zmena operátora

Všetko o mobilných telefónoch, tabletoch, fitness náramkoch, smart hodinkách a iných prenosných zariadeniach. Diskusia o mobilných sieťach, operátoroch a ponukách.
Toto nie je nákupná poradňa!! Taktiež zadeľte tému do dobrej podkategórie
Používateľov profilový obrázok
CSman
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 338
Dátum registrácie: Št 11. Dec, 2008, 23:51

zmena operátora

Príspevok od používateľa CSman »

Uvažujem nad zmenou operátora. Momentálne som v orange ale rozmýšlam na prechod do o2. Vedel by mi niekto poradiť či sa mi to oplatí a ak hej tak by ma zaujímalo pokrytie či je bezproblémové.
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: zmena operátora

Príspevok od používateľa Leon »

Prečo nie telekom ?
Používateľov profilový obrázok
Curd3x
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 394
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2012, 16:59
Bydlisko: Pravy Breh Dunaja (Petrzalka)

Re: zmena operátora

Príspevok od používateľa Curd3x »

ci sa to oplati je dost siroky pojem..zalezi na vela veciach...ako kolko volas,komu volas,ake maju cislo atd..
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: zmena operátora

Príspevok od používateľa Wizik »

To ci sa ti to oplati si musis podla cennikov vypocitat sam. Za seba neodporucam Telekom, lebo ma okradali, v O2 som spokojny, aj ked mi chyba moznost kupit si lepsi telefon na pausal.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
Leon
Pokročilý používateľ
Pokročilý používateľ
Príspevky: 7115
Dátum registrácie: St 05. Dec, 2007, 08:00
Bydlisko: Košice

Re: zmena operátora

Príspevok od používateľa Leon »

Ako kradli ? lebo ja od nového roka premýšľam od prechode z orangu do telekomu. Ide mi hlavne o net, majú tam "42mbit" za 6 eur a orange má "21mbit" za 10€. v telekome k tomu dostanem ešte 50 minút do všetkých sietí. a bonus 50 eur.
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: zmena operátora

Príspevok od používateľa faugusztin »

No a maju ten "42mbit" aj tam, kde sa budes zdrziavat ty ? A ma tvoj mobil podporu "42mbit" ?
Používateľov profilový obrázok
Curd3x
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 394
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2012, 16:59
Bydlisko: Pravy Breh Dunaja (Petrzalka)

Re: zmena operátora

Príspevok od používateľa Curd3x »

Telekom mi ani nespominajte a ich ,,internet,, (bavim sa o mobilnom) vlastnim ho a nie je mozne aby som mal na zlatych pieskoch kde rpacujem gprs...a preskakovalo mi to na edge...je to totalna hovadina,to iste ma aj kolega ktory ma ufona,ja mam htc a mal som v ruke x zariadeni,je mi jasne ze zalezi ako je vytazeny najblizsi uzol,ale pardon GPRS?,ved s tym si nic ani nepozriem.Vela krat mi to urobi aj ked som v centre v petrzalke mi to v celku slape,ale to mi je naprd,kedze cele dni travim v praci :(
Používateľov profilový obrázok
Wizik
VIP
VIP
Príspevky: 4060
Dátum registrácie: Št 06. Okt, 2005, 20:00
Bydlisko: Bratislava-Nové Mesto (23)

Re: zmena operátora

Príspevok od používateľa Wizik »

Priatelka ma tiez telekom, byvame v Ruzinove pri Mileticke a castokrat jej ide velmi pomaly, o 42mbps mozes snivat, o 21mbps tiez.

V telekome mi proste pridavali nahodne minuty prevolane a sms. Dal som si na cely mesiac fakturacneho obdobia simkartu do penazenky a pouzival inu, prisiel mi po mesiaci ucet a tam som mal navyse prevolanych 15 minut a asi 5 sms. Som nevedel, ze moja penazenka ma GSM modul.
Notebook : Macbook Pro Retina 15" i7 2Ghz, 8GB RAM, 256GB SSD, Iris Pro, OS X Mavericks
Phone : iPhone 6 64GB space gray + HTC One M8
SONY RX100 - kompaktny bokeh
I MUSIC !
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7687
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: zmena operátora

Príspevok od používateľa newmi »

