Problem s prenosnym HDD - nechce skopirovat fotky

Všetko o pevných diskoch, solid-state diskoch, optických mechanikách, USB diskoch...
Používateľov profilový obrázok
Cougar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Po 14. Nov, 2011, 13:50
Bydlisko: Toronto - CA

Problem s prenosnym HDD - nechce skopirovat fotky

Príspevok od používateľa Cougar »

Zdravim.... uz pisem treti krat ohladom HDD .. to uz snad nieje mozne nic ine sa mi neserie len tie disky....

Dnes som priatelke isiel reinstalovat win... vsetky fotky som skopiroval na svoj prenosny disk, win som preinstaloval, fotky som dal kopirovat naspet no problem nastal pri troch zlozkach.... vsetky fotky asi 10 000 skopirovalo pekne, ale zvysnych 2700 ( AKURAT TYCH NAJHLAVNEJSICH) proste skopirovat nejde. ked to dam kopirovat tak to zmrzne, ked to otvorim tak to zmrzne....

poradte co s tym lebo prisam bohu ja rozdupem ten disk ....

//pootvaral som zlozky v ktorych su fotky ktore nejdu a dal som kopirovat proste nejaku zlozku .. a zacalo to kopirovat, prislo to ku urcitej fotke a zaseklo sa to. vyhodilo chybu, dal som vynechat, a dokopirovalo to dalej... cize 4 gb fotiek uz mam... uz len dalsich 7 GB (pri inych zlozkach mi ale uz ani len nevyhodi tu chybu zeby som to preskocil) proste ono mi to tak pripada ako keby boli nejake subory poskodene... neviem jak sa to ako mohlo stat no ale ok.. neexistuje nieco co tie poskodene subory nejak opravi alebo ich aspon vyhlada ze viem ktore fotky mozem a ktore nemozem skopirovat aby to nezmrzlo ?
Používateľov profilový obrázok
643
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1210
Dátum registrácie: Št 15. Nov, 2007, 08:00
Bydlisko: Bratislava - Dubravka

Re: Problem s prenosnym HDD - nechce skopirovat fotky

Príspevok od používateľa 643 »

nuz prvu chybu si spravil, ked jej neriesis rozdelenie disku na C: /system/ a D: /data/ ... znamy takto prisiel o vsetky data, kedze vsetko prekopiroval na USB disk, spravil format, install, atd... atd... a potom mu padol ten usb disk na zem a sup vsetky data v .... a 900e chceli za recovery :)
Co sa tyka ale toho tvojho problemu, ehm... ak to je naozaj corruptnute, tak s tym vela nespravis, supni na ine pc, ale to si asi skusal, alebo file by file skusat v roznych casoch, takto som sestre vytiahol vsetko, aj ked to trvalo cca 3-4 dni
A ten tvoj usb disk je co sa tyka smartu OK?
Používateľov profilový obrázok
Cougar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Po 14. Nov, 2011, 13:50
Bydlisko: Toronto - CA

Re: Problem s prenosnym HDD - nechce skopirovat fotky

Príspevok od používateľa Cougar »

hm. po prve. co ma s tymto problemom rozdelenie disku v jej pocitaci na C a D ? (btw rozdelil som to na C a D ... )

ale k veci....
skusal som to na troch počitačoch a stale to iste. teraz sa s tym bavkam na mojom PC a je to proste tak ze niektore fotky sa Z NEVIEM AKEHO DOVODU proste dodrbkali...
napr IMG3450 az IMG 3470 ide, ale IMG3471 uz nejde a vsetko zmrzne. tym padom musim vytiahnut disk z USB aby to odmrzlo. a ked to mam robit pri kazdej fotke ktora nepojde, tak ten disk asi šlak trafi načisto.

nieje nejaky program ktory zisti aspon ktore fotky su zle, popripade ich nejak opravi ? jedna sa mi o tie najdolezitejsie fotky a nieje ich malo.... 10 000 fotiek kde su kraviny, tak to v pohodicke, ale hlavne fotky su v PRDELI.... maria aby to pobila :E

// skusal som HD tune...

Obrázok

čo s tym ? :-(
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Problem s prenosnym HDD - nechce skopirovat fotky

Príspevok od používateľa felipe25 »

vyskusal si program HDD Regenerator?
Nechaj prejst disk, on nejako ozivi sektory, mne to na jednom disku pomohlo, sice nevyliecilo ho na 100% ale na 97% urcite.
Nechas prejst HDD Regenerator, das Scan a repair all. Ak nepomoze, kontaktuj firmu na zachranu dat a daj si cenovu kalkulaciu zachrany dat.
A problem urcite nieje v C a D :D To si myslim ze tu kazdy z nas vie robit... ale v nezalohovani, co robim aj ja - nezalohujem, ale uz som si kupil externy disk a vsetky dolezite fotky mam 2x na dvoch diskoch... :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Problem s prenosnym HDD - nechce skopirovat fotky

Príspevok od používateľa AmOK »

