 3x Noctua NF-S12B redux 1200 PWM
Xiaomi Mi 9 Lite 64GB
Používateľov profilový obrázok
Snake
VIP
VIP
Príspevky: 13677
Dátum registrácie: Ne 23. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava/Galanta

Re: Ubgrade z W7 na W8

Príspevok od používateľa Snake »

shiro napísal:CageJ, nech hovoris hocico, vzdy ostane pravdou ze metro na desktope je cista blbost a nema tam co robit.
Zas ten tvoj bullshit... mne vyhovuje...





.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Ubgrade z W7 na W8

Príspevok od používateľa faugusztin »

shiro napísal:CageJ, nech hovoris hocico, vzdy ostane pravdou ze metro na desktope je cista blbost a nema tam co robit.
O tom by sa dalo hodne polemizovat. Z technickeho hladiska napriklad Start obrazovka ako nahrada Start menu je velmi dobra volba. Mne skor vadia drobnosti typu duplikatne IE (desktopove aj mobilne), rovnako je aj Chrome (desktopove aj mobilne), vyzadovanie korektneho SSL certifikatu Mail aplikaciou (ano, viem, mame mat korektny, len kto to zaplati :laugh:), nezobrazovanie hodin v Metro rezime (musis si otvorit Charms aby si videl hodiny) atd.

Samo o sebe ale Metro nie je ziadny problem, a ak sa naozaj posnazis tak do hodiny uz s tym robis o rad efektivnejsie nez kedykolvek s tym limitovanym starym Start menu. V start menu sa ti zobrazi kolko, mozno 20 poloziek ? Rovnako mne na 2560x1440 displeji. Vo Windows 8 mi tych aplikacii vypluje okolo 70 ci mozno aj viac (nemam prave pristup k W8 pocitacu z technickych dovodov).
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7972
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Ubgrade z W7 na W8

Príspevok od používateľa CageJ »

shiro napísal:CageJ, nech hovoris hocico, vzdy ostane pravdou ze metro na desktope je cista blbost a nema tam co robit.

Ohladom prechodu z 32bit na 64bit - neda sa to, je potrebna cista instalacia, upgrade z principu nemoze fungovat.
Ano,
ale nepochopil si..
FPP nie je v predaji a skor ako v marci nebude ! Ak vobec..

Preto sa pytam ci staci 29.99€+14.99€ za DVD. Upgrade sa bude robit z XP 32bit. Chcem logicky mat W8 64bit. Podla toho co som sa dozvedel ide o cistu instalaciu. Mne nejde o 15€ ale o to ci to pojde :). Pretoze v alze stoji WIN 86€, cize standardna pofebruarova cennikova cena !
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Ubgrade z W7 na W8

Príspevok od používateľa faugusztin »

CageJ napísal:FPP nie je v predaji a skor ako v marci nebude ! Ak vobec..

Preto sa pytam ci staci 29.99€+14.99€ za DVD. Upgrade sa bude robit z XP 32bit. Chcem logicky mat W8 64bit. Podla toho co som sa dozvedel ide o cistu instalaciu. Mne nejde o 15€ ale o to ci to pojde :). Pretoze v alze stoji WIN 86€, cize standardna pofebruarova cennikova cena !
FPP nebude vobec.

Windows 8 existuje v nasledovnych verziach :

Upgrade z Windows XP/Vista/7 na Windows 8 Pro za 29.99 euro - v tomto pripade si zachovas bitovu verziu povodnych Windows. Za 14.99e navyse dostanes DVD media s oboma bitovymi verziami.
Upgrade z Windows XP/Vista/7 na Windows 8 Pro za 29.99 euro-15 euro - v pripade, ak si kupil novy pocitac v obdobi, ked si dostal k tomu kupon ci ako sa to riesilo - takto dostanes tie 15 eurove Windows, znova v identickej bitovej verzii. Za 14.99e navyse mozes mat DVD media s oboma bitovymi verziami.
Upgrade z Windows XP/Vista/7 na Windows 8 Pro za cca 60 euro v obchode - krabicova verzia, obsahuje obe bitove verzie. Ide o to iste ako vyssie, ale krabica a priamo zakupitelne v obchode, nemusite na nic cakat.
Windows 8 OEM za cca 95 euro v obchode, resp. Windows 8 Pro OEM za cca 130 euro v obchode - oficialne OEM verzia, ale ak sa bavime o pouzivatelovi, ktory nie je vyrobcom pocitacov, tak na neho sa neaplikuje OEM licencia, ale tzv. System Builder Product - Personal Use License - http://personaluselicense.windows.com/e ... fault.aspx . Co je podstatne je to, ze tato Personal Use licencia robi z OEM produktu v podstate retail (FPP) produkt - licencia je prenositelna na iny hardware, je prenositelna na ineho pouzivatela, je ho mozne pouzivat vo virtualizacnych produktoch atd. V skratke, OEM = FPP pre domaceho pouzivatela.

Samozrejme okrem toho existuju rozne ine licencne verzie (MSDN, Technet, Action Pack atd), ale ak sa bavime o zakupeni Windows v obchode, tak budu iba vyssie uvedene varianty.
CageJ
Redaktor
Redaktor
Príspevky: 7972
Dátum registrácie: Ne 02. Jan, 2011, 01:43
Bydlisko: Presov

Re: Ubgrade z W7 na W8

Príspevok od používateľa CageJ »

Diki,
konecne niekto kto tomu rozumie :)..