Ked ti ide hlavne o net, tak najlepsie pokrytie a realne rychlosti ma Orange. Ale tie ich ceny su teraz doslova ZLODEJINA. Keby malo o2 lepsie pokrytie, tak mam net v mobile radsej od nich (mal som ale prave kvoli pokrytiu som zrusil).
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
rado3105
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 499
Dátum registrácie: St 25. Jún, 2008, 09:09
Bydlisko: Žilina, Bratislava

Re: zmena operátora

Príspevok od používateľa rado3105 »

Tiez rozmyslam nad prechodom...resp. zmenou...mam O2 filip, lenze poslednu dobu dost volavam...fakutry nad 50e...takze rozmyslam nieco neobemedzene, telekom ma asi naj za 30e aj s internetom...len nie som si isty ci je na to viazanost...
O2 ma za 30e len volania, ale vraj sa da dohodnut na 32e aj volania+net+sms....takze som na vazkach...ale rozmyslam skusit telekom, aspon na mesiac, dostanem co to za prenos a ked bude zle vratim sa spat do o2....
Bral niekto z vas niektory neobmedzeny program? Samozrejme chcem jedine bez viazanosti....
Desktop:
http://i43.tinypic.com/25ptov8.png" onclick="window.open(this.href);return false;
Používateľov profilový obrázok
Curd3x
Používateľ
Používateľ
Príspevky: 394
Dátum registrácie: Po 26. Nov, 2012, 16:59
Bydlisko: Pravy Breh Dunaja (Petrzalka)

Re: zmena operátora

Príspevok od používateľa Curd3x »

Inak moja priatelka ma O2 vramci Ba je to pecka(nikde inde nechodim a ked idem tel. vypinam,zvacsa dovolenka),bol som v telekome ci maju variantu O2 to znamena nejaky neviazany mesacny poplatok za data ako ma O2 6-8-11EU 500-1000-2000 data,no a chalan ze enmaju nic iba podla seba s viazanostou aj bez telefonu ale zaviazat sa treba,nasledne happy kde sa nemusis viazat ale ekdze nevola a pouzivam len datovy program je mi to naprd....takze smola idem do o2 dam si datovy + o2fer bez viazanosti a ostanem na 10eu :)
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: zmena operátora

Príspevok od používateľa faugusztin »

No a v rovnakej cene mas Orange WOW + 2000MB Klasik, tiez za 10e, tiez neviazane :
http://www.orange.sk/web/internet/inter ... uzbe2.html
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7687
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: zmena operátora

Príspevok od používateľa newmi »

ale to uz nie je len za 10€, musis prevolat presmskovat aspon 5€ cez WOW. Inak je cena za net tusim 2x vyssia
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438
faugusztin
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 15054
Dátum registrácie: Ut 26. Feb, 2008, 14:00
Bydlisko: Bratislava/Štúrovo

Re: zmena operátora

Príspevok od používateľa faugusztin »

Nj, pokazili to... Ja mam este 2GB net k Pausalu start za 9.99e mesacne.
Používateľov profilový obrázok
newmi
Moderátor
Moderátor
Príspevky: 7687
Dátum registrácie: Ut 23. Jan, 2007, 08:00
Bydlisko: Trnava

Re: zmena operátora

Príspevok od používateľa newmi »

Skusal som to sam asi pred mesiacom, len tak pre zaujimavost zostavit a ked som daval len cisto net, tak za 700MB pytali 14,99€ (alebo tak nejak)..... aj teraz, daj si vyskladat vlastny program wow a nastav si mesacne predplatne na 4€.

ja mam 1 GB za staru cenu tiez este chvalabohu. ;)
myPC CPU:i5 3350P, MB:Gigabyte B75M D3H, RAM:8GB Kingston 1600MHz cl9, VGA:MSI R9 270 Gaming DVD-RW:LG H12NR, HDD:Toshiba 1TB, SSD:Toshiba HG2 256GB, LCD:LG W2220P-BF, Case: SilentiumPC Gladius M35,PSU:Seasonic M12II 520W, Router: Mikrotik hAP ac2 myPhone: Google Pixel 4a myStation: Playstation 3 myHeadphones: Sennheiser HD 438

Návrat na "Mobilné telefóny, tablety, wearables a mobilné siete"