Informácia ohľadne Ram-iek

Sekcia o pamätiach a pamäťových moduloch (DDR SDRAM, RDRAM, ...)
sneakers17
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Št 01. Nov, 2012, 20:37

Informácia ohľadne Ram-iek

Príspevok od používateľa sneakers17 »

Dobrý deň,

pri prehľadávaní starej dosky sa mi našiel ukáz nevídaný.Našiel som na nej ešte pricapnuté 2 ramky.Jedná sa o Ramky značky Kingston čo som vysledoval jedná sa o 2x 4gb = 8gb pamäte.No problém je v tom , že neviem vyčítať typ Ramiek.Našiel som tam nejaké takéto číslo KVR1333D3N9/4G sú mi momentálne k ničomu tak ich chcem predať .No nechcem ich predať od brucho a rád by som vedel čo predávam aby som nebol za blba pri novom majiteľovi.Na bazoši pozerám a všade vidím tie čísla lenže končiace na /1G a ja tam mám/4G tak neviem o aký typ sa jedná.Preto som zavítal sem a poprosil o radu.

Z pozdravom Tomáš.
Používateľov profilový obrázok
Kyselinka
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7256
Dátum registrácie: St 02. Feb, 2011, 12:33
Bydlisko: SC

Re: Informácia ohľadne Ram-iek

Príspevok od používateľa Kyselinka »

Aj google obcas pomoze: http://www.valueram.com/datasheets/KVR1333D3N9_4G.pdf ;)
4G znamena kapacitu pamati.
sneakers17
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Št 01. Nov, 2012, 20:37

Re: Informácia ohľadne Ram-iek

Príspevok od používateľa sneakers17 »

Neboj sa uja googla som použil ale zarazilo ma to čo píšem v druhom odstavci.

Správne som z toho textu vyrozumel, že sa jedná o DDR3 pamäť ? Kedže som skočil pred chvíľou vedľa do baráku k jednému pánovi čo robí opravy v ITske a hovoril, že sa jedná o DDR2 pamäť.Ako to teda je.Poprípade cenová relácia v ktorej sa pohybujú aby som to rovno predal.
Používateľov profilový obrázok
wOne
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 2548
Dátum registrácie: Št 11. Mar, 2010, 21:55
Bydlisko: Nitra

Re: Informácia ohľadne Ram-iek

Príspevok od používateľa wOne »

dalsi dôkaz ze v tej firme robia "profesionáli" :-D
Kyselinka napísal:Aj google obcas pomoze: http://www.valueram.com/datasheets/KVR1333D3N9_4G.pdf ;)
4G znamena kapacitu pamati.

tu to vsetko pekne mas :) ddr3 1333mhz, cena za kus zhruba 10€-15€
RGB
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Informácia ohľadne Ram-iek

Príspevok od používateľa AmOK »

Heh, 1333MHz DDR2 a este k tomu znacka Kingston. Dlho som sa tak schuti nezasmial..
Ale zas, keby to boli DDR2 s takymi taktami a dali by to aj realne, tak by to malo solidnu cenu momentalne, do nejakej oldies, vypeckovanej zostavy, na benchmarky minimalne. :-D
Jedneho casu som mal DDR2 OCZ 1066 @ 1200MHz 5-5-18 1T a co sa tyka priepustnosti, latencii, tak nastupujuce, pomale DDR3 sa nechytali ani nahodou.
Teraz uz maju kvalitne DDR3 ine takty, casovnie aj cpu ine radice, ale vtedy to bola parada. Zial len 2x 1GB preto som to musel predat. Dalsi podobny par som nedokazal uz zohnat a asi by to ani v kombinacii 4 x 1GB na takych taktoch nefachcilo. :-(
sneakers17
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Št 01. Nov, 2012, 20:37

Re: Informácia ohľadne Ram-iek

Príspevok od používateľa sneakers17 »

Díky teda.Tak ju ich dám na bazoš po 15€ kus a uvidíme či sa niekto chytí :D
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Informácia ohľadne Ram-iek

Príspevok od používateľa AmOK »

Silne pochybujem ze to za tu cenu predas bez zaruky, ale prajem vela stastia. ;)
Cena novych: http://pamate.heureka.sk/kingston-ddr3- ... 33d3n9-4g/
sneakers17
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Št 01. Nov, 2012, 20:37

Re: Informácia ohľadne Ram-iek

Príspevok od používateľa sneakers17 »

Tak uvidíme.Dám tomu 2 dni potom to znížim na 20€ za obe vybavené :D Za pokus nič nedám.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Informácia ohľadne Ram-iek

Príspevok od používateľa felipe25 »

A aka je to ta stara doska, v ktorej boli nove DDR3jkove pamate, a nie hocijakej kapacity? dve 4kove ramky nema kazdy v PC:) Taka stara az nemoze byt.
Odisla? Lebo ak ano, tak Ti odporucam vyskusa aj ramky, aby si mal istotu ze predavas funkcne :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
sneakers17
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 26
Dátum registrácie: Št 01. Nov, 2012, 20:37

Re: Informácia ohľadne Ram-iek

Príspevok od používateľa sneakers17 »

Boli osadené na tejto doske. http://www.alza.sk/msi-g41m-p25-d168347.htm . A problém v tej doske bol iba , že mala dolémané nejaké tie valčeky na nej.Nie priamo dolámané ale vykrivené úplne z osi a potom tam to robilo skrat a vypínal sa PC samovoľne.Príde mi do konca týždňa už ja stolný PC tak ich otestujem.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Informácia ohľadne Ram-iek

Príspevok od používateľa felipe25 »

No a taky skrat mohol odpalit prave RAMky.

Otestovat ich mozes tu, napalis tento obraz na CD, a nabootujes PC, nechas to pustene aspon 2-3hodky

http://www.memtest86.com/download.html

http://www.memtest86.com/memtest86-4.0a.iso.zip
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro

Návrat na "Pamäte RAM"