Prehrievanie ??

Všetko o notebookoch, PDA, tablet PC ich problémoch...
pistalakatoshovsky
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 53
Dátum registrácie: St 28. Nov, 2012, 16:14

Prehrievanie ??

Príspevok od používateľa pistalakatoshovsky »

dobrý deň mam NTB Toshiba satelite l650D-11D
ma to CPU:AMD turion II520(dual core-2,3ghz_
VGA:Ati HD 5650
A pri hrani Sniper Elite sa my stava že len uroby asi pol sekundove PIP a na vrdo sa vipne
po skumani som zistil že teploty po pol hodine hrania su najvišie teploty: CPU: okolo 104 C
GPU: koliše okolo 98 C
HDD:42 C
Podla mna su dost vysoke teploty moze to spôsobovat vypinanie??? (aš na to hdd tie ma podla mna teploty OK)

PS. nekedy sa to stane aj ked hram Mafiu 2
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Prehrievanie ??

Príspevok od používateľa STENLY »

áno, sú to brutálne vysoké teploty :OO=
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
pistalakatoshovsky
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 53
Dátum registrácie: St 28. Nov, 2012, 16:14

Re: Prehrievanie ??

Príspevok od používateľa pistalakatoshovsky »

len ma nenapada že čo s tim mam robiť NTB bol položeny na drevenom stoliku a chladeniu neč neprekažalo

EDIT ale aj v idle ma CPU:65 a GPU:61
Používateľov profilový obrázok
STENLY
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 10908
Dátum registrácie: So 20. Dec, 2008, 13:44
Bydlisko: RK (34)

Re: Prehrievanie ??

Príspevok od používateľa STENLY »

ventilátor sa točí?
MB: ASUS ROG STRIX Z490-G GAMING (WI-FI) CPU: INTEL Core-i5 10600KF @ 4,1GHz, Boost 4.8GHz RAM: CRUCIAL Ballistix Black 2x8GB 3600MHz CL16
GPU: GIGABYTE GTX 1650 SSD: SAMSUNG 970 EVO 1TB HDD: WD Red 3TB PSU: CORSAIR AX750 CASE: CORSAIR Obsidian 350D W LCD: Dell U2412M 24''
Repro: Logitech Z2300 + Magnat Monitor Supreme 102
pistalakatoshovsky
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 53
Dátum registrácie: St 28. Nov, 2012, 16:14

Re: Prehrievanie ??

Príspevok od používateľa pistalakatoshovsky »

jj toči sa presne otačky nwm zistiť žiadny soft ten FAN nenajde
ale cez toshiba PC healt monitor som zistil že sa toči na 90% tak pol minutu pred vypnutim na 100%

EDIT našiel som na nete že ten cpu zvladne 105 C
ale na VGA sa mi to zda samovražena teplota
EDIT 2:ale ten ntb ma uš 2roky ale teploty CPU si teploty stale držal do 100 C a vga do 90 C

EDIT 3:rozoberať by som ho nerad lebo normalne PC poskladam ale kaby ma rodičia videli rozoberať tento NTB ta ma rodičia...

EDIT 4:OMFG uš to roby aj na Call of duty 5,aj na Far Cry 2, chtro poradte PLS bo ho prevetram padom z 9poschodia
:D
Používateľov profilový obrázok
scpeter1
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1352
Dátum registrácie: Ne 13. Aug, 2006, 02:00
Bydlisko: Trnava,Lincianska

Re: Prehrievanie ??

Príspevok od používateľa scpeter1 »

rozobrat,vyfukat....nic ine neostava...popripade este prepastovat
Lenovo IdeaPad y560,120GB Samsung 840 SSD,VU+Uno 4K SE,Samsung Galaxy Note 4,root,UPC Fiber Power 130/10
pistalakatoshovsky
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 53
Dátum registrácie: St 28. Nov, 2012, 16:14

Re: Prehrievanie ??

Príspevok od používateľa pistalakatoshovsky »

OMG notbooky rozoveram veľmy nerad všetko je tam natlačene a treba ho pol hodiny rozoberať potom a poskladať(najzložitejšia časť) :D
Používateľov profilový obrázok
Famous
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1490
Dátum registrácie: Ut 14. Sep, 2010, 20:24
Bydlisko: HC

Re: Prehrievanie ??

Príspevok od používateľa Famous »

Podtaktovanie CPU by ti znizilo vykon, ale takych par stupnov by islo dole. Dalej mozes skusit podlozit notebook nejakou blbostou na rohoch(pomozu aj stuple z flase), tym padom sa dvihne a ventilator moze lepsie nasavat (nie vzdy to pomoze, zalezi od navrhnuteho chladenia). Ale najlepsie bude prepastovat, prefukat. Inak to nevidim. Ja ked mam na GPU v notebooku viac ako 80 stupnov tak to uz mi pride dost a ty skoro stofku!, o CPU ani nehovorim, ten ma u mna v burne 90 a uz pocujem jak krici, ze sa mu to nepaci. Ten tvoj musi byt doost nadseny, co s nim stvaras.
CPU: R9-5900X Cooler: Kraken X62 MB: x570 TUF PRO (Wi-Fi) GPU: RTX 3080 Ti Suprim X
RAM: GSkill 64GB 3600CL16 SSD OS: Corsair MP600 PRO XT 2TB
SSD: Micron 7400 PRO 3840BG, PNY CS3040 2TB, Kingston KC600 1TB PSU: Corsair HX1000 CASE: Fractal Torrent
insomniac
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1092
Dátum registrácie: Ne 17. Júl, 2011, 22:45
Bydlisko: Košice

Re: Prehrievanie ??

