e-kniha PDF -> MOBI - chaotické riadkovanie

Všetko o programoch, problémoch...
POZOR: žiadny WAREZ
Používateľov profilový obrázok
tomas2893
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1014
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

e-kniha PDF -> MOBI - chaotické riadkovanie

Príspevok od používateľa tomas2893 »

Zdravim chlapi,

ja hlúpy som si na martinuse kúpil e-knihu, ktorá sa predáva iba vo formáte PDF (Adobe DRM), pričom som si neuvedomil, že moja čítačka (Kindle Paperwhite) takýto formát nepodporuje. Keď som to chcel konvertovať na iný, musel som obísť ochranu, samozrejme len pre vlastné potreby a po konverzii na MOBI, či iný formát sa mi úplne chaoticky zmení riadkovanie. Nedá sa to čítať. po odstránení DRM mi to už samozrejme čítačka prečítať vie ako PDF, ale zasa je tam o ničom formátovanie - neprispôsobené display-u. Neviete ako formátovanie prispôsobiť display-u? Ďakujem za odpovede.
SONY Vaio T13 + PLEXTOR M5Pro 128GB
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: e-kniha PDF -> MOBI - chaotické riadkovanie

Príspevok od používateľa faugusztin »

Bohuzial, PDF nie je ebook format, a na text (co je EPUB aj MOBI) sa prevadza len obtiazne. Predpokladam ze pre konverziu si pouzil Calibre - ak to nezvladne Calibre, tak asi ani nic ine.
Používateľov profilový obrázok
tomas2893
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1014
Dátum registrácie: Ne 23. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Nitra

Re: e-kniha PDF -> MOBI - chaotické riadkovanie

Príspevok od používateľa tomas2893 »

Nakoniec som na to prišiel, aspoň čiastočne. Použil som program Mobipocket, do ktorého som knihu načítal, automaticky sa odstránilo číslovanie strán a zrušili sa medzery medzi stranami, respektíve text sa stal súvislým. Tento program mi taktiež vytvoril .html verziu knihy, ktorú som si potom otvoril vo wordpade a poodstraňoval som zbytočné medzery v riadkovaní (vždy v citáciách sa zbytočne vynechal riadok nad aj pod vetou), uložil som, v calibre prekonvertoval na MOBI a už je to tak, ako by to mali predávať. Zabil som tým pol dňa a už v živote si Adobe DRM knihu nekúpim.
SONY Vaio T13 + PLEXTOR M5Pro 128GB

Návrat na "Programy a problémy s nimi"