V prvom rade by si si mal spravit bitovu kopiu toho disku, klon, ked ti na tych fotkach velmi zalezi a hrat sa s nou a nie s tym posahanym diskom. Recovery programov je spusta, ja pouzivam stare vykopavky, tak ich sem ani pisat nejdem, lebo ma nejaky odbornik vysmeje. Klonovacie programy detto. Google. ;)
Ten disk by si mal vybrat z boxu a pripojit ho normalne cez Sata. Win to lahsie aj rychlejsie rozdycha. To je moj nazor, cim menej radicov je v ceste, tym lepsie. To iste plati o OS, idealne je robit Dose. Minimalne tu kopiu. Recovery kludne aj v OS z toho zdraveho disku.
Ak sa nic moc nepodari, potom zober ten posahany disk a pouzi HDD Regenerator. 2GB bad sektorov bude trvat dost dlho, ale zalezi aj ako moc su poskodene. Tazko odhadnut. Hlavne si ten komp uvolni a rataj s tym, ze ho mozno den, dva nevypnes...
HDD Regenerator ti neprepise data, opravi tie sektory aby boli citatelne, povodne data tam zostanu. Akurat to skusa opravit velmi vela krat.. Ten disk by si mal chladit, aby nebol horuci, staci jemne ofukovat ventilatorom. Vybrat z toho boxu samozrejme, lebo sa trochu viac hreje a trvat to moze fakt dlho. Zdrave sektory prebehne rychlo.
Ked skonci, budes vidiet co vsetko opravil. Mal by si potom hned po restarte skusit skopirovat tie posahane subory. Znova idealne v Dose s NC a pod.. Alebo si znova spravit image toho opraveneho disku na ten kde zdravy, odkial uz si nebol schopny nic viac vydolovat.

edit: felipe bol rychlejsi :-D
Používateľov profilový obrázok
Cougar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Po 14. Nov, 2011, 13:50
Bydlisko: Toronto - CA

Re: Problem s prenosnym HDD - nechce skopirovat fotky

Príspevok od používateľa Cougar »

no skusim to vsetko porobit a dam vediet.....

HDD som skusal otvorit ale on je ako keby zaliaty v tom plaste kriste pane.... nikde ani jedna srubka proste nič... ani boh to asi neotvori.. jedine rozkopat :good:
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Problem s prenosnym HDD - nechce skopirovat fotky

Príspevok od používateľa felipe25 »

Nooo, musis nejak jemne zlomit plast a dostat sa ku konektorom. Ale radsej skus najprv pouzit HDD Regenerator, ten nic nemoze poskodit. Lebo ak fyzicky poskodis disk pri vyberani, tak amen. To radsej riesit firmu a zaplatit za to, pretoze jak pisu na stranke :D nemame sa pokusat o amaterske riesenia zachrany dat, lebo potom uz ani oni nepomozu. Ale ako pisem, skus HDD regenerator, ak to z plastu nevyberies tak to skus tak jak mas. Ak ten neopravi, podla mna ina cesta ako speci firma nieje, ale tam to rataj na stovky € za zachranu.
Mne ten program zachranil zdanlivo poskodene sektory, takze si myslim ze to pomoze aj Tebe. Jasne, nieco neopravi ale 95% tych foto by zachranit mal.
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Cougar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Po 14. Nov, 2011, 13:50
Bydlisko: Toronto - CA

Re: Problem s prenosnym HDD - nechce skopirovat fotky

Príspevok od používateľa Cougar »

No pustil som ho a na zaciatku nenasiel ziadne sektory tak som to vypol a skusil som to dat od 340 000 (Hd tune tam zacal objavovat chyby) .... Po par minutach od 340000mb nasiel aj regenerator chybne sektory. Zatial ich je 13 a 13 aj opravi. 14ty opravuje.

ROBI TO KVALITNE SVINSKY DLHO....
Naposledy upravil/-a Cougar v St 12. Dec, 2012, 12:35, upravené celkom 1 krát.
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Problem s prenosnym HDD - nechce skopirovat fotky

Príspevok od používateľa felipe25 »

ale robi :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Cougar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Po 14. Nov, 2011, 13:50
Bydlisko: Toronto - CA

Re: Problem s prenosnym HDD - nechce skopirovat fotky

Príspevok od používateľa Cougar »

Zatial 79 zlych sektorov. Zvysny cas radsej ani nechcem pisat. Ved to znici disk :D

//166 chybnych sektorov a stale robi.. zostavajuci cas ide paradne smerom nahor... :facepalm:
// stalo to na tych 166tich sektoroch zvysny cas 136 hodin. tak som to pauzol a zmenil som mod aby to neopravovalo ale aby len precitalo chybne sektori zeby som vedel kolko ich je .... akurat to robi a zlych sektorov je 0 ... ale pise mi 29 DELAYS detected...
co mysli tym delays ? ake oneskorenia ?
Používateľov profilový obrázok
Cougar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Po 14. Nov, 2011, 13:50
Bydlisko: Toronto - CA

Re: Problem s prenosnym HDD - nechce skopirovat fotky

Príspevok od používateľa Cougar »

vykaslal som sa na to .... skopiroval som vsetky veci ktore z toho disku sli na iny disk lebo tie fotky by mi opravovalo asi pol roka...