Príspevok od používateľa insomniac »

buď ho rozoberieš a dáš do poriadku, alebo oňho prídeš. vyber si sám, či sa ti ho (ne)chce rozoberať, alebo kupovať druhý

jednoznačne kompletne vyčistiť chladenie a drbnúť tam novú pastu. Arctic MX-2 alebo MX-4. nečudoval by som sa, keby
po tomto kroku klesli teploty aj o 15-20 °C. žiaden neherný notebook nie je stavaný na hry, preto chladenie často nie je
adekvátne a často hraničí s kritickými hodnotami, presne ako v tvojom prípade. čiže okrem vyčistenia a prepastovania
odpočúram zakúpiť si nejakú chladiaci podložku. zlepší sa chladenie notebooku, znížia sa teploty a teda predĺži životnosť

inak nechápem, prečo sa pri prehriatí ten NB vypne. to nie je najrozumnejší ochranný krok, keďže sa vypne aj ventilátor
a komponenty naďalej zostávajú horúce. nepoviem, keby ti zhodil systém a aspoň na minútu ti dal čiernu obrazovku a fan
by sa roztočil na 100%. lebo toto ako to máš to je asi ako keď rúbem 160 km/h s turbodieslom pri 3 500 RPM na diaľnici,
potom zrazu zazstavím na kraji a vypnem motor a nechám tak. ešte párkrát to zopakujem a je po turbe :(
Používateľov profilový obrázok
lacika
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 4278
Dátum registrácie: Pi 11. Jan, 2008, 14:00
Bydlisko: KE

Re: Prehrievanie ??

Príspevok od používateľa lacika »

az 1na krytka a 3-4 srubky na ventilatore.. to je cele co ti treba.. isto ho uz mas zaneseny..
pistalakatoshovsky
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 53
Dátum registrácie: St 28. Nov, 2012, 16:14

Re: Prehrievanie ??

Príspevok od používateľa pistalakatoshovsky »

v rozoberani neje problem aj dajaku teplovodivu pastu by som určite z šuflika vyhrabal
problem je to že je ešte rok v zaruke nepoškodi sa tam dajaka blomba
lebo vetšina NTB ma blombu len napriklad na HDD a aby sa nedal vymeniť toshibu som ešte rozobratu nemal

EDIT:nejde ho ani podvoltovat ani podtaktovat jednoducho tam je (ako ich ja volam) ,,BLBU vzdorny bios"" :D :kde si viete nastaviť:čas,datum,s kade ma bootovať,a uložiť to
Používateľov profilový obrázok
TroubleMaker
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1514
Dátum registrácie: So 03. Feb, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Prehrievanie ??

Príspevok od používateľa TroubleMaker »

Keď máš stroj v záruke, prečo pre boha nedáš ntb do servisu spolu s vytlačenými podkladmi (screen RealTemp, OCCT, in game...)? Toshiby servisuje v SR SWISS servis v BA.
CENTER
Spoiler: ukázať
CASE Thermaltake Level10 PSU Enermax Revolution 1250W
CPU Intel i7 6700@4.65GHz +Corsair H45 2xNB PK1 MB ASUS HERO VIII RAM 32G Corsair Vengeance CL15 @3,2GHz SSD Samsung M.2 1T HDD 4xWD RED 4T GPU R9 280X CF IPS 2x HP ENVY 32 OTHER T-Balancer, ASUS OC Station
KB+M Microsoft Sidewinder X6 + X8 + Roccat Sota
Používateľov profilový obrázok
Mirdis
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 2017
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Stará Ľubovňa/Prešov

Re: Prehrievanie ??

Príspevok od používateľa Mirdis »

Keby som mal kazdy notebook rozoberat a nanasat novu pastu co som mal doma, tak asi nikdy neskoncim. Zober komresor a prefukni ho na tom mieste, kde vyfukuje teply vzduch, pripadne ked ma nasavanie z nejakej strany, tak aj tam. Robim to uz par rokov a vzdy teploty klesli bez toho aby som ho cely rozobral. V tvojom pripade, kedze je este v zaruke bude tato volba asi najlepsia.
NTB1:MacBook Pro (13-inch, 2014, 2,5 GHz Dual-Core Intel Core i5, 8 GB RAM)
NTB2:MacBook Pro (13-inch, 2018, 2,7 GHz Quad-Core Intel Core i7,16 GB RAM)
NTB3:MacBook Pro (13-inch, 2020, Apple M1,16 GB RAM)
pistalakatoshovsky
Nový používateľ
Nový používateľ
Príspevky: 53
Dátum registrácie: St 28. Nov, 2012, 16:14

Re: Prehrievanie ??

Príspevok od používateľa pistalakatoshovsky »

kompresor nemam ale docasne som ho prefukol vysavacom ale budem musiet ho prefuknut kopresorom
Používateľov profilový obrázok
Mirdis
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 2017
Dátum registrácie: Ut 04. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Stará Ľubovňa/Prešov

Re: Prehrievanie ??

Príspevok od používateľa Mirdis »

Ak mas taky vysavac, kde sa da prehodit hadica a tym padom je ako komresor, tak ano, ale pokial je to klasicky vysavac, tak tym si nepomozes.
NTB1:MacBook Pro (13-inch, 2014, 2,5 GHz Dual-Core Intel Core i5, 8 GB RAM)
NTB2:MacBook Pro (13-inch, 2018, 2,7 GHz Quad-Core Intel Core i7,16 GB RAM)
NTB3:MacBook Pro (13-inch, 2020, Apple M1,16 GB RAM)

Návrat na "Mobilné PC"