Normálny počet otáčok ventilátora

Všetko o chladení procesorov, grafických kariet, pasí­vne chladenie, ventilátory...
taurian13

Normálny počet otáčok ventilátora

Príspevok od používateľa taurian13 »

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať (keďže na IT som idiot) aká veľkosť RPM je normálna a nemal by som si z toho robiť hlavu ale zvyknúť si na to??

Moja zostava:
Zakladná doska: MSI H61M-P21 (B3)
Procesor: CPU INTEL Core i5-2400 BOX (4x3.1 GHz, LGA 1155, VGA)
Procesorový chladič: ------------------- (Je tam, ale od Intelu)
Operačná pamäť: 8 GB DDR3-1333MHz CL9 kit 2x4GB
Grafická karta: GIGABYTE HD6670 1GB (128) aktiv D H Ds D3 OC
Zdroj: EVOLVE Pulse 450W ATX 2.2, 12cmFAN

Bez toho aby som niečo robil (len som nainštaloval speedfan) píše mi pri fan1 : 2116 RPM (zdá sa mi že maximum mám na 2500 a minimum na 1158) teploty - core1,2 - sa mi držia na 35-37°C pri bežnom používaní.

Je tých 2116 veľa? Mam si to manuálne znižovať otáčky a dúfať, že sa počítač neuvarí? Ak je to veľa prečo mi to automatika dáva do takých veľkých otáčok (prečo nie rovno najvyššie) ??
Používateľov profilový obrázok
Martin_RAZER_SVK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 888
Dátum registrácie: Po 06. Aug, 2012, 20:24
Bydlisko: Lazy pod Makytou

Re: Normálny počet otáčok ventilátora

Príspevok od používateľa Martin_RAZER_SVK »

Zbytočne vysoké otáčky ;) máš nízku teplotu ale vysokú hlučnosť. Maximálna teplota cpu je niekde na 75-80°C takže chod do BIOS-u a tam pohľadaj nastavenie CPU Fan malo by to byť v kolónke H/W monitor alebo niečo podobne a tam uber tomu vetráku. Keďže sa jedna o lacnejšiu dosku tak tam bude asi len možnosť prepnutia na Turbo/Normal/Silence daj to silence ;)
CPU i5 4670k 4.2GHz,MB MSI Z87 MPOWER, RAM2x4GB KINGSTON HyperX Performance 2400Mhz Cl11 ,GPU Asus EHD5870+EK FC5870,D5 + Alphacool TOP, EK Supreme HF, 2x480 Alphacool Nexxxos UT60/XT45, case CM HAF X,PSU Seasonic x-650
taurian13

Re: Normálny počet otáčok ventilátora

Príspevok od používateľa taurian13 »

Čiže nasledujú otázky ( :D ):
1. Do BIOS-u sa dostanem len, vo fáze reštartu (spúšťanie) počítača? Inak to nejde?
2. Tím že dám silence vetrák pôjde pomalšie pri normálnom chode ale neupečie sa mi PC počas napr. hrania.... (Alebo čo to znamená tie nastavenia?)
3. To, že mám také vysoké otáčky, spôsobilo prvotné nastavenie v obchode?

Vopred ďakujem za odpoveď (myslím, že veľa ľudí po prečítaní dala facepalm - no .... už som si zvykol :laugh: ).
Používateľov profilový obrázok
Martin_RAZER_SVK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 888
Dátum registrácie: Po 06. Aug, 2012, 20:24
Bydlisko: Lazy pod Makytou

Re: Normálny počet otáčok ventilátora

Príspevok od používateľa Martin_RAZER_SVK »

1.áno do biosu sa dostaneš pri zapínanie PC tym že budeš stláčať bud DEL alebo F2 každý výrobca ma niečo ine :red:
2.Bude si v zátaži automaticky pridávať na otč. tak aby teplota neprekročila určitú hranicu
3.Je to možne bud tam pridali alebo to nechali na základných, ktoré sú dosť vysoké
CPU i5 4670k 4.2GHz,MB MSI Z87 MPOWER, RAM2x4GB KINGSTON HyperX Performance 2400Mhz Cl11 ,GPU Asus EHD5870+EK FC5870,D5 + Alphacool TOP, EK Supreme HF, 2x480 Alphacool Nexxxos UT60/XT45, case CM HAF X,PSU Seasonic x-650

Návrat na "Chladiče a všetky druhy chladenia"