sformatoval som ten disk a stale HD tune ukazuje chybne sektory .... dat ten HDD reklamovat ?
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Problem s prenosnym HDD - nechce skopirovat fotky

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ak je v zaruke, urcite daj. Ja skontrolujem tiez pre istotu svoj externy 640gb Samsung :) Tiez nanho davam dolezite udaje pri zalohe ked menim particie disku a na zalohovanom PC nieje miesto :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
Cougar
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 346
Dátum registrácie: Po 14. Nov, 2011, 13:50
Bydlisko: Toronto - CA

Re: Problem s prenosnym HDD - nechce skopirovat fotky

Príspevok od používateľa Cougar »

ja svoje fotky, dovolenky, veci z kamery, hudbu,filmy na jeden 2TB disk.. ten 500GB je len na take ptakoviny..

a ked sa mi odfajči ten 2TB disk... tak potom bude peklo na zemi :D

ok tak dnes dam ten 500GB reklamovat... som zvedavy ako dlho budem cakat :rolleyes:
dnes pojdem nakupit bluray disky a vsetky fotky ponapalujem .. tam sa nema co pokazit.. :good:
Používateľov profilový obrázok
felipe25
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 5777
Dátum registrácie: Po 19. Júl, 2010, 13:00
Bydlisko: Košice

Re: Problem s prenosnym HDD - nechce skopirovat fotky

Príspevok od používateľa felipe25 »

Ja som si tento rok kupil 3TB externy ked kusok klesli, a dal vsetky dolezite veci 2x. Ale chcem ich dokonca strojnasobit a mat ich na 2 roznych diskoch z toho jeden nieje zapojeny a este aj na BD-R naco som si minuly rok kupil BDR napalovacku a nenapalil jedine BDR :DD

Ako fakt, to su veci ktore nikdy clovek spat neziska, a tych par € za dalsi disk nestoji za ich stratu. Jasne za par stovak € by sa mali dat obnovit, ale kto da 1000€ za obnovu dat? :)
Spoiler: ukázať
Main PC: Fractal Define Black R5 window, ASUS ROG STRIX Z390-E GAMING, Intel Core i5 9600K, Patriot Viper4 Series 16GB KIT DDR4 3000MHz CL16, ADATA XPG GAMMIX S5 SSD 256 GB SSD, 1x5TB + 1x4TB, GIGABYTE 1060 GTX 3GB, Blue-Ray LG, 27" Samsung QHD, keyboard: Asus TUF Gaming, mouse: HP Pavilion mouse 200, Windows 11 Pro 64bit

NB: DELL + ASUS

iPhone 13 Pro Max
Huawei Mate 40 Pro
Používateľov profilový obrázok
AmOK
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 1291
Dátum registrácie: Ut 25. Júl, 2006, 02:00
Bydlisko: Bratislava

Re: Problem s prenosnym HDD - nechce skopirovat fotky

Príspevok od používateľa AmOK »

Cougar napísal:dnes pojdem nakupit bluray disky a vsetky fotky ponapalujem .. tam sa nema co pokazit.. :good:
Tomu sa hovori dovera v marketing vyrobcu.. :rofl:
Zivotnost vypalovanych medii moze byt 2-5-10-X rokov. Zalezi od skladovania, media, vyrobnej serie, vypalovacky a miliona dalsich veci. Aj ked niektori odvazne (Verbatim) pisu 100r pre CD, tak po 15 rokoch som zopar CD nebol schopny precitat pri upratovani.. DVD a Blue Ray je na poskodenie este nachylnejsie, lebo data su vypalovane vacsou hustotou. DVD-RAM su z vypalovacich medii najbezpecnejsie, ale tam je zas problem, ze treba mat primeramy HW, ktory moralne dost rychlo starne.

Kup si dva velke disky, kazdy od ineho vyrobcu a mas pokoj na dlhe roky. Vzdy tie disky mozes po par rokoch predat, ako prakticky nepouzivane a upgradnut, skopirovat archiv na vacsie, ak ti na tych datach fakt zalezi. :)
Blue Ray je dobry maximalne na filmy a prkotiny o ktore ked prides, tak si ich zozenies znova.

Ja som pisal, ze ten HDD Regenerator je na mozno dlho. Nemas trpezlivost. :D
Moj rekord je nieco vyse tyzdna nonstop, ale pomohlo, to je hlavne. Clovek sice aj tak o nejakych 5-10% dat prisiel, ale oproti 90% je to stale velky uspech. Ten disk bol v ovela horsom stave ako tvoj, co sa mnozstva BS tyka. Treba mat na take veci vyhradenu masinu, UPS a par krat za den na to mrknut, aky je progres. Ked niekde zaparkuje a nevie sa dalej pohnut, tak treba spustit novy scan a tie neopravitelne sektory vynechat.

edit: felipe dobre pise. Tretiu kopiu, sice nie uplne komplet mam v pc, najoblubenejsie flac, ape a pod... :-D

Návrat na "Pevné disky, SSD, M.2, úložný priestor a mechaniky"