Takze..
mam system builder pack = oznacovany ako legalizator alebo tiez otvoreny OEM, je mozne ho preniest, ak viem spravne, teda ja som ho zo stareho PC preniesol na novy.. product ID ma formu : XXXXX-XXX-XXXX-XXXXX, nie XXXX-OEM-XXXX-XXXX, t.j. ciselnu..
Je mozny upgrade?

Podla stranok MS nie je ?!

Is the Windows Upgrade Offer available to System Builder Product (COEM)?
Yes, the offer is available to new OEM licensed Windows 7 PCs with Windows 7 Home Basic or higher. This includes PCs which are preinstalled with System Builder (COEM) versions.
(Je ponuka Windows Upgrade Offer dostupná pre produkty zostavovateľov systémov (COEM)?
Áno, ponuka je dostupná pre nové počítače so systémom Windows 7 Home Basic alebo lepším s licenciou OEM. Patria sem aj počítače, v ktorých sú vopred nainštalované verzie pre zostavovateľov systémov (COEM).)

Je system builder pack iny ? Ci to mam jednoducho chapat, ze upgrade je mozny ale nie zlavneny offer za 14.99€ co je logicky pre vekovu zastaralost OS.


Potom mam aj novy notebook, cca mesiac dozadu, t.j. moznu zlavu za 14.99€.

Cize riesenie:
Pouzijem kod na zlavnu a objednam s DVD = 14.99+14.99€ na notebook a zaroven kupim na PC uz iba za 29.99€ ?
Resp. na notebook bez DVD a na PC s DVD.

EDIT: Este ma zaujima tato vec...
Mam W7 64bit v notebooku, vsade pise, ze je nutne/potrebne urobit bitovu zalohu W7cky? Ako ?
Nestaci recovery na skrytej particii disku ?
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: Ubgrade z W7 na W8

Príspevok od používateľa faugusztin »

Skusim to este raz vysvetlit :).


Pre 15 euro digitalny upgrade na Windows 8 Pro potrebujes PC, ktore ma Windows 7 a bolo zakupene ako nove po 2. júni 2012. Digitalny upgrade obsahuje iba tu verziu, ktoru mas na upgradovanom PC (32->32-bit, 64->64-bit). Ak chces druhu verziu, musis si doplatit media za 15e (checkbox pri plateni).
Pre 30 euro digitalny upgrade na Windows 8 Pro potrebujes PC, ktore ma Windows XP, Vista alebo 7. Digitalny upgrade obsahuje iba tu verziu, ktoru mas na upgradovanom PC (32->32-bit, 64->64-bit). Ak chces druhu verziu, musis si doplatit media za 15e (checkbox pri plateni).
Pre 60 euro krabicovy upgrade na Windows 8 Pro potrebujes PC, ktore ma Windows XP, Vista alebo 7. Krabica obsahuje 32 aj 64-bit verziu.
Pre 95 euro OEM verziu Windows 8 potrebujes PC. OEM verzia predavana samostatne je pre beznych userov licencovana licencou Personal Use licence, ktora obsahom zodpoveda retail licencii z predchadzajucich vezii.
Pre 130 euro OEM verziu Windows 8 Pro potrebujes PC. OEM verzia predavana samostatne je pre beznych userov licencovana licencou Personal Use licence, ktora obsahom zodpoveda retail licencii z predchadzajucich vezii.

Upgrade media su samozrejme zamenitelne, ja som stahoval media iba raz a upgradol 2 rozne PC pomocou 2 klucov zakupenych samostatne.

Teda notebook upgradnes za 14.99e za zvyhodneny upgrade, 14.99 za extra media. Ak mas na desktope Windows XP/Vista/7, tak si mozes zakupit nan upgrade za spominanych 29.99e, a samozrejme mozes pre ne pouzit aj media ktore si dostal zo zvyhodneneho upgrade.

PS: Ak mas 32-bit OS na notebooku a 64-bit OS na desktope, tak si media objednavat nemusis - ako pisem su media su zamenitelne, takze si 32-bit media stiahnes pri objednavke na notebooku, 64-bit na desktope a potom kludne mozes nainstalovat W8 64-bit s klucom co si dostal pre notebook, ale s mediami z PC.
Mam W7 64bit v notebooku, vsade pise, ze je nutne/potrebne urobit bitovu zalohu W7cky? Ako ?
Nestaci recovery na skrytej particii disku ?
Sprav si kludne image disku cez nejaky program, napriklad Macrium Reflect ci iny free klonovaci program. Ak ale mas recovery DVD pre Windows 7 pre notebook, tak to nema zmysel - na Windows 7 sa budes moct vratit cez tie media, no a subory sa ti zazalohuju do Windows.OLD po instalacii Windows 8.
jktdj7
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 27
Dátum registrácie: Pi 14. Sep, 2012, 15:28

Re: Ubgrade z W7 na W8

Príspevok od používateľa jktdj7 »

Prave som sa docital ze ten ubgrade za 15 E je mozny len ak mas pred kupou uz naistalovany windows 7.. Kedze ja som ho kupil ked som mal PC uz doma tak ma to bude stat 30 E.. A neviem ci do toho tam ist alebo nie.. Pocul som ze W8 zvysuje vykon(nezanedbatelne).. Je to pravda?? :)

Návrat na "Operačné Systémy"